Blog
Asfaltowa emulsja
W artykule znajdziesz:
Asfaltową emulsję lateksową stosuje się do gruntowania podłoża pod właściwą izolację przeciwwilgociową. Używa się jej do wykonywania samodzielnej powłoki izolacyjnej typu lekkiego. Może również służyć do konserwacji pokryć dachowych, izolacji antykorozyjnej i przeciwwilgociowej fundamentów, impregnacji drewna i tektury, sklejania płyt styropianowych i cienkich płyt paździerzowych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przed użyciem należy beczki przetoczyć lub dobrze wymieszać emulsję w naczyniach. Asfaltowej emulsji można używać w temperaturze otoczenia powyżej 0°C w warunkach umożliwiających wyschnięcie powierzchni powleczonej emulsją. Zużycie wynosi 1,5-K9. kg na 1 m2. Przechowywanie. Asfaltową emulsją należy przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach (beczkach) w pomieszczeniach krytych, gdzie temperatura nie spada poniżej 0°C. Należy chronić przed silnym nasłonecznieniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Określenie. Płyty wiórkowo-cementowe wytwarza się z wiórków drzew iglastych zmineralizowanych, które po wymieszaniu z cementem formuje się i poddaje prasowaniu. Płyty te znane są również pod nazwą płyt Suprema. Właściwości. Płyty wiórkowo-cementowe są popularnym i łatwym do nabycia materiałem budowlanym. Są dość lekkie i mają dobre właściwości izolacyjne, termiczne i dźwiękochłonne. Odznaczają się łatwością obróbki: można je ciąć, piłować i przybijać (uprawnienia budowlane).
Płyty wiórkowo-cementowe są niepalne, podczas palenia ulegają jedynie zwęgleniu. Nie są odporne na trwałe zawilgocenia. Ze względu na dobrą przyczepność zaprawy nadają się do bezpośredniego tynkowania. Rozróżnia się dwa rodzaje płyt wiórkowo-cementowych: konstrukcyjne o zwiększonej wytrzymałości, lecz o gorszych właściwościach ciepłochronnych, oraz izolacyjne o niższej wytrzymałości i lepszych właściwościach ciepłochronnych (program egzamin ustny).
Płyty budowlane z trzciny
Płyty wiórkowo-cementowe konstrukcyjne stosuje się do wykonywania ścian działowych, do obijania drewnianych konstrukcji, na podsufitki w drewnianych stropach. Płyt wiórkowo-cementowych izolacyjnych używa się do ocieplania ścian, stropów i dachów oraz do wyciszania pomieszczeń. Wymagania. Płyty wiórkowo-cementowe nie mogą być pęknięte, nadłamane lub wyszczerbione. Krawędzie powinny być ostre, proste, bez wyszczerbień. Wystające z płyt wióry powinny być przycięte równo z płaszczyzną (opinie o programie).
Przechowywanie i transport. Płyty wiórkowo-cementowe przechowuje się w pomieszczeniach suchych, krytych, przewiewnych. Układa się je poziomo w stosy do wysokości 2,0 m. Pierwszą warstwę płyt układa się 10 cm ponad podłogą, na drewnianych podkładach rozłożonych w odległościach uniemożliwiających zwisanie płyt. W czasie transportu płyty należy chronić przed opadami atmosferycznymi i uszkodzeniem. W czasie przewożenia układa się je na płask, a przenosi ustawione pionowo.
Określenie. Płyty budowlane z trzciny produkuje się z wysuszonych źdźbeł trzciny, sprasowanych i powiązanych w płyty drutem ocynkowanym. Właściwości. Płyty budowlane z trzciny są lekkie i mają dobre właściwości izolacyjne, termiczne i akustyczne. Są trwałe w warunkach całkowicie suchych. W porównaniu z innymi podobnymi materiałami pochodzenia organicznego odznaczają się większą odpornością na zagrzybienie i niszczącą działalność ognia. Gęstość pozorna (ciężar objętościowy) wynosi 180-P220 kg/m3. Współczynnik przewodności cieplnej 0,06-0,07 kcal/(m*h*°C) [0,07-0,08 W/(m-K)] (segregator aktów prawnych).
Produkuje się płyty o następujących wymiarach: 200x150x3,5, 200x150x5, 200x150x7 cm. Zastosowanie. Płyty budowlane z trzciny stosuje się do ocieplania ścian, stropów oraz do wypełniania konstrukcji ścian i więź- by dachowej. Służą również do wykonywania izolacji dźwiękochłonnej. W szerokim zakresie używane są w połączeniu z drewnem do wykonywania elementów prefabrykowanych domków jednorodzinnych. Mogą również służyć jako elementy zabezpieczające stosowane na placu budowy (np. osłona rusztowań, ocieplenie prowizorycznych obiektów na placu budowy, osłona miejsc składowania materiałów budowlanych) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32