Blog

Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 2
02.04.2020

Asfalt poekstrakcyjny

W artykule znajdziesz:

Asfalt poekstrakcyjny

 

Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 3
Asfalt poekstrakcyjny

Artyleria - broń artyleryjska.

ARW - automatyczna regulacja wzmocnienia.
Aryl, Ar - jednowartościowy rodnik organiczny, który można przedstawić jako powstały z odjęcia ze związków aromatycznych atomu wodoru od pierścienia, np. Fenyl G,H - z benzenu, tolil CHr OH4 - z toluenu, naftyl C10H7 - z naftalenu.

Arylowanie - wprowadzanie grupy arylowej do cząsteczki związku chemicznego na miejsce atomu wodoru.

Arytmetyka - dział matematyki, który w przeszłości był nauką o liczbach i działaniach na nich; obecnie obejmuje również teorię rachunków w zbiorach niekoniecznie liczbowych arytmetyka dwójkowa, (program uprawnienia budowlane na komputer).

Arytmetyka binarna - arytmetyka oparta na dwójkowym systemie liczbowym. stosowana głównie w komputerach cyfrowych.

Arytmetyka komputera - dział teorii komputerów cyfrowych zajmujący się sposobami reprezentowania liczb w tych komputerach oraz algorytmami wykonywania działań arytmetycznych na słowach reprezentujących liczby; słowo maszynowe ze względu na swą ograniczoną długość może reprezentować liczby jedynie ze skończonego zbioru liczb; zbiór ten jest określony sposobem reprezentacji liczb w komputerze (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Arytmetyka resztowa - arytmetyka działań na liczbach przedstawionych w zarysie resztowym; zaletą a. r. jest możliwość szybszego niż w a. dwójkowej wykonywania działań, a wadą - złożoność i niejednorodność struktury arytmometru oraz złożoność algorytmu przeliczenia na układ dziesiętny; a. r. nie ma obecnie zastosowania praktycznego

Arytmetyka stałopozycyjna, liczenie stałopozycyjne - sposób wykonywania działań arytmetycznych na liczbach przedstawionych tak. że położenie przecinka oddzielającego część całkowitą liczby od części ułamkowej jest ustalone i nie zmienia się w czasie wykonywania tych działań a

Arytmetyka zmiennopozycyjna, liczenie zmiennopozycyjne - sposób wykonywania działań arytmetycznych na liczbach przedstawionych w postaci cechy i mantysy; wartość cechy określa umiejscowienie w mantysic przecinka oddzielającego część całkowitą i ułamkową liczby; wykonanie każdego działania polega na obliczeniu cechy i mantysy wyniku; a.z. w komputerach może być realizowana w sposób sprzętowy lub programowy.

Arytmometr - najprostsze ręczne urządzenie do liczenia, przeznaczone do wykonywania czterech działań arytmetycznych.

Asenizacja

Asenizacja - usuwanie płynnych nieczystości, które mogą być używane do nawożenia ziemi uprawnej.

Aseptyka chemiczna - w analizie chemicznej zabezpieczenie próbki w toku jej obróbki chemicznej od zanieczyszczeń powietrza i używanych naczyń.

Asfalt - mieszanina węglowodorów wielkocząsteczkowych (alifatycznych, naftenowych, aromatycznych) pochodzenia naturalnego lub otrzymywana z przeróbki ropy naftowej, o konsystencji stałej lub

półpłynnej, mięknąca i przechodząca w stan ciekły pod wpływem ogrzewania, rozpuszczalna w dwusiarczku węgla.

Asfalt parafinowy - asfalt zawierający do 2% parafiny oznaczonej metodą Holde’a.

Asfalt budowlany - asfalt o temperaturze mięknienia przeważnie wyższej od 50″C, stosowany w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako materiał izolacyjny (chroniący przed działaniem wilgoci, wody przed utratą ciepła) oraz jako materiał wiążący (uprawnienia budowlane).

Asfalt dmuchany, asfalt utleniony, asfalt oksydacyjny - produkt otrzymany przez przedmuchanie sprężonym powietrzem lub przegrzaną parą wodną roztopionego asfaltu ponaftowego lub ogrzanych olejów.

Asfaltowych, uzyskujący na skutek procesów utleniania, polimeryzacji i po I i - kondensacji wysoką temperaturę mięknienia przy dużej ciągliwości i niskiej temperaturze łamliwości.

Asfalt drogowy - asfalt ponaftowy o właściwościach, które czynią go przydatnym do budowy dróg (program egzamin ustny).

Asfalt fluksowany - asfalt zmieszany z inną substancją bitumiczną lub olejami obniżającymi jego temperaturę mięknienia i zwiększającymi penetrację.

Asfalt lany, mastyka asfaltowa - masa otrzymana przez zmieszanie w odpowiednim stosunku ilościowym roztopionego asfaltu, mączki mineralnej, piasku i grysu lub żwiru, układana na gorąco przez rozpościeranie gładzikiem lub przy użyciu układa rek mechanicznych, stosowana głównie do wykonywania posadzek, nawierzchni drogowych itp.

Asfalt naturalny - asfalt występujący w przyrodzie. zawierający często domieszki mineralne (np. asfalt albański, asfalt trynidadzki) (opinie o programie).

Asfalt odpadkow - asfalt pokwasowy.

Asfalt oksydacyjny - asfalt dmuchany (segregator aktów prawnych).

Asfalt parafinowy - asfalt zawierający więcej niż 2% parafiny oznaczanej metodą Holde’a.

Asfalt piaskowy - masa otrzymana przez zmieszanie w odpowiednim stosunku ilościowym asfaltu z mączką mineralną i piaskiem wytwarzana, układana i zagęszczana na gorąco.

Asfalt pirogeniczny - asfalt otrzymywany z przeróbki destylacyjnej ropy naftowej; w odróżnieniu od asfaltu naturalnego nie zawiera lub zawiera tylko nieznaczne ilości składników mineralnych i wykazuje

znacznie większe zróżnicowanie własności (twardości, penetracji, ciągliwości, a przede wszystkim temperatury mięknienia) (promocja 3 w 1).

Asfalt podestylacyjny - asfalt pozostałościowy.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 8 Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 9 Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 10
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 11
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 12 Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 13 Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 14
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Budownictwo wiejskie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami