Blog

Broń przeciwlotnicza
W artykule znajdziesz:
Broń przeciwlotnicza

Broń przeciwlotnicza - broń strzelecka, artyleryjska i rakietowa, przeznaczona do zwalczania środków napadu powietrznego (samolotów, śmigłowców, desantów powietrznych) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Broń przeciwpancerna - broń przeznaczona do niszczenia czołgów i innych środków opancerzonych. np. armaty przeciwpancerne, działa samobieżne, kierowane pociski rakietowe itp.
Broń przeciwrakietowa - środki służące do wykrywania i niszczenia (względnie sprowadzania z toru) atakujących pocisków rakietowych z dala od bronionych obiektów; są to np. systemy przeciwpocisków rakietowych, radiotechniczne środki zakłócające (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Broń rakietowa - broń, w skład której wchodzą wszelkiego rodzaju pociski kierowane i niekierowane napędzane silnikami rakietowymi.
Broń samoczynna - broń, w której czynności ładowania i odpalania wykonywane są samoczynnie przez wykorzystanie siły gazów prochowych broń samopowtarzalna - broń samoczynna, w której czynności związane z załadowaniem jej po strzale są wykonywane przez urządzenia wykorzystujące w tym celu ciśnienie gazów prochowych; oddanie strzału wykonuje strzelec (uprawnienia budowlane).
Broń strzelecka - lekka broń palna o kalibrze 6,5-20 mm; do b.s zalicza się rewolwery, pistolety, karabiny, pistolety maszynowe i karabiny maszynowe oraz rusznice przeciwpancerne.
Broń śrutowa, strzelba - broń myśliwska z jedną lub dwoma lufami gładkościonnymi, przeznaczona do strzelania śrutem.
Broń termojądrowa - broń, której działanie wybuchowe oparte jest na wykorzystaniu energii wydzielającej się podczas reakcji syntezy jąder lekkich pierwiastków w bardzo wysokich temperaturach (do 10 000 000’C).
Brosza - element rzeźbiony na przecięciu żeber sklepień gotyckich (program egzamin ustny).
Broszowanie - technika wykonywania ornamentu na tkaninach polegająca na wprowadzeniu dodatkowego wątku deseniowego, który przebiega w granicach wzoru, częściowo ponad zasadniczą tkaniną daje efekt podobny do haftu.
Broszura - wydawnictwo o objętości do 48 stronic, zszyte przez grzbiet lub z boku, oprawione w miękką okładkę papierową lub kartonową.
Broszurowanie - zbieranie zadrukowanych składek lub kartek we wkład i łączenie go z okładką papierową lub kartonową.
Browar - wytwórnia piwa browarnictwo, piwowarstwo - wyrób piwa (opinie o programie).
Bród - płytki odcinek rzeki, gdzie jest możliwa przeprawa na drugi brzeg bez potrzeby pływania umocniona część cieku wodnego przeznaczona do przejazdu wozów konnych i lekkich maszyn w miejscach, gdzie nie ma mostów.
Brog - daszek podnoszony i opuszczany na czterech narożnych słupach do przykrywania zboża, siana lub słomy
BRT- tona rejestrowa (brutto) (segregator aktów prawnych).
Braryt - minerał, wodorotlenek magnezowy, niekiedy zawiera domieszki żelaza (b . żelazowy) lub manganu (b. manganowy); surowiec do otrzymywania magnezu.
Bruk - nawierzchnia jezdni wykonana z ułożonych obok siebie na podsypce piaskowej kamieni naturalnych polnych lub łamanych.
Brukit - odmiana rutylu TiO: o strukturze rombowej; surowiec do produkcji dielektryków ceramicznych
Brukowiec
Brukowiec - twardy kamień naturalny na nawierzchnie drogowe.
Brunat - barwnik koloru brunatnego.
Brunatnice (Phaeophytae) - typ glonów wielokomórkowych; organizmy prawie wyłącznie morskie; obrastają dna statków; niektóre gatunki dostarczają jodu, sody i kwasu alginowego.
Brutto - (ciężar towaru) łącznie z opakowaniem; (zysk) bez potrącenia kosztów; (cena) bez potrącenia rabatu.
Bruzda - rowek pozostający po odwróceniu skiby podczas orki.
Bruzda gwintu - masz. rowek śrubowy biegnący obok grzbietu gwintu.
Bruzda gwintu lufy - rowek śrubowy w przewodzie lufy broni palnej, mający na celu nadanie pociskowi stabilizującego ruchu obrotowego wokół osi wzdłużnej.
Bruzda instalacyjna - specjalnie uformowane lub wykute zagłębienie w ścianie budynku do prowadzenia przewodów, np. centralnego ogrzewania; po ułożeniu przewodów bruzdy są zakrywane bruzda nawadniająca - rowek wykonany na polu nawadnianym, służący do rozprowadzenia wody.
Bruzda niskiego ciśnienia - wydłużony obszar niskiego ciśnienia położony między dwoma wyżami barycznymi.
Bruzda walca - wgłębienie na obwodzie beczki walca roboczego walcarki, mające w przekroju z płaszczyzną przechodzącą przez oś walca zarys i wymiary odpowiadające profilowi wyrobu; dwie bruzdy współpracujących walców złożone razem tworzą wykrój.
Bruzdkowanie - obróbka drewna za pomocą strugów zębaków mająca na celu przygotowanie powierzchni obrabianej do klejenia przez wykonanie na niej drobnych rowków.
Bruzdomierz - przyrząd do sprawdzania wymiarów bruzd w przewodzie lufy.
Bruzdowanie luf - obróbka przewodu lufy polegająca na nacinaniu lub wygniataniu bruzd o określonej szerokości i głębokości w kształcie linii śrubowej (promocja 3 w 1).
Bruzdownica luf - obrabiarka do bruzdowania luf.
Bruzdownik - narzędzie do wygniatania gwintów wewnętrznych, np. na automatach tokarskich.
Bruzdy gazowe - wzniesienia i wgłębienia w osadzie metalowym wytworzone przez strumienie gazu płynące nieprzerwanie do góry wzdłuż powierzchni elektrody podczas elektrolitycznego osadzania.
Bruździak - ciężki młot kamieniarski do zgrubnego wyrównywania powierzchni kamienia.
Bryfok - prostokątny żagiel rejowy podnoszony na fokmaszcie szkunera.
Bryg - żaglowiec dwumasztowy o ożaglowaniu rejowym.
Brygada robocza - najniższy hierarchicznie zespól robotników dobranych wg określonych kryteriów organizacyjnych, np. wykonujących tę samą pracę (brygada transportowa itp.) lub różne prace
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32