Blog

26.07.2018

Baraki budowlane – jak powinny wyglądać?

W artykule znajdziesz:

Baraki budowlane – jak powinny wyglądać?


Budowa to miejsce, które przypomina poligon doświadczalny zarówno dla sprzętu, jak i ludzi. Chociaż większość inwestycji wydaje się podobnych do siebie, to zawsze okazuje się, że są między nimi mniejsze lub większe różnice. Na budowie często spędza się ponad połowę doby, dlatego tak istotne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy, w tym narzędzi, materiałów, sprzętu oraz zaplecza socjalno-biurowego. Wiele osób pamięta jeszcze czasy, kiedy pracownicy na budowach mieli do dyspozycji wyłącznie siermiężne barakowozy, w których można było tylko przebrać się, a ubrania zamienne powiesić na gwoździu. Obecnie takie baraki nadal są spotykane, lecz na szczęście coraz rzadziej.
Współczesne baraki budowlane bardziej przypominają małe domki – zapewniają wysoki komfort użytkowania i cechują się długą żywotnością. Spełniają także wysokie wymagania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej oraz związane z przepisami przeciwpożarowymi. Kontenery są wykonywane w standaryzowanych wymiarach, dzięki czemu można je w prosty sposób łączyć ze sobą krótszym lub dłuższym bokiem. Co więcej, można z nich tworzyć kilkukondygnacyjne obiekty tymczasowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku większych inwestycji. Bez problemu można je rozbudowywać w trakcie eksploatacji, a nawet dołączyć do nich specjalne klatki schodowe. Istnieje nawet możliwość zamontowania klimatyzacji.
Oprócz tradycyjnych kontenerów budowlanych dostępne są również moduły sanitarne, które są wyposażone w pisuary, ubikacje czy prysznice. Co ważne, nowoczesne baraki budowlane mogą również pełnić rolę tymczasowych mieszkań. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku ekip, które wykonują zlecenia w różnych miejscach kraju. Takie kontenery mogą być wyposażone w szafy, szafki oraz piętrowe łóżka. Dla wykonawcy jest to duża oszczędność, ponieważ nie musi wydawać pieniędzy na wynajem noclegu czy dojazdy. Kompleks nowoczesnych baraków budowlanych zapewnia sprawną pracę na każdej budowie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami