Wytłumienie dźwięków

Wytłumienie dźwięków

Wykładzina Lentex jest materiałem, który łatwo można utrzymać w czystości, bez trudu usuwa się kurz i zanieczyszczenia. W sprzedaży znajduje się wykładzina zwinięta w rulony o następujących wymiarach: 2 mX20 mX3 mm. Masa (ciężar) 1 m2 wykładziny wynosi 2,5 kg. W porównaniu z innymi wykładzinami z tworzyw sztucznych wykładzina Lentex jest droga. Zastosowanie. Wykładzinę Lentex stosuje się do wykładania podłóg w pomieszczeniach mieszkalnych. Najbardziej jest odpowiednia tam, gdzie wymagane jest ocieplenie podłóg lub wytłumienie dźwięków (program uprawnienia budowlane na komputer).

Nie należy jej stosować w pomieszczeniach narażonych na działanie wody (np. w łazienkach) i bezpośrednie wpływy atmosferyczne. Przyklejanie wykładziny. Wykładzinę Lentex układa się bezpośrednio na podkładzie betonowym. Podkład powinien być suchy, gładki, starannie wyrównany. Przed naniesieniem kleju należy usunąć z podkładu wszelkie zanieczyszczenia i pyły. Na 24 godziny przed układaniem wykładziny należy rozwinąć ją z rulonu w pomieszczeniu o temperaturze około 15°C, aby umożliwić rozprostowanie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wykładzinę dopasowuje się i przycina metodą „na zakład”. Metoda ta polega na tym, że dwa brzegi wykładziny nakłada się na siebie i tnie ostrym nożem przez obie warstwy przy metalowej linii. Sposób ten pozwala na bardzo dokładne dopasowanie dwóch arkuszy wykładziny bez widocznych szczelin lub szpar. Do przyklejania wykładziny Lentex stosuje się klej Pronakryl B. Ma on postać gęstej cieczy, barwy białoszarej o lekkim zapachu związków aromatycznych. Klej Pronakryl B dobrze nanosi się na podkład, ma dużą siłę klejenia, a po stwardnieniu jest odporny na działanie wody. Zużycie wynosi około 0,6 kg na 1 m2 (uprawnienia budowlane).

Konserwacja wykładziny

Klej po dokładnym wymieszaniu nanosi się równomiernie metalową ząbkowaną szpachlą tylko na podkład. Klej wysycha w ciągu 15 minut po rozprowadzeniu i w tym czasie, tzn. kiedy klej jest jeszcze wilgotny, należy wykładzinę przyklejać. Wykładzinę powinno się mocno dociskać do podkładu w celu usunięcia pęcherzy powietrza i dokładnego przyklejenia całej powierzchni. W wypadku odstawania wykładziny na złączach należy zastosować dodatkowo obciążenie przyciskające. Ewentualne plamy po kleju należy niezwłocznie zetrzeć na mokro (program egzamin ustny).

Klej uzyskuje pełną wytrzymałość dopiero po upływie dwóch dni. W tym czasie nie powinno użytkować się pomieszczeń, w których została ułożona wykładzina. Posadzka z wykładziny Lentex jest łatwa w utrzymaniu i konserwacja jej nie sprawia trudności. Bardzo zabrudzoną posadzkę można zmywać niewielką ilością wody z dodatkiem mydła lub środków piorących. Należy tylko uważać, aby nie wylać na podłogę wody, ponieważ mogłaby przedostać się przez nieszczelności pod spód wykładziny. Posadzka uzyskuje lśniący połysk po powleczeniu cienką warstwą pasty woskowo-terpentynowej i wyfroterowaniu miękką tkaniną (opinie o programie).

Powstałe w czasie użytkowania zabrudzenia wykładziny można usunąć za pomocą następujących środków:

  • spirytusem - plamy atramentu,
  • płynem tri - plamy lakieru, smoły, tłuszczu,
  • 5% roztworem kwasu solnego - plamy z owoców, win,
  • 10% roztworem kwasu szczawiowego - plamy rdzy (segregator aktów prawnych).

Nie wolno używać do czyszczenia wykładziny Lentex acetonu lub rozcieńczalnika nitro. Przechowywanie. Zapakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem rulony wykładziny przechowuje się w pozycji stojącej w pomieszczeniach krytych suchych o temperaturze 5-b25°C. Materiały posadzkowe z gumy Wykładzina podłogowa gumolit

Określenie. Wykładzinę podłogową gumolit produkuje się z wysokostyrenowego kauczuku syntetycznego. Składa się z dwóch zwulkanizowanych warstw. Warstwa wierzchnia jest gładka, kolorowa, warstwa spodnia - czarna, z odbiciem struktury tkaniny. Gumolit jest materiałem sprężystym, elastycznym, dobrze tłumi dźwięki przy poruszaniu się i nie jest śliski. Te zalety wpływają na to, że po gumolicie dobrze się chodzi i nogi nie męczą się. Gumolit jest całkowicie odporny na działanie wody i nienasiąkliwy (promocja 3 w 1).

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !