Blog

Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 2
23.04.2020

Belki, bloki ścienne

W artykule znajdziesz:

Belki, bloki ścienne

Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 3
Belki, bloki ścienne

Zarówno belki, jak i bloki ścienne lub inne elementy posiadające na swej powierzchni odpowiednie zagłębienia mogą być podnoszone za pomocą stalowych uchwytów typu kleszczowego (program uprawnienia budowlane na komputer). Docisk stopek uchwytów do podnoszonego prefabrykatu powstaje automatycznie z chwilą jego zawieszania na haku dźwigu.

Trawersy są to konstrukcje stanowiące ogniwo pośrednie między hakiem dźwigu i podnoszonym elementem, służące do podwieszenia elementu w sposób zapewniający wystąpienie w nim sił odpowiadających przyjętym z góry założeniom.
Trawersy mogą być zwykłe lub automatyczne. Przy trawersach zwykłych elementy podwieszane są w jednym lub najwyżej w dwóch punktach, dzięki czemu wielkości występujących w nich sił montażowych mogą być obliczone bez trudności (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Przy elementach wielkich i ciężkich lub o skomplikowanych kształtach podwieszenie ich w dwóch miejscach może się okazać nie wystarczające, gdyż występujące. w elemencie siły montażowe wymagałyby wzmocnienia jego przekrojów, co nie jest ekonomiczne. Konieczne więc jest podwieszenie elementu w więcej aniżeli w dwóch punktach.

Podwieszenie zwykłe w 3 lub więcej punktach nie gwarantuje przyjętego rozkładu sił, gdyż jest całkowicie zależne od dokładności urządzeń montażowych. W tych przypadkach należy zastosować trawersy automatyczne zapewniające rozkład sił w miejscach podwieszenia zgodnie z założeniami (uprawnienia budowlane).
Szkic trawersu zwykłego służącego do podnoszenia ze składowiska płatwi strunobetonowych lub innych podobnych elementów. Do trawersu podwieszone są 4 pętle. Przy podnoszeniu prefabrykatów w użyciu znajdują się każdorazowo dwie z nich w układzie zależnym cd długości podnoszonych elementów. Konstrukcja trawersu służącego do podnoszenia bloków ściennych.

Stalowy trawers

Stalowy trawers o konstrukcji kratowej służący do przenoszenia na 2 dźwigi ciężaru słupa podwieszonego w jednym punkcie (budowa elektrociepłowni na Węgrzech) (program egzamin ustny).
Schemat trawersu automatycznego o potrójnym podwieszeniu. Przy zastosowanym w tym schemacie systemie lin, pojedynczych krążków kierunkowych i zbloczy, na wszystkich hakach zbloczy, a więc i w elementach w miejscach ich podwieszenia, mogą wystąpić wyłącznie siły o jednakowych wielkościach G.

Przykład zastosowania trawersu automatycznego o potrójnym podwieszeniu przy montażu dźwigara okiennego. Montaż dźwigara kratowego przy pomocy trawersu automatycznego o poczwórnym podwieszeniu, którego charakterystycznym szczegółem jest zastosowanie zblocza podwójnego ze zmianą kierunków kółek zblocza o 90° odpowiednio do zastosowanego w danym przypadku sposobu podwieszenia dźwigara. Żuraw samochodowy jest dźwigiem, którego zasadniczym przeznaczeniem jest wykonywanie prac przeładunkowych (opinie o programie). Ze względu na możliwość szybkiego przenoszenia się z miejsca na miejsce jest on sprzętem bardzo operatywnym przy obsłudze daleko położonych lub rozrzuconych miejsc przeładunków.
Żuraw samochodowy produkcji krajowej typu HP3 na podwoziu samochodu Star 20 jest przeznaczony do przeładunków niedużych ciężarów, wielkość których przy najmniejszym wysięgu żurawia nie powinna przekraczać 3 T.
Żuraw ten jest podparty w czasie pracy na 4 wspornikach śrubowych. Nie może on być używany do przewożenia ciężarów ponieważ dopuszczalna nośność podwozia samochodu typu Star 20 wynosząca ok. 3500 kG jest już całkowicie wyzyskana przez ciężar samego żurawia (nadwozia) wynoszący 3700 kG (segregator aktów prawnych).

Prądnica żurawia może być wykorzystana w czasie gdy żuraw nie pracuje, do zasilania instalacji oświetlającej na placu przeładunkowym. Silniki elektryczne mechanizmów żurawia mogą być zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej, co umożliwia znaczne oszczędności paliwa. Wielką zaletą żurawi samochodowych, a więc i omawianego żurawia produkcji krajowej, jest możliwość transportowania go bez demontażu na duże odległości (z szybkością 30 km godz). Żuraw może też być transportowany koleją na platformie kolejowej o nośności 20 T (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 8 Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 9 Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 10
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 11
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 12 Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 13 Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 14
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Sieć kanalizacyjna zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami