Blog

Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 2
07.02.2023

Twierdzenia metamatematyczne

W artykule znajdziesz:

Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 3
Twierdzenia metamatematyczne

Z pewnością nie zadowoliłby nas opis w kategoriach położeń i momentów cząstek; chcemy opisu, który odniesie naszą aktywność nerwową do „sygnałów” (zjawisk z pośredniego poziomu), a z kolei sygnały do „symboli" i „podsystemów”, włącznie z jakoby istniejącym „samo-symbolem” (program uprawnienia budowlane na komputer). Ten akt przekładu z niskiego poziomu fizycznego hardware ‘u do wysokiego poziomu psychologicznego software’u jest analogiczny do przekładu twierdzeń z teorii liczb na twierdzenia metamatematyczne. Przypomnijmy, że zachodzące podczas takiego dokładnego przekładu przekraczanie poziomów jest tym właśnie czynnikiem, który daje w efekcie niezupełność Goedlowską i samodowodliwość zdania Henkina. Według mnie. przez podobne przekraczanie poziomów wytwarza się nasze niemal nieanalizowalne poczucie jaźni (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Aby poradzić sobie z pełnym bogactwem systemu mózglimysł. będziemy musieli umieć swobodnie przechodzić z poziomu na poziom. Ponadto będziemy musieli dopuścić różne typy „przy- czynowości", różne sposoby, przy pomocy których pewne zdarzenia na jednym poziomie opisu mogą „powodować” zajście zdarzeń na innych poziomach (uprawnienia budowlane). Czasem o zdarzeniu A powie się, że „powoduje” zdarzenie B po prostu dlatego, że jedno jest przekładem drugiego, na innym poziomie opisu. Innym razem słowo „przyczyna” będzie miało swe zwykłe znaczenie: przyczynowość fizyczną (program egzamin ustny).

Oba typy przyczynowości - a może jeszcze większa ich liczba - będą musiały być dopuszczone w każdym wyjaśnianiu umysłu, gdyż trzeba będzie uwzględnić przyczynowania, które przenoszą się zarówno w górę, jak i w dół w splątanej hierarchii mentalności. Kluczem do zrozumienia nas samych okaże się zatem zrozumienie Splątanej Hierarchii poziomów wewnątrz naszych umysłów. Mój punkt widzenia w tym względzie jest bardzo podobny do poglądów neurologa Rogera Sperry’ego, wyrażonych w jego znakomitym artykule Mind, Brain, and Humanist Values (opinie o programie).

Własności dynamiczne rozległych struktur

W moim własnym hipotetycznym modelu mózgu świadomość jest reprezentowana jako bardzo rzeczywisty element przyczynowy. Odgrywa ona ważną rolę w przyczynowej sekwencji i łańcuchu sterowania zdarzeniami mózgowymi, w którym okazuje się aktywną, operacyjną siłą (…) Krótko mówiąc, sprowadza się to wszystko do pytania o to. kto kim kręci w populacji sił przyczynowych, które mają miejsce w czaszce. Jest to sprawa, innymi słowy, uporządkowania hierarchii „porządku dziobania" wśród wewnątrzczaszkowych podmiotów sterujących (segregator aktów prawnych).

Pod czaszką istnieje cały świat rozmaitych sił przyczynowych; co więcej, są też siły wewnątrz sił wewnątrz sił - jak w żadnych innych 15 centymetrach sześciennych znanego nam wszechświata (…) Ujmując rzecz w skrócie, jeśli wspinać się w łańcuchu zarządzania wewnątrz mózgu, można znaleźć na samym szczycie te nadrzędne siły organizujące i własności dynamiczne rozległych struktur pobudzeń mózgowych, które są korelatami stanów mentalnych czy aktywności psychicznej (…) Blisko wierzchołka owego systemu zarządzania w mózgu (…) znajdziemy idee. Ludzie, w przeciwieństwie do szympansów, mają idee i ideały.

W proponowanym tu modelu mózgu moc przyczynowa jakiejś idei czy jakiegoś ideału staje się dokładnie tak rzeczywista jak ta, która przysługuje molekule, komórce albo impulsom nerwowym. Idee wywołują przyczynowo idee i pozwalają rozwinąć się nowym ideom (promocja 3 w 1). Oddziaływają między sobą i z innymi siłami mentalnymi w tym samym mózgu, w mózgach sąsiednich, a dzięki komunikacji globalnej w odległych mózgach na całym świecie. Oddziaływają z otoczeniem zewnętrznym, produkując w rezultacie wybuchowy postęp ewolucji, który dalece przekracza wszystko to, co pojawiło się dotąd na ewolucyjnej scenie, włącznie z powstaniem żywej komórki.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 8 Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 9 Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 10
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 11
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 12 Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 13 Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 14
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przygotowanie roztworu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami