Blog

Składniki glinianowe zdjęcie nr 2
28.01.2021

Brak bocznicy kolejowej

W artykule znajdziesz:

Brak bocznicy kolejowej

Składniki glinianowe zdjęcie nr 3
Brak bocznicy kolejowej

Zakład nie posiada bocznicy kolejowej, co pozwala na zupełnie regularne prostokątne rozwiązanie układu dróg komunikacyjnych. Z tego powodu może nawet w sposób niedostateczny został uwzględniony nieregularny zarys terenu przyległego do bulwaru (program uprawnienia budowlane na komputer). Wejście do zakładu zostało potraktowane w sposób mało reprezentacyjny. Główny nacisk położono na rozwiązanie wewnątrz zakładu parku wypoczynkowego, stanowiącego prawdopodobnie przestrzeń zarezerwowaną na rozbudowę zakładu.

Zakład należy do kategorii szkodliwych dla otoczenia, w następstwie czego jest odsunięty od osiedla na znaczną odległość. Strefa ochronna jest należycie zazieleniona nieregularnymi pasami zieleni, które przenikają na teren zakładu, zacierając granicę działki i łącząc zakład z otoczeniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Droga prowadząca do zakładu jest przedłużeniem miejskiej arterii komunika cyjnej i kończy się placem przedwejściowym.
Plac przedwejściowy dobrze umieszczony w stosunku do zakładu, należycie powiązany z magistralą wewnątrz zakładu.

Główne kierunki torów kolejowych idą równolegle do dróg, dzięki czemu nie ma krzyżowania się magistrali kołowej z koleją. Sieć drogowa prostokątna, przez co układ planu generalnego przejrzysty (uprawnienia budowlane).
Bardzo dobrze przeprowadzono prostokątny układ dróg kołowych nie kolidujący z siecią kolejową. Perspektywa wyraźnie uwidacznia zwartość zabudowy, a dzięki dość szerokim pasom zieleni otaczającej zakład powstają ciekawe osie widokowe.

Pomimo bardzo nieregularnej formy działki przyjęcie prostokątnego układu budynków daje bardzo przejrzystą kompozycję, klin zaś wykorzystano dla umieszczenia wachlarza torów. Układ dróg i torów pozwala na uniknięcie krzyżowania się ruchów (program egzamin ustny). Wielokondygnacjowy budynek szwalni stanowi dobre zamknięcie widokowe od strony wejścia. Wysoka zieleń otaczająca zakład tworzy dobrą oprawę dla budynków i zapewnia dobre maskowanie.
Dobre rozwiązanie planu generalnego. Regularny układ budynków daje czytelne rozwiązanie komunikacji bez krzyżowania się dróg kołowych i kolejowych. Wejście do zakładu rozwiązano dobrze, brak jednak optycznego zamknięcia drogi wejściowej; nie ma również terenów wypoczynkowych.

Plac zamknięty wysokimi silosami

Rozwiązanie ma wiele zalet. Układ dróg komunikacyjnych bardzo regularny i bez wzajemnego krzyżowania się (opinie o programie). Koncepcja bardzo jasna. Wejście do zakładu należycie zaakcentowane, wewnątrz stworzono ciekawy plac zamknięty wysokimi silosami i urozmaicony przez umieszczenie w nim otwartego zbiornika wody przeciwpożarowej. Zazielenienie terenu podnosi wartość kompozycji i doskonale zasłania zakład.

Podstawą do opracowania projektu architektonicznego hali produkcyjnej jest projekt technologiczny. Projekt technologiczny powinien zawierać:
a) opis przebiegu produkcji i dane określające wielkości przestrzenne, związane z przebiegiem produkcji,
b) obrysy maszyn i aparatury,
c) dyspozycje co do rodzaju i przebiegu transportu wewnątrz hali ze szczególnym uwzględnieniem danych dotyczących suwnic (dźwignic jednoszynowych), ich gabarytów i udźwigu, ich przesuwu oraz dane dotyczące innych urządzeń transportowych (segregator aktów prawnych),
d) dyspozycje dotyczące usytuowania poszczególnych części hali i odległości między nimi,
e) wymagania dotyczące usytuowania projektowanej hali w stosunku do innych obiektów zakładu przemysłowego i w stosunku do przebiegu dróg transportu wewnętrznego hali oraz w miarę potrzeby w stosunku do przebiegu dróg transportu zewnętrznego,
f) dane co do przestrzeni rezerwowej z punktu widzenia przyszłej modernizacji zakładu oraz dane co do ewentualnej przyszłej rozbudowy hali,
g) dane co do ewentualnej przyszłej zmiany użytkownika hali,
h) określenie współczynnika oświetlenia dziennego,
i) dane co do instalacji usługowych (c.o., wod.-kan., wentylacja ew. klimatyzacja, siła i światło, gaz, sprężone powietrze itp.).

Architekt powinien współdziałać z technologiem przy opracowywaniu projektu technologicznego mając na uwadze dążenie do rytmiczności i jednorodności układu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Składniki glinianowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Składniki glinianowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Składniki glinianowe zdjęcie nr 8 Składniki glinianowe zdjęcie nr 9 Składniki glinianowe zdjęcie nr 10
Składniki glinianowe zdjęcie nr 11
Składniki glinianowe zdjęcie nr 12 Składniki glinianowe zdjęcie nr 13 Składniki glinianowe zdjęcie nr 14
Składniki glinianowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Składniki glinianowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Składniki glinianowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami