Blog
Warunek utworzenia bazy danych
W artykule znajdziesz:
Warunek utworzenia bazy danych
Aby móc pracować z bazą danych należy najpierw zgromadzić odpowiednie informacje (program uprawnienia budowlane na komputer). W zależności od rodzaju danych trzeba stworzyć odpowiedni formularz. W tym przykładzie zadaniem będzie utworzenie bazy danych dla elementów łącznikowych. Baza ta zawierać będzie wszystkie ważne informacje o łącznikach jak również ich stanie magazynowym w zakładzie.
Ćwiczenie 1: Po włączeniu komputera wywoływany jest program użytkowy, klikamy podprogram bazy danych. Na ekranie pojawia się „czysty formularz", do którego, podobnie jak w przypadku arkusza kalkulacyjnego, wpisywać można tytuł i informacje.
W pierwszej pionowej kolumnie wpisujemy tytuły pól (nazwy pól) (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Maksymalna ilość znaków to 15. Kursorem klikamy na pierwszym polu. W tym przypadku jako pierwsze wprowadzam) pole „element". Aby program rozpoznał, że jest to nazwa pola stawiamy po niej znak dwukropka. Wpis potwierdzany jest OK.
Dwukropek oznacza wpis jako nazwę pola.
Po kolei wpisuje się teraz w pierwszej kolumnie pozostałe nazwy pól, za każdym razem oznaczając je dwukropkiem oraz potwierdzając OK (uprawnienia budowlane).
Wynika, że wszystkie wpisy dokonywane są z wyrównaniem lewostronnym. Dla następnych wpisów oznacza to przesunięcie pól pod siebie. W celu uzyskania przejrzystości szerokości pól można zmieniać. Hasła „element" i „zużyto" to w naszym przykładzie hasła najdłuższe. Pozostałe pola z nazwami zostaną do nich dopasowane.
Ćwiczenie 2: Myszką naprowadzamy kursor na nazwę pola „materiał", przyciskamy lewy przycisk i przesuwamy pole tak, by leżało dokładnie pod polem „element". Teraz puszczamy klawisz myszki i znaki dwukropka pól „materiał" oraz „element" znajdują się dokładnie pod sobą. Podobnie postępujemy z polami „rodzaj", „grubość", „długość", „otrzymano" i „stan". Wszystkie nazwy pól są teraz wyrównane.
Układanie bazy danych
Pole za nazwą pola „element" zaznaczamy myszką (program egzamin ustny). Teraz można wpisać tu tekst, liczby lub formuły. W naszym przypadku jako następny wpisany i potwierdzony zostanie termin „kołek ryflowany". Myszką klikamy teraz na następne pole. Tu wpisujemy rodzaj materiału „drewno". Kontynuujemy wpisywanie, aż naniesione zostaną wszystkie potrzebne informacje.
Ostatnie pole ma zawierać aktualny stan magazynowy kołków. Konieczne jest tutaj wpisanie odpowiedniej formuły (otrzymano - zużyto) (opinie o programie).
Ćwiczenie 4: Zaznaczamy pole za nazwą pola „stan". Komendą dla komputera, że nastąpi wpisanie formuły matematycznej, jest znak równości. Potem wpisujemy „otrzymano", wstawiamy znak minus oraz dopisujemy „zużyto". Po potwierdzeniu klawiszem enter w zaznaczonym polu wyświetlany jest wynik.
Wszystkie pola wypełnione są niezbędnymi informacjami, tak że tworzenie bazy danych jest Prace z bazą danych
Po utworzeniu pierwszego formularza można do niego wprowadzać wszystkie inne łączniki używane w zakładzie.
Ćwiczenie 1: Po włączeniu komputera klikamy na OTWÓRZ ISTNIEJĄCY PLIK oraz wywołujemy plik „dane 1″. Ukazuje się istniejący już formularz. Myszką klikamy na nazwę pola „ilość". Za pomocą klawiszy CTRL i PAGE UP/PAGE DOWN przesuwamy się do następnego, jeszcze pustego formularza.
W ten sposób możemy zinwentaryzować wszystkie elementy łącznikowe w zakładzie (segregator aktów prawnych). Procedura ta obowiązuje także dla innych elementów w zakładzie, które można zestawić w postaci danych w bazie danych. Prawdopodobnie należałoby zmodyfikować nieco formularz. Z tego powodu ważne jest, by móc już po nagłówku formularza rozpoznać, dla jakich danych jest on przeznaczony.
Jako że podczas zakładania formularza rozpoczęto wpisywanie od górnej krawędzi, należy teraz, jak już to wyjaśnialiśmy powyżej, przesunąć nazwy pól w taki sposób, aby można było wstawić trzy wiersze. Do pierwszej wpisujemy „Magazyn materiały drobnicowe", a do drugiej „łączniki". W dowolnej kolejności baza danych zostanie napełniona danymi (promocja 3 w 1).
Aby utrzymać kontrolę nad uprzednio wpisanymi danymi potrzebna będzie nam lista.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32