Blog

13.04.2022

Usterzenie motylkowe

W artykule znajdziesz:

Usterzenie motylkowe

Usterzenie motylkowe - usterzenie składające się z dwóch stateczników zamocowanych ukośnie do płaszczyzny symetrii kadłuba i dwóch sterów, które spełniają rolę steru wysokości i steru kierunku usterzenie płytowe - usterzenie integralne usterzenie pływające - usterzenie, w który m przy wychylaniu steru przez pilota następuje automatycznie wychylenie statecznika w tym samym kierunku, przez co zwiększa się skuteczność steru ustępliwość przodków - długość przesunięcia względem siebie przodków wybierkowych w kierunku poziomym (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ustnik - dysza wylotowa wytłaczarki o kształcie przekroju odpowiadającym wymaganemu profilowi wyrobów ustrój (konstrukcyjny) - urządzenie rozpatrywane pod względem konstrukcyjnym, z punktu widzenia przestrzennego rozmieszczenia oraz współdziałania części składowych ustrój dźwiękochłonny - urządzenie intensywnie pochłaniające energię dźwiękową, wykonane najczęściej w postaci boazerii płytowej lub poduszki z materiału dźwiękochłonnego pokrytego membraną lub podwieszonego elementu przestrzennego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ustrój przeciw drganiowy - urządzenie tłumiące drgania materiałowe pochodzące np. od maszyn i urządzeń wytwarzających drgania; u.p. może być przekładnia, podkładka, łącznik itp. usuwak wrębowin, odgamiacz wrębowin - górn. urządzenie we wrębiarce usuwające wrębowiny wyrzucane przez łańcuch wrębowy z wrębu i ładujące je na przenośnik usuwisko - osuwisko usypisko - nagromadzenie u podstawy stromego zbocza okruchów skał zwięzłych, które odpadły wskutek wietrzenia mechanicznego (uprawnienia budowlane).

Uszczelka - element konstrukcyjny z materiału podatnego (plastycznego lub sprężystego), który po zaciśnięciu między dwiema częściami urządzenia zapewnia szczelność tego połączenia uszczelniacz, paker - przyrząd do uszczelnienia zamknięcia wody w otworze wiertniczym lub do izolowania określonego odcinka otworu wiertniczego (program egzamin ustny).

Uszczelniak

Uszczelniak - doszczelniak uszczelnienie - zespół elementów lub urządzenie zapewniające szczelność danej konstrukcji; u. jest ruchowe, gdy uszczelniane części konstrukcji znajdują się w ruchu względem siebie, a spoczynkowe, gdy uszczelniane części są nieruchome; zależnie od istnienia szczeliny między częściami uszczelnianej konstrukcji u. dzieli się nabezstykowe i stykowe uszczelnienie labiryntowe - uszczelnienie bezstykowe składające się z szeregu kolejno położonych rowków i występów, którego działanie uszczelniające jest oparte na zasadzie spadku ciśnienia cieczy lub gazu przy przepływie przez szczeliny o nagle zmieniających się przekrojach uszczykiwanie - pasynkowanie uszkodzenie radiacyjne - niepożądane trwałe zmiany materiału wywołane absorpcją promieniowania jonizującego (opinie o programie).

Uszlachetnianie kruszywa - bud. nadanie kruszywu przeznaczonemu do wytwarzania masy betonowej wymaganych cech przez kruszenie, sortowanie, przemywanie itd. uszorstnienie nawierzchni drogi - zastosowanie do budowy nawierzchni drogi odpowiedniego materiału lub doraźne posypanie śliskiej nawierzchni piaskiem, żwirem, żużlem itp. dla zwiększenia przyczepności kół pojazdu do jezdni, w celu ograniczenia możliwości poślizgu pojazdu uszynienie - uziemienie przez połączenie z szynami urządzeń, które mogą znaleźć się pod prądem uśrednianie rud - ujednorodnianie rud pod względem zawartości żelaza i ziarnistości przeprowadzane na składowiskach rudnych przy wielkich piecach (segregator aktów prawnych).

Uśrednianie temperatury - wyrównywanie temperatur w sposób wymuszony, np. przez wzmożoną konwekcję gazu lub cieczy utajnianie - stosowanie środków mających na celu zachowanie tajności wiadomości utleniacz, środek utleniający - substancja pobierająca elektrony czyli zdolna do utleniania innych substancji, a sama ulegająca przy tym redukcji; w szczególnym przypadku u. dostarcza substancji utlenianej tlenu utlenialność wody - umowny wskaźnik jakości wody (do picia, do celów gospodarczych i przemysłowych) określający zawartość w wodzie substancji utleniających się nadmanganianem potasowym i wyrażony bądź w miligramach nadmanganianu potasowego, bądź w miligramach tlenu - zużytych na dm3 wody badanej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami