Blog

14.02.2019

Wady i zalety domów modułowych

W artykule znajdziesz:

Wady i zalety domów modułowych

Domy wykonywane w technologii modułowej to stosunkowo nowy trend, który zyskuje coraz większą popularność (program na komputer). Takie obiekty mają swoje wady i zalety, które warto znać. Opinie na temat domów modułowych są w większości pozytywne. Wielu inwestorów uważa, że jest to świetny sposób na szybką, a do tego tanią inwestycję. Nietrudno zauważyć, że ceny takich domów są znacznie niższe niż koszty inwestycji związanych z technologią murowaną. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest również czas budowy (program na telefon). Dom prefabrykowany można postawić w kilka miesięcy, natomiast dom murowany w sposób tradycyjny buduje się nawet 2-3 lata. Są to kwestie bardzo doceniane przez osoby, które chcą szybko się wybudować (program na egzamin ustny).

Samoregulacja poziomu wilgotności

Wady i zalety domów modułowych

Niewątpliwym atutem jest to, że budowę domu w technologii modułowej można prowadzić bez względu na porę roku. Jedyną pracą związaną z murowaniem jest w tym wypadku wykonanie płyty fundamentowej. Całoroczne domy prefabrykowane praktycznie nie sprawiają trudności inwestycyjnych – wystarczy wybrać projekt i zamówić go u wykonawcy, aby zyskać gotowe elementy domu. Co więcej, niektóre firmy mają w ofercie także doprowadzanie domów modułowych do stanu surowego zamkniętego. Można też zamówić wykonanie nieruchomości pod klucz – jest to opcja droższa, ale w zamian wysiłki inwestora ograniczone są do minimum (promocja 3 w 1).
Niewątpliwym atutem domów modułowych jest wysoki komfort użytkowy oraz niski koszt ogrzewania, ponieważ tego typu budynki są wysoce energooszczędne. Ponadto nie nagrzewają się nadmiernie w okresie letnim, zwłaszcza jeśli wykonane są z drewna (segregator). Kolejną zaletą takich obiektów jest samoregulacja poziomu wilgotności – drewniane domy całoroczne są uważane za najzdrowsze dla mieszkańców. Powodem jest przyjazny mikroklimat. Niestety domy te mają także kilka wad, a jedną z nich jest szybki termin inwestycji, który może być pewną niedogodnością, jeśli inwestor nie posiada wystarczających środków finansowych (opinie). Są to też obiekty mniej żywotne niż murowane, choć wraz z rozwojem technologii ich żywotność wzrasta.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami