Blog

22.09.2018

Wiedza sama do głowy nie wejdzie

W artykule znajdziesz:

Wiedza sama do głowy nie wejdzie


Witam, egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń zdawałam w Zachodniopomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Zaliczyłem część pisemną z wynikiem 98%, a część ustną z wynikiem 97%. Do obu części uczyłem się z programem testy uprawnienia budowlane 2018, bo szkoda mi było kasy na kurs w izbie.(program na komputer)  

3w1 wyszło mi dużo taniej

I nie żałuję, bo wydałem o wiele mniej niż niektórzy moi znajomi, a wyniki miałem lepsze od nich. Także, jak się zastanawiać, czy płacić za kurs, czy za program, to ja polecam program.(program na telefon)  Oczywiście wiedza sama do głowy nie wejdzie – trzeba usiąść i wkuwać, nie ma innej rady. Jak pójdziecie na kurs to wkuwanie też was nie ominie, a do tego stracicie mnóstwo kasy. No, ale każdy decyduje sam o sobie, ja wybrałem samodzielną naukę i nie żałuję, zwłaszcza że w pakiecie 3w1 wyszło mi dużo taniej.  (promocja 3 w 1)  Fajne jest to, że zawsze można sobie odnowić licencję – sam zamierzam to wkrótce zrobić, bo planuję zdobyć jeszcze specjalność w zakresie kolejowych obiektów budowlanych. Na kolei pracował mój tato – obecnie jest na emeryturze, ale to on zaszczepił we mnie zamiłowanie do pociągów. Jeździłem z nim po całej Polsce, nieraz nawet za granicę i mam wspaniałe wspomnienia z tych czasów. (program na egzamin ustny)  Teraz jest już inaczej, pociągi nie mają już tamtego klimatu, wszyscy podróżni mają nosy w telefonach, ale cóż zrobić – takie przyszły czasy. Mimo to uwielbiam swoją pracę, bo daje mi duże możliwości rozwoju i satysfakcję.(segregator)

Miałem jedną szansę

Miałem jedną szansę, żeby dostać się na wymarzone stanowisko, dlatego musiałem zdać za pierwszym razem. Siedziałem nad testami po 2-3 godziny dziennie przez 3 miesiące, powtarzałem materiał, czytałem akty prawne, uczyłem się też w trybie egzamin ustny. Na pisemny pojechałem pociągiem – a jakże 😉 - przed salą czekało sporo ludzi, ale większość zdawała na specjalność konstrukcyjno-budowlaną. (opinie) Na ustnym tłoku też nie było, chyba tylko jedna osoba zdawała tą specjalność, co ja – i dobrze, zawsze to mniejsza konkurencja 😉 Pozdrawiam i powodzenia, Mirek.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami