Blog
Trwałość kątowa
W artykule znajdziesz:
Trwałość kątowa
Trwałość kątowa, solidne łączniki narożne, wymiary okuć i głębokości wręgów wymagają z jednej strony wystarczająco szerokich, ale z drugiej strony szerokość fryzu nie może być zbyt duża, by nie pojawiły się rysy występujące po skurczu drewna i dlatego, by ściśle przylegać do parapetów oraz ograniczać powiększanie się rozmiarów wskutek pęcznienia drewna.
Szersza strona dolnego fryzu lepiej chroni skrzydło drzwi przy ziemi (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przyklejony okapnik znajdzie zastosowanie, jeżeli na drzwi będzie padał zacinający deszcz, albo jeżeli zechcemy osiągnąć optyczny efekt zwieńczenia drzwi ku podłodze. Szerokości powyżej 220 mm dadzą się wykonać wyłącznie z dzielonych fryzów z drewna litego. Należy unikać miejsc, przez które przenika wilgoć.
Odkształcenia drzwi pozostają w dopuszczalnych granicach, jeśli przekroje fryzów będą zwymiarowane. Na skrzydło drzwiowe o postaci kratownicy wybieramy fryzy wzdłużne, na fryz górny drewno o szerokości 140 mm, na dolny - 204 mm, a na szczeble drewno o szerokości 68 mm.
Fryzy z drewna warstwowego (uprawnienia budowlane).
Szersze fryzy można uzyskać stosując wkładkę miedzy warstwową i warstwy wierzchnie wykonane ze sklejki. Miejsca sklejeń można pokryć grubym fornirem tartym.
Dla fryzów o normalnej szerokości sprawdza się technika oklejkowania (oklejania).
Produkcja musi jednak dokładnie przestrzegać norm. Wszelkie sklejenia muszą spełniać warunki klasy I.
I Drzwi płycinowe o szerokościach fryzów 100 mm podlegają mocowaniu przy pomocy
■kołków lub są dłutowane. Obszar sklejania połączeń narożnych we właściwej wielkości i porządku (uprawnienia budowlane). Fryzy pionowe muszą mieć I odpowiedni zapas drewna. Poza tym, nawet I % przypadku skurczu, balustradki i połączenia I powinny ściśle przylegać do wypełnienia. Sklejone w obszarze w pobliżu wnętrza narożników I zapewnia skurcz fryzów od zewnątrz do wewnątrz. Fryzy poprzeczne otrzymują zasadniczo jeden czop osadzony, aby balustrada pozostała ścisła i szczelna. Wręgi zewnętrzne są na ogół po sklejeniu.
Drzwi płycinowe kołkowane
Narożniki ramy kołkowane to pomysł rozsądny (program egzamin ustny). Są tak samo trwałe jak narożniki dłutowane, I O ile otwory są wiercone z dużą dokładnością. Sprawdzony układ kołków. Liczba i wymiary dostosowane są do przekroju fryzu. Wymiary kołków w ułamkach posiadanej szerokości konstrukcji na ogół średnice otworów wynoszą 16, 18 i 20 mm.
Dostosowane do nich kołki z drewna bukowego o podłużnych rowkach powinny posiadać wilgotność: 10 %. 1/10 do 2/10 mm więcej niż wynosi średnica gwarantuje ścisłe osadzenie. Połączenia teowe kratownicy są również kołkowane (opinie o programie).
Dłutowane narożniki ram.
Ten sprawdzony rzemieślniczy rodzaj połączeń można wykonywać dziś maszynowo z dużą dokładnością: otwory na czopy za pomocą maszyn dłutujących łańcuchowych lub z dłutem sprężystym, czopy za pomocą frezarek-czopiarek. jednak rama dłutowana, w porównaniu z kołkowaną, wymaga 10 % więcej drewna. W oparciu o wyposażenie zakładu decydujemy się jednak na wykonanie w technice dłutowania pokazuje liczbę czopów na połączenie (segregator aktów prawnych).
Połączenie powstaje poprzez sklejenie wewnętrznej połowy fryzu i zaklinowanie w pobliżu balustrady. Dla połączeń teowych kratownicy w tym przypadku nadaje się wydłutowany podwójny czop o długości około 40 mm.
Zasadniczo powinno się unikać poziomych powierzchni przy fryzach poprzecznych i poprzecznych szczeblach.
Woda pochodząca z opadów będzie mogła bez problemu odpływać, gdy wąskie powierzchnie będą pochylone o ok. 20 stopni (promocja 3 w 1). Glazurowanie i malowanie powlekające na ostrych krawędziach jest wystawione na wzmożone niebezpieczeństwo powstawania zarysować. Z tego powodu krawędzie są zaokrąglane kątem 2 mm.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32