Blog

Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 2
02.04.2020

Beton gipsowo-gliricowy

W artykule znajdziesz:

 

Beton gipsowo-gliricowy

Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 3
Beton gipsowo-gliricowy

Beton gipsowo-glińcowy - beton lekki uzyskany z gipsu i glińca (program uprawnienia budowlane na komputer).

Beton gipsowo-trocinowy - beton lekki uzyskany z gipsu i trocin.

Beton gipsowy - gipsobeton.

Beton gruzowy - gruzobeton.

Beton hydrotechniczny - beton cementowy zwykły stosowany w budownictwie hydrotechnicznym, odznaczający się odpowiednią szczelnością.

Beton jamisty - beton lekki uzyskany z mieszanki betonowej o konsystencji wilgotnej, przygotowanej z małej ilości materiału wiążącego i z kruszywa o średnicy ziarn ponad 4 mm; kruszywo może składać się z jednej lub z kilku frakcji.

Beton kablowy - kablobeton (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Beton komórkowy - beton lekki o gęstości nie przekraczającej 900 kg/m’, o jednolitej strukturze drobnoporowatej (pory zamknięte), uzyskany z zaczynu lub z zaprawy przygotowanej z piasku mielonego lub drobnoziarnistego oraz z domieszki powodującej powstawanie porów.

Beton komórkowy cementowy autoklawizowany, gazobeton belitowy - beton komórkowy uzyskany z cementu hutniczego z dodatkiem wapna hydratyzowanego, piasku mielonego i proszku aluminiowego jako domieszki gazotwórczcj, poddany autoklawizacji.

Beton komórkowy wapienny autoklawizowany, (uprawnienia budowlane).
gazobeton wapienny - beton komórkowy uzyskany z wapna mielonego, z pyłów dymnicowych mielonych i proszku aluminiowego jako domieszki gazotwórczej. poddany autoklawizacji.

Beton lany - beton ciekły.

Beton lekki - beton o gęstości pon. 1800 kg/m.

Beton napowietrzny - beton uzyskany z mieszanki betonowej napowietrznej, mający dużą odporność na wpływy atmosferyczne; stosowany do budowy nawierzchni drogowych i dróg startowych.

Beton natrystkowy - torkret.

Beton odpowietrzony, beton próżniowy - beton uzyskany z mieszanki betonowej o konsystencji gęstoplastycznej lub plastycznej, ułożonej w szczelnych formach umożliwiających odciągnięcie z mieszanki.

Betonowej powietrza i nadmiaru wody zarobowej (program egzamin ustny).

Beton plastyczny - beton półciekły.

Beton pobudzony - beton o uaktywnionym spoiwie cementowym, uzyskanym przez rozdrobnienie cementu i przyspieszenie tą drogą hydratacji.

Beton półciekły, beton plastyczny - beton o średniej zawartości wody, stosowany do wznoszenia konstrukcji żelbetowych różnego typu

Bbeton próżniowany

Beton próżniowany - beton odpowietrzony.

Beton pumeksowy - beton lekki zawierający porowate kruszywo pochodzenia wulkanicznego, będący dobrym izolatorem cieplnym i akustycznym.

Beton rodzynkowy - beton zawierający do 25% kamieni o średnicy do 10 cm, umieszczanych w układanej mieszance betonowej.

Beton smołowy, smołobeton - masa otrzymana przez zmieszanie w odpowiednim stosunku smoły drogowej z mączką mineralną, piaskiem i grysem, wytwarzana, układana i zagęszczana na gorąco lub na zimno (opinie o programie).

Beton smołowy otwarty - beton smołowy, w którym po ułożeniu i zagęszczeniu objętość wolnych przestrzeni wynosi ponad 8%, służący do wykonywania dolnych warstw nawierzchni smołowych.

Beton smołowy półścisły - beton smołowy, w którym po ułożeniu i zagęszczeniu objętość wolnych przestrzeni wynosi 5-8%, służący do wykonywania nawierzchni smołowych.

Beton smołowy ścisły - beton smołowy, w którym po ułożeniu i zagęszczeniu objętość wolnych przestrzeni nie przekracza 5%, służący do wykonywania górnych warstw nawierzchni smołowych.

Beton sprężony - beton zbrojony o zbrojeniu głównym w postaci strun, kabli lub lin wstępnie naciągniętych w celu wywołania w betonie naprężeń powstających od obciążeń użytkowych; w zależności od sposobu sprężenia rozróżnia się: strunobeton i kablobeton.

Beton strunowy - strunobeton (segregator aktów prawnych).

Beton strużkowy, strużkobeton - beton uzyskany z zaprawy cementowej, strużek (wiórków) drzew iglastych i wody, charakteryzujący się małą gęstością i będący dobrym izolatorem cieplnym.

Beton trocinowy, trocinobeton - beton lekki wyrabiany z mieszaniny cementu, piasku i trocin.

Beton ubijany - beton zagęszczony przez ubijanie, o najmniejszej zawartości wody i małej plastyczności.

Beton wapienno-trocinowy - beton lekki uzyskany z wapna i trocin.

Beton wapienno-żużlowy, żużlobeton wapienny - beton lekki uzyskany z wapna palonego lub wapna pokarbidowego i z kruszywa żużlowego.

Beton wibrowany - beton zagęszczony przez wibrowanie.

Beton wirowany - beton zagęszczony w wyniku działania siły odśrodkowej w urządzeniach wirujących.

Beton wzbudzony - beton uzyskany z mieszanki betonowej przygotowanej z materiału wiążącego rozdrobnionego wtórnie, odznaczającego się krótkim okresem hydratacji.

Beton zbrojony - beton wzmocniony przez zespolenie z innym materiałem o większej od niego wytrzymałości na rozciąganie (np. ze stalą, z włóknem), odznaczający się współpracą obu materiałów dzięki ich przyczepności.

Beton zwykły - beton o gęstości 1800-2600 kg/ m‘ (otrzymywany z kruszywa naturalnego i łamanego).

Beton żaroodporny - beton uzyskany z mieszanki betonowej przygotowanej z cementu portlandzkiego lub hutniczego i żaroodpornego mikrokruszywa i wody przy długotrwałym działaniu wysokich temperatur zmienia stopniowo strukturę wskutek spiekania się kruszywa, jednak bez gwałtownego obniżenia swojej wytrzymałości.

Beton żużlowy - żużlobeton.

Betoniarka - maszyna do przygotowywania mieszanki betonowej przez mechaniczne zmieszanie jej suchych składników z dodatkiem wody.

Betoniarnia - wytwórnia wyrobów betonowych (promocja 3 w 1).

Betonik - podkładka betonowa pod pręt zbrojeniowy.

Betonoskop - urządzenie do określania jakości betonu przez pomiar prędkości rozchodzenia się fali ultradźwiękowej.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 8 Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 9 Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 10
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 11
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 12 Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 13 Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 14
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Metoda prasowania wysokociśnieniowego uprawnienia budowlane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami