Blog

Basen rozpryskowy
W artykule znajdziesz:
Basen rozpryskowy

Barwniki substantywne - barwniki bezpośrednie.
Barwniki tiazynowe - pochodne fenotiazyny, (program uprawnienia budowlane na komputer).
Barwniki tłuszczowe - barwniki rozpuszczalne w tłuszczach; barwniki azowe lub zasady barwników azowych stosowane do barwienia materiałów zawierających woski, oleje, tłuszcze, węglowodory (np. past do obuwia, podłóg, świec, kalek kopiowych itp.).
Barwniki trójfenylometanowe - pochodne trójfenylometanu o intensywnej, żywej i czystej barwie czerwonej, fioletowej, błękitnej lub zielonej, np. fiolet krystaliczny, fuksyna.
Barwniki zaprawowe - barwniki nie przylegające do włókien, tworzące jednak z solami metali trudno rozpuszczalne laki na włóknach.
Barwniki zasadowe - barwniki kationowe barwiące wełnę w obojętnej lub słabo kwaśnej kąpieli farbiarskiej, a bawełnę po zaprawieniu jej taniną i emetykiem
barwniki zawiesinowe.
Barwniki dyspersyjne - barwniki nierozpuszczalne lub słabo rozpuszczalne w wodzie, stosowane w postaci wodnych zawiesin; barwienie polega na rozpuszczeniu się barwnika w barwionym materiale.
Barwoczułość, panchromatyczność - czułość materiału światłoczułego na określoną część widma równoenergetycznego lub widma promieniowania wysyłanego przez wzorcowe źródło światła.
Barwometria - kolorymetria (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Barwy dopełniające - dwie barwy, które po zmieszaniu dają barwę białą.
Barwy nalotowe - barwy powierzchni przedmiotów stalowych, powstające przy nagrzewaniu do temperatur stosowanych przy odpuszczaniu niskim (ok. 200 - 300°C); barwy te zmieniają się stopniowo przy podnoszeniu temperatury.
Barwy ochronne - barwy, za pomocą których określa się przeznaczenie poszczególnych urządzeń, aparatów itp. lub używa się w celu ostrzeżenia i zwrócenia uwagi na pewne urządzenia, elementy aparatury, pojazdy i in.
Barwy podstawowe - barwy czerwona, zielona i niebieska; każdą inną barwę otrzymuje się przez zmieszanie ich w odpowiednim stosunku.
Barwy rzeczywiste - wszelkie barwy występujące w naturze i zawarte w przestrzeni barwnej wewnątrz stożka (stożka barw) ograniczonego powierzchnią barw widmowych; w obszarze przestrzeni na zewnątrz stożka nie ma barw i fizycznie odpowiada to występowaniu „ujemnych” ilości barw podstawowych, potrzebnych do zrównoważenia danej barwy barwy żarzenia - kolejno zmieniające się barwy stali nagrzewanej do temperatur powyżej 600 °C; w miarę wzrostu temperatury barwy stają się coraz jaśniejsze od ciemnoczerwonej.
Baryłka - element toczny łożyska w postaci wałeczka wypukłego, którego tworząca jest hikiem koła o promieniu większym od połowy największej średnicy tego wałeczka.
Baryłka - jednostka objętości cieczy stosowana w krajach anglosaskich = ok. 143,12 1 (uprawnienia budowlane).
Baryłkowatość - cecha charakterystyczna kształtu powierzchni tym różniącej się od walcowej, iż jej tworzące są wypukłe barysfera.
Baryt, szpat ciężki - minerał, siarczan barowy, tworzy skupienia o niepospolicie dużym ciężarze właściwym; używany jako składnik płuczki wiertniczej, w przemyśle chemicznym, papierniczym, gumowym, lakierniczym.
Barytobeton - jedna z odmian betonu ciężkiego o gęstości równej co najmniej 2,7 g/cm\ w skład którego wchodzi kruszywo barytowe; stosowany do budowy ścian ochronnych przed promieniowaniem jonizującym (program egzamin ustny).
Bas reflex
Bas reflex - typ obudowy głośnika z otworem w przedniej ścianie skrzynki; w obudowie tej promieniowanie tylnej części membrany głośnika, po odbiciu się od wewnętrznych ścianek obudowy, zmienia fazę i wychodzi przez przedni otwór obudowy wzmacniając promieniowanie przedniej części membrany i polepszając tym samym skuteczność głośnika dla małych częstotliwości.
Basen - duży, sztuczny, otwarty zbiornik na wodę do celów przemysłowych, sportowych, przeciwpożarowych itp.
Basen - zagłębienie w skorupie ziemskiej (opinie o programie).
Basen (portowy) - część obszaru wodnego portu, przeważnie w kształcie wąskiego prostokąta, z betonowymi nabrzeżami uzbrojonymi w dźwigi, magazyny, tory kolejowe itp.
Basen artezyjski - niecka artezyjska basen doświadczalny.
Basen modelowy - basen do prób modeli okrętów przed przystąpieniem do ich budowy.
Basen imersyjny - zbiornik wypełniony cieczą (najczęściej wodnym roztworem soli kuchennej) o gęstości odpowiadającej średniej gęstości ciała ludzkiego; zanurzenie w b.i. pozwala na częściowe naśladowanie stanu nieważkości w warunkach laboratoryjnych na ziemi w celach badawczych i treningowych (segregator aktów prawnych).
Basen jajczarski - zbiornik do konserwowania jaj w roztworze wodnym wodorotlenku wapnia, budowany z betonu lub cegły w pomieszczeniach piwnicznych, do połowy zagłębiony w ziemi basen kuchenny, kadź kuchenna - w zakładach żywienia zbiorowego zbiornik otwarty, jednokomorowy, w którym myje się, płucze i moczy warzywa, owoce, mięsa itp.
Basen modelowy - basen doświadczalny.
Basen oceaniczny - nieckowate zagłębienie dna oceanu na głębokości 3000 - 6000 m, ograniczone grzbietami lub wzniesieniami podwodnymi, niekiedy też i wyspami basen paszowy - zbiornik w paszami z betonu, cegły lub kamienia, rzadziej z drewna, służący do przechowywania lub przyrządzania pasz wilgotnych, np. parzonki z plew lub sieczki, ziemniaków parowanych, wywaru, kiszonki.
Basen retencyjny - basen portowy do magazynowania wody podczas przypływu (promocja 3 w 1).
Basen rozpryskowy - zbiornik otwarty z urządzeniem rozpryskowym do schładzania wody chłodzącej w obiegu zamkniętym; zassana z basenu.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32