Blog
Wielowarstwowa wykładzina PCW
W artykule znajdziesz:
Wielowarstwowa wykładzina PCW składa się z kilku warstw trwale ze sobą złączonych. W każdej warstwie proporcje użytych składników są inne. W wierzchniej warstwie znajduje się największa ilość polichlorku winylu, natomiast dolne warstwy zawierają więcej wypełniaczy. Wielowarstwowa wykładzina PCW jest odporna na ścieranie oraz na krótkotrwałe działanie wody i światła (program uprawnienia budowlane na komputer).
Jest materiałem higienicznym, elastycznym i ciepłym. Wielowarstwowa wykładzina należy do tanich materiałów podłogowych, lecz w eksploatacji zachowuje się gorzej w porównaniu z płytkami PCW. Okres trwałości posadzki z wykładziny PCW określa się na około 20 lat. Wielowarstwową wykładzinę produkuje się w różnych kolorach jednolitym zabarwieniu lub ze wzorem. W zależności od jakości powierzchni rozróżnia się dwa gatunki: I II (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wielowarstwową wykładzinę PCW wytwarza się o następujących wymiarach: grubość 1,9 mm, szerokość 140 cm, długość 10, 15, 20 m. Zastosowanie. Wielowarstwową wykładzinę PCW stosuje się do Wykładania podłóg w budynkach mieszkalnych, biurach, szpitalach i in. Wymagania. Licowa powierzchnia wykładziny powinna być gładka, bez wypukłości lub wgłębień, pęcherzy lub uszkodzeń. Przechowywanie i transport. Wielowarstwową wykładzinę PCW przechowuje się w pomieszczeniach krytych, suchych w temperaturze 5-h25°C (uprawnienia budowlane).
Rulony wykładziny ustawia się w pozycji pionowej z dala od źródeł ciepła i światła. Przewozi się w pozycji pionowej, chroniąc przed uszkodzeniami. Określenie. Wykładzinę podłogową winyłeum otrzymuje się przez powleczenie tkaniny technicznej uplastycznionym polichlorkiem winylu z dodatkiem wypełniaczy i barwników. Winyłeum ma postać cienkich arkuszy zwiniętych w rulon. Właściwości. Wykładzina podłogowa winyłeum jest elastyczna, odporna na ścieranie, na działanie światła i krótkotrwałe działanie wody. Ma dobre właściwości izolacyjne, termiczne i akustyczne (program egzamin ustny).
Wykładzina Lentex
Nie jest natomiast odporna na działanie temperatur powyżej + 60°C oraz rozpuszczalników organicznych. W czasie eksploatacji, przy niewielkich nawet zmianach temperatury, winyłeum ma skłonność do falowania i odstawania od podkładu. Winyłeum produkuje się w różnych kolorach o jednolitym zabarwieniu lub ze wzorem. Okres trwałości posadzki z wykładziną winyłeum określa się na około 15 lat. W sprzedaży znajduje się winyłeum w postaci rulonów zwiniętych stroną licową do wewnątrz, o długości co najmniej 4 m w gat. I i 3 m w gat. II. Minimalna szerokość wynosi 125 cm (opinie o programie).
Zastosowanie. Winyłeum stosuje się do wykładania podłóg w pokojach mieszkalnych. Nie jest odpowiednie do wykładania podłóg w kuchniach i łazienkach, ponieważ nie jest odporne na długotrwałe działanie wody. Wymagania. Licowa powierzchnia winyleum powinna być gładka, równa, bez wypukłości lub wgłębień, pęcherzy lub uszkodzeń. Na tkaninie, która stanowi podkład winyleum, nie powinny znajdować się zgrubienia lub węzły (segregator aktów prawnych).
Przechowywanie i transport. Winyleum przechowuje się w pomieszczeniach krytych, suchych, w temperaturze 10°-30°C. Rulony winyleum ustawia się w pozycji pionowej z dala od źródeł ciepła i światła. Przewozi się w pozycji pionowej, chroniąc przed uszkodzeniem. Wykładzina podłogowa Lentex Określenie. Wykładzina podłogowa Lentex składa się z dwóch warstw: wierzchniej warstwy użytkowej, wykonanej z polichlorku winylu, oraz dolnej warstwy izolacyjnej, którą tworzą włókna lniane i jutowe zaimpregnowane środkami przeciwko bakteriom i grzybom.
Właściwości. Wykładzina Lentex ma estetyczny wygląd, dzięki zastosowaniu przyjemnych barw i wzorów. W handlu znajdują się wykładziny ze wzorem drewnopodobnym, naśladujące warstwy i słoje drewna, do złudzenia przypominające parkiet. Dolna warstwa wykładziny, miękka i ciepła, dobrze dopasowuje się i przykleja do podkładu. Stanowi doskonałą izolację cieplną i akustyczną. Spośród innych zalet wykładziny Lentex należy wymienić elastyczność, odporność na ścieranie i wgniatanie oraz niewrażliwość na działanie światła (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32