Budowa domu – jaki sposób wybrać?

Budowa domu – jaki sposób wybrać?

Na polskim rynku jeszcze do niedawna możliwe były dwa sposoby zbudowania własnego domu – systemem gospodarczym lub z pomocą firmy budowlanej. Od niedawna można skorzystać również z innej metody, czyli samodzielnego budowania domu pod okiem wyspecjalizowanego wykonawcy (segregator aktów prawnych). Najbardziej powszechna i tradycyjna jest oczywiście metoda gospodarcza, która wymaga samodzielnego zaangażowania ekip odpowiadających za każdy etap budowy. Jest to sposób obarczony sporym ryzykiem błędów budowlanych, zwłaszcza jeśli inwestor nie ma odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia budowlanego. Metoda budowy systemem gospodarczym uważana jest za najtańszą, ale trzeba pamiętać, że końcowy koszt budowy zawsze jest wyższy od planowanego, a oszczędności na materiale lub ekipie wcześniej czy później spowodują poważne problemy. Druga metoda, czyli skorzystanie z usług wykonawcy lub dewelopera budującego „pod klucz”, to rozwiązanie relatywnie drogie, ale gwarantujące jakość. Inwestor nie ma wówczas większego wypływu na dobór rozwiązań funkcjonalnych i technologicznych (promocja 3 w 1). Osiedla powstają na terenach wybranych przez dewelopera, dlatego nie ma zbyt dużej możliwości wyboru lokalizacji. Ponadto konieczne jest wybranie projektu zaproponowanego przez dewelopera.

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się połączenie obu tych metod, czyli samodzielne budowanie domu pod nadzorem wyspecjalizowanej firmy. Rozwiązanie to gwarantuje prawidłowy przebieg budowy i dostosowanie jej cyklu do aktualnych potrzeb oraz możliwości inwestora. Firmy, które oferuję usługi tego rodzaju, zapewniają wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Rodzaj pomocy zależy od potrzeb inwestora – może obejmować wyłącznie pełnienie roli koordynatora lub prowadzenie oraz realizację konkretnych etapów budowy. Oferta firm jest przygotowana w taki sposób, aby inwestor miał możliwość skorzystania z pomocy na każdym etapie prac. Dzięki temu można rozłożyć budowę na etapy, aby uniknąć konieczności zaciągania kredytu bankowego. Profesjonalne doradztwo budowlane pozwala skutecznie obniżyć ryzyko pomyłek i błędów budowlanych, które zdarzają się podczas budowania systemem gospodarczym. Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu. Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe (uprawnienia budowlane). Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !