Blog
Wady i zalety domów modułowych
W artykule znajdziesz:
Wady i zalety domów modułowych
Domy wykonywane w technologii modułowej to stosunkowo nowy trend, który zyskuje coraz większą popularność (program na komputer). Takie obiekty mają swoje wady i zalety, które warto znać. Opinie na temat domów modułowych są w większości pozytywne. Wielu inwestorów uważa, że jest to świetny sposób na szybką, a do tego tanią inwestycję. Nietrudno zauważyć, że ceny takich domów są znacznie niższe niż koszty inwestycji związanych z technologią murowaną. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również czas budowy (program na telefon). Dom prefabrykowany można postawić w kilka miesięcy, natomiast dom murowany w sposób tradycyjny buduje się nawet 2-3 lata. Są to kwestie bardzo doceniane przez osoby, które chcą szybko się wybudować (program na egzamin ustny).
Samoregulacja poziomu wilgotności
Niewątpliwym atutem jest to, że budowę domu w technologii modułowej można prowadzić bez względu na porę roku. Jedyną pracą związaną z murowaniem jest w tym wypadku wykonanie płyty fundamentowej. Całoroczne domy prefabrykowane praktycznie nie sprawiają trudności inwestycyjnych – wystarczy wybrać projekt i zamówić go u wykonawcy, aby zyskać gotowe elementy domu. Co więcej, niektóre firmy mają w ofercie także doprowadzanie domów modułowych do stanu surowego zamkniętego. Można też zamówić wykonanie nieruchomości pod klucz – jest to opcja droższa, ale w zamian wysiłki inwestora ograniczone są do minimum (promocja 3 w 1).
Niewątpliwym atutem domów modułowych jest wysoki komfort użytkowy oraz niski koszt ogrzewania, ponieważ tego typu budynki są wysoce energooszczędne. Ponadto nie nagrzewają się nadmiernie w okresie letnim, zwłaszcza jeśli wykonane są z drewna (segregator). Kolejną zaletą takich obiektów jest samoregulacja poziomu wilgotności – drewniane domy całoroczne są uważane za najzdrowsze dla mieszkańców. Powodem jest przyjazny mikroklimat. Niestety domy te mają także kilka wad, a jedną z nich jest szybki termin inwestycji, który może być pewną niedogodnością, jeśli inwestor nie posiada wystarczających środków finansowych (opinie). Są to też obiekty mniej żywotne niż murowane, choć wraz z rozwojem technologii ich żywotność wzrasta.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32