Blog

30.05.2018

Wentylacje gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne

W artykule znajdziesz:

Wentylacje gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne


Uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej z zakresu sieci, instalacji oraz urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych

Otrzymanie uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej z zakresu sieci, instalacji i urządzeń cieplnych wentylacyjnych gazowych wodociągowych i kanalizacyjnych w Polsce, pozwala na swobodne projektowanie określonych obiektów oraz kierowanie przebiegiem robót budowlanych z nimi związanych.

Oferta: W naszej ofercie przygotowanej specjalnie dla kandydatów starających się o uprawnienia budowlane posiadamy kompleksowe oprogramowanie, które pozwoli bez trudu przejść przez wszystkie etapy tego trudnego egzaminu. Na naszym portalu internetowym posiadamy między innymi program do nauki na uprawnienia budowlane w wersji na komputer (laptop) z systemem Windows oraz wersję na telefon (tablet) z systemami Windows, Android, iOS. Programy w tych dwóch wersjach są identyczne i posiadają tę samą funkcjonalność. Posiadamy największą bazę pytań dostępną na rynku. Dodatkowo każdy z naszych programów posiada tryb Egzamin Ustny, dzięki któremu również przygotujesz się do egzaminu ustnego, który będziesz zdawał twarzą w twarz przed Krajową Komisją Kwalifikacyjna. Wszystkie opinie innych użytkowników, którzy korzystali z naszego programu. Posiadamy również promocje łączące różne typy licencji.

Uprawnienia budowlane bez ograniczeń

Jeżeli są nadawane bez ograniczeń, uprawnienia budowlane wynikające z posiadania specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych obejmują szereg działań związanych z projektowaniem i kierowaniem robotami budowlanymi. Dotyczy to obiektów takich jak między innymi instalacje i sieci cieplne, wentylacyjne, gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne. Specjalność ta obejmuje również szeroko pojęty dobór potencjalnie najbardziej właściwych urządzeń w ramach danego projektu budowlanego, a także ich instalację w procesie remontu lub budowy.

Ograniczony zakres uprawnień

W przypadku uzyskania ograniczonych uprawnień budowlanych w zakresie specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, uprawniają one posiadacza do wykonywania projektów, wyboru określonych urządzeń oraz kierowania przebiegiem robót budowlanych przy wykonywaniu instalacji razem z przyłączami oraz instalacją urządzeń dla obiektów o kubaturze maksymalnej do 1. 000 m 3.

Wymagane wykształcenie i praktyka

Aby uzyskać uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych wentylacyjnych gazowych wodociągowych i kanalizacyjnych, wymagane jest ukończenie studiów drugiego stopnia na określonym kierunku. Może to być inżynieria środowiska, naftowa lub gazownicza, a także energetyka lub wiertnictwo nafty i gazu. Do uzyskania uprawnień budowlanych w omawianej specjalności instalacyjnej, konieczne jest także odbycie rocznej praktyki uwzględniającej sporządzanie projektów lub odbycie na praktyki półtorarocznej na budowie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami