Blog

Spoiwo wapienne zdjęcie nr 2
14.02.2019

Zasady montażu folii kubełkowej

W artykule znajdziesz:

Zasady montażu folii kubełkowej

Folia kubełkowa chroni ściany fundamentowe przed bezpośrednim oddziaływaniem gruntu (program na komputer). Od jej prawidłowego montażu zależy, czy będzie prawidłowo spełniać swoją rolę. Najważniejszą zasadą montażu jest to, aby układać ją zawsze kubełkami w kierunku ściany. Jeśli folia zostanie ułożona w sposób odwrotny, to nie będzie zapewnionej cyrkulacji powietrza, a tym samym wilgoć nie będzie odprowadzana na zewnątrz (program na telefon). Jeśli jednak montaż będzie przeprowadzony niepoprawnie, to wówczas folia będzie tylko zabezpieczać pionowe powierzchnie przez uszkodzeniami mechanicznymi, nie będzie natomiast spełniać swoich pozostałych funkcji. Jedną z zasad montażowych, o których koniecznie trzeba pamiętać, jest wykonywanie zakładek w miejscu łączenia folii. Najlepiej wykonywać zakładkę na przynajmniej trzy rzędy kubełków, ponieważ tylko wtedy powstanie szczelna bariera ochronna (program na egzamin ustny).

Wykonywanie zakładek na folii kubełkowej

Spoiwo wapienne zdjęcie nr 3
Folia kubełkowa

Wykonywanie zakładek na folii kubełkowej jest naprawdę proste, ponieważ kubełki mają format powtarzalny – dzięki temu możliwe jest wciskanie wytłoczeń jeden w drugi (promocja 3 w 1). Zakładki należy wykonywać zarówno w połączeniach poziomych, jak i pionowych, ale zdecydowanie najlepiej wykonywać montaż w taki sposób, aby ilość zakładek była jak najmniejsza. Oczywiście nie da się ich całkowicie wyeliminować, ale warto uważnie dobierać rozmiar folii.
Na terenach mocno zawilgoconych szczelność na zakładkach warto dodatkowo poprawić. Nadają się do tego taśmy uszczelniające, dzięki którym ryzyko wystąpienia nieszczelności na połączeniach jest zminimalizowane (segregator). Folię kubełkową, taśmy oraz inne akcesoria do jej montaży można znaleźć w ofertach producentów folii. Kolejną ważną zasadą jest prawidłowy dobór rozmiaru, a zwłaszcza wysokości rolki. Powinna ona być wyższa niż poziom usypanego gruntu. Jeśli tak nie będzie, to nie spełni ona wszystkich swoich funkcji (opinie). Nadmiar folii można bez problemu przyciąć, gdy podłoże zostanie już usypane. Należy też pamiętać, że folii nie można zostawiać luzem – powinna być montowana za pomocą kołków i gwoździ.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Spoiwo wapienne zdjęcie nr 8 Spoiwo wapienne zdjęcie nr 9 Spoiwo wapienne zdjęcie nr 10
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 11
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 12 Spoiwo wapienne zdjęcie nr 13 Spoiwo wapienne zdjęcie nr 14
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Spoiwo wapienne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami