Blog

Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 2
17.08.2020

Betoniarki o pracy ciągłej

W artykule znajdziesz:

Betoniarki o pracy ciągłej

Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 3
Betoniarki o pracy ciągłej

Betoniarki o pracy ciągłej należą do grupy betoniarek, w których mieszanie składników masy betonowej odbywa się w sposób nieprzerwany (program uprawnienia budowlane na komputer). W sposób ciągły odbywa się również podawanie składników zarobu oraz odbiór masy betonowej. Zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i eksploatacyjnym betoniarki te różnią się od betoniarek o pracy okresowej (wolnospadowych i o mieszaniu przymusowym).

Wytwarzanie masy betonowej w sposób ciągły może się odbywać w następujących rodzajach betoniarek:
- z mieszalnikiem obrotowym (wolnospadowe),
- z mieszalnikiem nieobrotowym (o mieszaniu przymusowym),
- grawitacyjnych.
Betoniarki o pracy ciągłej z mieszalnikiem obrotowym. Do grupy tej zaliczone są betoniarki typu wolnospadowego, w których zasada mieszania jest podobna do pracy betoniarek wolnospadowych o pracy okresowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Zasadniczym elementem jest mieszalnik w kształcie cylindra wykonany z blachy, wewnątrz którego znajduje się łopatka podnosząca składniki masy betonowej oraz spiralne taśmy do przesuwania masy w kierunku otworu spustowego. Obroty mieszalnika, jego długość oraz długość spirali tak muszą być dobrane, aby po jego jednorazowym przejęciu składników przez mieszalnik były one dobrze wymieszane i opuszczały mieszalnik w postaci jednorodnej masy betonowej. Liczba obrotów mieszalnika waha się w granicach od 12 do 20 obr/min. Długość mieszalnika wynosi od 3 do 5 m, a średnica 1500 do 1800 mm (uprawnienia budowlane).

W niektórych typach betoniarek dodatkowo stosowany jest poziomy wał z dwoma mieszadłami poruszającymi się w początkowej części mieszalnika. Mieszadła te mieszają wstępnie składniki masy betonowej. Mieszalniki obracają się na rolkach stalowych i na ogół są usytuowane poziomo, lecz niektóre typy są nachylone w kierunku otworu wysypowego. Kąt nachylenia osi mieszalnika wynosi kilka stopni.

Suche składniki

Przykładem betoniarki o pracy ciągłej z obrotowym mieszalnikiem jest betoniarka wolnospadowa z łopatkami spiralnymi wykonanymi z grubej blachy w kształcie śruby. Betoniarka składa się z mieszalnika walcowego, podstawy mieszalnika (stałej), łopatek z blachy w postaci podwójnej śruby, leja wsypowego, wałków oporowych, urządzenia do wstrząsania mieszalnika i urządzenia zasilającego w wodę (program egzamin ustny).

Betoniarka składa się z następujących części: mieszalnika walcowego łopatek stałych, silnika, reduktora, wału mieszadłowego z łopatkami do przymusowego mieszania składników, łopatek ruchomych, przekładni zębatej do wprawiania mieszalnika w ruch obrotowy, przekładni łańcuchowej do napędu dodatkowego wału mieszadłowego 8, otworu wsypowego, otworu wysypowego i wałków oporowych mieszalnika. Betoniarka ta pracuje częściowo jako wolnospadowa i częściowo jako betoniarka o mieszaniu przymusowym, przeciwbieżna (opinie o programie).
W kraju nie produkuje się tego typu betoniarek. Z przykładów zastosowania można przytoczyć jedynie wytwórnię masy betonowej na budowie zapory wodnej w Solinie, gdzie wykorzystano betoniarki sprowadzone z CSRS.

Do rozwiązań konstrukcyjnych, które można spotkać w kraju, należy zaliczyć betoniarkę wolnospadową o pracy ciągłej z mieszalnikiem obrotowym na podwoziu z kół metalowych (przewoźna) typu „Regulus”. Jest to betoniarka z mieszalnikiem jednoosiowym dwuotworowym, nieprzechylnym. Urządzenia zasilające podają składniki zarobu (kruszywo, piasek, cement i wodę) w sposób ciągły w postaci strumieni poszczególnych składników, których objętość na jednostkę czasu utrzymywana jest w odpowiednim, wymaganym stosunku (segregator aktów prawnych).

Suche składniki znajdujące się w stale uzupełnianych zasobnikach (piasek i żwir) i (cement), wyposażonych w przenośniki ślimakowe podawane są przez nie do kosza zasilającego przenośnik kubełkowy. W postaci suchej są one podnoszone do góry i wsypywane do mieszalnika (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 8 Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 9 Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 10
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 11
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 12 Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 13 Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 14
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rybołówstwo pełnomorskie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami