Blog

21.08.2019

Bateria zbiorników

W artykule znajdziesz:

Obiekty budowlane budownictwa przemysłowego


Obiekty budowlane przemysłowe to niezwykle charakterystyczna gałąź w budownictwie. Obejmuje ona konstrukcje wszelkich obiektów budowlanych od małych magazynów po ogromne hale produkcyjne (program na komputer). Ponieważ hale przemysłowe mają za zadanie tworzyć jak największą przestrzeń użytkową, obostrzone są szczegółowymi regulacjami prawnymi.

Konstrukcja stropu w wielkopowierzchniowych obiektach budowlanych

 

Bateria zbiorników

Niezwykle szerokie i długie hale na co dzień są miejscem pracy wielu ludzi. I to ze względu głównie na ich bezpieczeństwo każda hala musi być zabezpieczona specjalnymi stężeniami kratownicowymi. Dotyczy to zarówno ścian budynku, jak i stropu. Stężenia powinny być tak zaprojektowane, aby szkielet konstrukcji był z jednej strony maksymalnie przestrzenny, a z drugiej niezwykle stabilny i odporny na działanie wiatru. W budownictwie przemysłowym bardzo popularnym rozwiązaniem są stropodachy pełne (program na telefon). Tworzą one nad halą strop pełniący jednocześnie rolę dachu. Strop z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora, jest całkowicie płaski. Składa się z czterech warstw, począwszy od konstrukcyjnej, przez paroizolacyjną i termoizolacyjną, aż po pokrycie dachowe (program egzamin ustny).

Podatność dużych powierzchni na oddziaływanie zjawisk atmosferycznych


Konstrukcja hali magazynowo przemysłowej powinna i musi uwzględniać bezpieczne odwadnianie dachów (opinie o programie). Zależnie od intensywności opadów, ogromne zewnętrzne powierzchnie hal są zaopatrzone w instalacje przystosowane do odprowadzania gromadzącej się deszczówki. Najczęściej zebrana woda jest odprowadzana przez system kanalizacyjny. Obiekty przemysłowe niewyposażone w system kanalizacyjny, deszczówkę oraz wodę szarą oprowadzają do zbiorników (segregator aktów prawnych). Zbiorniki retencyjne różnią się pojemnością oraz zastosowaniem ale połączone w system tworzą baterię zbiorników. Bateria zbiorników to połączenie wielu jednobryłowych zbiorników, z których woda jest odprowadzana do oczyszczalni zlokalizowanej na terenie hali przemysłowej. Trudno przecenić rozwiązania retencyjne w oparciu zbiorniki wielkopojemnościowe ponieważ stwarzają unikalne możliwości zagospodarowania ścieków deszczowych wszędzie tam gdzie obiekty przemysłowe nie mają dostępu to wydajnych systemów kanalizacyjnych (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami