Blog

Baza struktury
W artykule znajdziesz:
Baza struktury

Baza struktury - rozmieszczenie atomów w elementarnej komórce kryształu określane przez współrzędne atomów, przy czym za osie układu współrzędnych przyjmuje się krawędzie komórki elementarnej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Baza stykowa - baza obróbkowa wówczas, gdy styka się tę bazę z odpowiednimi elementami obrabiarki, uchwytu lub narzędzia baza surowcowa, zaplecze surowcowe - główne źródło surowców dla danej gałęzi przemysłu lub konkretnych zakładów wytwórczych.
Baza technologiczna - baza produkcyjna przyjęta w celu określenia położenia w przedmiocie jakiegoś punktu, linii lub powierzchni przy realizowaniu procesu technologicznego tego przedmiotu dzielą się na montażowe i obróbkowe.
Baza topologiczna - rodzina otwartych zbiorów przestrzeni topologicznej mająca tę własność, że każdy zbiór otwarty tej przestrzeni jest sumą pewnej ilości zbiorów należących do tej rodziny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Baza transportowa - baza przeznaczona do wykonywania usług transportowych.
Baza traserska - płaszczyzna, linia lub punkt na przedmiocie, od których odmierza się odległości innych płaszczyzn, linii lub punktów w celu zaznaczenia (wytrasowania) ich położenia rysikiem.
Baza triangulacyjna, podstawa triangulacyjna - bok bazowej sieci triangulacyjnej, którego długość zmierzona bezpośrednio z największą osiągalną dokładnością daje możność obliczania długości pozostałych boków w sieci triangulacyjnej, w której mierzy się wyłącznie kąty (uprawnienia budowlane).
Baza właściwa - baza produkcyjna jakiegoś punktu, linii lub powierzchni przedmiotu identyczna z bazą konstrukcyjną tego punktu, linii lub powierzchni.
Baza wyjściowa - baza obróbkowa przyjęta w pierwszej operacji obróbki kształtującej przedmiot; przez obróbkę kształtującą należy przy tym rozumieć obróbkę mającą na celu zmianę kształtu lub wymiarów przedmiotu baza wymiarowa - w metrologii warsztatowej powierzchnia, linia lub punkt przedmiotu, względem którego wyznacza się położenie pozostałych powierzchni, linii lub punktów.
Baza zastępcza - baza produkcyjna jakiegoś punktu, linii lub powierzchni przedmiotu różna od bazy konstrukcyjnej tego punktu, linii lub powierzchni.
Baza zdjęcia - odcinek prostej łączącej stanowiska dwóch sąsiednich zdjęć fotogrametrycznych (program egzamin ustny).
Baza żywca - miejsce przeznaczone do okresowego przetrzymywania zakupionych zwierząt, gdzie dokonuje się podziału zwierząt na ubojowe i hodowlane, odosabnia się sztuki chore itp.
Bazalt - najczęściej występująca skała barwy czarnej, będąca wulkanicznym lub subwulkanicznym odpowiednikiem gabra ze względu na cios jest używany przede wszystkim jako materiał drogowy i budowlany używa się również do wytwarzania leizny kamiennej.
Bazaltołom - odkrywkowa kopalnia bazaltu
Bazanit
Bazanit - magmowa skała wylewna, odmiana tefrytu, składająca się głównie z plagioklazu, nefelinu (lub leucytu), piroksenu i oliwinu jest makroskopowo podobny do bazaltu, ale mniej pospolity.
Bazylika - kościół wielonawowy, zwykle na planie prostokąta, o nawie środkowej wyższej i szerszej od pozostałych (opinie o programie).
Bażantarnia - zamknięty teren leśny wyposażony w specjalne urządzenia, przeznaczony do hodowli bażantów.
Bąbel - wada wewnętrzna odlewu w postaci pustki o stosunkowo dużych wymiarach w porównaniu do zwykłych pęcherzy gazowych i o wydłużonym kształcie; występuje zwykle pod powierzchnią odlewu w miejscach źle odpowietrzonych.
Bączek, bąk, bajbot - łódź dwuwiosłowa używana do różnych prac przy burcie statku mała łódź żaglowa używana na wodach śródlądowych.
Beczka - duże naczynie w kształcie walca zazwyczaj wypukłego i o dwóch płaskich dnach, wykonywane zwykle z drewnianych klepek ściśniętych obręczami lub z blachy stalowej.
Beczka - bryła geometryczna o kształcie beczkowatym.
Beczka - figura akrobacji powietrznej polegająca na obrocie samolotu dookoła osi podłużnej o 360°.
Beczka akcentowana - beczka sterowana wykonywana „na raty” z zatrzymywaniem obrotu samolotu w położeniach pośrednich.
Beczka autorotacyjna - beczka szybka.
Beczka cumownicza - stalowy, pływający cylinder do cumowania okrętów na dłuższy postój na redach i w portach; zasadniczym zadaniem jest utrzymanie na powierzchni jednego końca łańcucha kotwicznego, którego drugi koniec jest umocowany do martwej kotwicy (segregator aktów prawnych).
Beczka powolna - beczka sterowana.
Beczka spadochronowa - figura akrobacji spadochronowej, przy której ciało skoczka wykonuje w pozycji poziomej obrót wzdłuż osi podłużnej.
Beczka sterowana, beczka powolna - beczka wykonywana z zachowaniem prostoliniowości lotu.
Beczka szybka, beczka autorotacyjna - beczka wykonywana przez wprowadzenie samolotu w autorotację.
Beczka walca - robocza część walca walcarki, kształtująca walcowany materiał.
Beczkarnia - wytwórnia.
Beczek beczkowanie - pakowanie do beczek, rozlewanie cieczy do beczek.
Beczkowanie - skraw, modyfikacja kształtu zębów kół zębatych polegająca na tworzeniu lekkich uwypukleń zębów w połowie ich długości (promocja 3 w 1).
Beczkowóz - wóz z przytwierdzoną do niego beczką, do przewożenia cieczy samochód pożarniczy specjalny cysterna na podwoziu samochodowym do przewozu wody
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32