Blog
Zaprawy krzemionkowe uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Zaprawy krzemionkowe uprawnienia budowlane
Zaprawy krzemionkowe sporządza się ze zmielonego kwarcytu, piasku i łupka kwarcytowego z dodatkiem 10-^20% gliny ogniotrwałej. Zaprawy te stosuje się do łączenia kształtek narażonych na działanie temperatury do 1500°C. Proces produkcji wyrobów wapienno-piaskowych polega na dokładnym wymieszaniu uaktywnionego piasku kwarcowego z wapnem palonym mielonym i wodą, homogenizacji mieszanki, a następnie formowaniu kształtek w prasie (program uprawnienia budowlane na komputer). Uformowane wyroby poddawane są auto-klawizacji. Do grupy wyrobów wapienno-piaskowych należą: cegły pełne i bloczki drążone.
W zależności od wymiarów cegły pełne wapienno-piaskowe dzielimy na dwa typy: 1 NF (normalnego formatu) i 1 1/2 NF, bloczki zaś drążone dzielimy na trzy typy: 2 NFD, 3 NFD i 6 NFD. W zależności od wytrzymałości na ściskanie rozróżniamy klasy: 150 L (licówka), 150, 100 i 75. Pustaki ścienne z zapraw i betonów cementowych. Najszersze zastosowanie w budownictwie znalazły pustaki szczelinowe typu: Alfa, SM-185, Kontra, Muranów oraz zasypowe typu XX.
Wyroby drobnowymiarowe z betonu komórkowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Autoklawizowany beton komórkowy jest lekkim materiałem budowlanym, o gęstości objętościowej nie większej niż 750 kg/m3 (w stanie suchym), o strukturze porowatej powstającej na skutek wytwarzania się pęcherzyków gazu w mieszance za- robowej, otrzymany w wyniku reakcji fizykochemicznych między spoiwem a kruszywem podczas autoklawizacji, w parze wodnej nasyconej w ciśnieniu minimum 1,0 MPa. Beton komórkowy produkowany jest w czterech odmianach, w zależności od gęstości objętościowej w stanie suchym. Odmiany bloczków i płytek odpowiadają gęstości objętościowej, marki zaś odpowiadają średniej wytrzymałości na ściskanie betonu, z którego zostały wykonane (uprawnienia budowlane).
Bloczki i płytki należy stosować w częściach nadziemnych budynków’ położonych w odległości nie mniejszej niż 50 cm od poziomu terenu, po odizolowaniu ich warstwą wodoszczelną od fundamentów. Do celów izolacyjnych i wypełnienia konstrukcji należy stosować bloczki i płytki wykonane z betonu odmian M400-^M600. Wyroby gipsowe do budowy ścian. Do wyrobów gipsowych przeznaczonych do wykonywania ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych należą: bloczki ścienne BSW-1, pustaki ścienne BSP i EF. Do wyrobów przeznaczonych do wykonywania ścian działowych należą: płyty Pro-Monta, bloki gipsowe pełne i drążone, płyty gipsowe wielkowymiarowe oraz płyty warstwowe typu „plaster pszczeli”. Z elementów drobnowymiarowych najpopularniejsze są płyty Pro-Monta (program egzamin ustny). Płyty Pro-Monta stosowane są do wykonywania ścianek działowych w pomieszczeniach o wilgotności względnej do 70%. Do łączenia płyt Pro-Monta stosowane jest spoiwo gipsowe specjalne oznaczone symbolem G-4III.
Do lekkich wyrobów gipsowych stosowanych do wykonywania ścianek działowych należą płyty gipsowe warstwowe typu „Plaster pszczeli”. Płyty tego typu składają się ze sztywnej wkładki komórkowej typu „Plaster pszczeli” wykonanej z kartonu, impregnowanej i utwardzanej. Wkładka jest dwustronnie obłożona płytami tynkowymi gipsowymi (suchym tynkiem) (opinie o programie). Dłuższe krawędzie płyty są lekko sfazowane w celu ułatwienia bezspoinowego łączenia płyt ze sobą.
Elementy stropowe
Do wykonywania ścian działowych w pomieszczeniach, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%, stosowane są wielkowymiarowe płyty gipsowe (lub gipsobetonowe). Płyty te zbrojone są siatką z prętów stalowych, zaopatrzoną w uchwyty montażowe.
Wymiary płyt: długość - 100-600 cm, wysokość - 260 cm, grubość - 7 i 8 cm. Do wyrobów gipsowych okładzinowych należą: płyty gipsowe dekoracyjne, płyty gipsowe dźwiękochłonne, gipsowe płyty tynkowe (suchy tynk). Pustaki stropowe. Głównymi reprezentantami tej grupy wyrobów są pustaki DZ-3 i DZ-4. Należą one do wyrobów tradycyjnych. Wykonywane są głównie z betonu cementowego, żużlobetonu, a także gipsu (DZ-3).
wyrobów stropowych należą pustaki stropowe poziomo drążone betonowe typu SZ-ITB (świadectwo ITB - 383/79) (segregator aktów prawnych).
Są one przeznaczone do wykonywania gęstożebrowych stropów:
1) żelbetowych (strop SZ-ITB),
2) ceramiczno-żelbetowych (jako pustak zamienny dla pustaków ceramicznych, np. w stropie F-60).
W zależności od długości rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje pustaków SZ-ITB: pustaki o długości 25 cm oraz pustaki o długości 22 cm. W zależności od materiału, z jakiego wykonane są pustaki, rozróżnia się pustaki: z betonu lekkiego oraz zwykłego.
Pustaki SZ-ITB mają na górnej zewnętrznej powierzchni 2 rowki, a na dolnej jeden rowek, ułatwiające odłupanie części pustaka, co pozwala na zmniejszenie wymiarów (zwężenie) w zależności od potrzeb (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32