Blog

23.08.2019

Budynki i samodzielne lokale

W artykule znajdziesz:

Historia pewnej budowy


Nie od dziś wiadomo, że plac budowy to miejsce szczególne, w którym troska o bezpieczeństwo pracowników zawsze, ale to absolutnie zawsze powinna stać na pierwszym miejscu. Identyfikacja i ocena ewentualnych zagrożeń w tym miejscu pracy to konieczność, ponieważ ochrona zdrowia ludzi pracujących na budowach jest najważniejsza (program na komputer). Przeszkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa w ich miejscu pracy oraz zapoznanie ich z procedurami obsługi maszyn budowlanych oraz innych narzędzi kwestie, na które należy szczególnie zwrócić uwagę (program na telefon).

 

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Budynki i samodzielne lokale

Szkolenie z zakresu BHP przeprowadza się bezpośrednio na placu budowy lub w placówce szkoleniowej, gdzie wskazane zostaną pracownikom odpowiednie techniki pracy oraz wszelkie potencjalnie niebezpieczne materiały, których obecność na budowie powinna być zgłaszana odpowiednim organom (program egzamin ustny). Jeśli zdarzy się, że owe materiały znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie budowy, trzeba będzie je zabezpieczyć i wprowadzić środki ostrożności w ich pobliżu - niestety, na takie sytuacje obiekty budowlane bywają narażone dosyć często (opinie o programie). Nie można wówczas pominąć oznaczenia takiej substancji lub niebezpiecznych materiałów.

 

Obsługa urządzeń budowlanych a ochrona zdrowia

Również sprzęt, z którym do czynienia będą mieli pracownicy musi działać prawidłowo. Jeśli wydaje się, że coś może być z nim nie tak, należy natychmiast zgłaszać wszelkie problemy i pod żadnym pozorem nie używać takich maszyn aż do czasu ich naprawy. Do prac wysokościowych lub na rusztowaniach należy natomiast używać uprzęży i innego typu zabezpieczeń (segregator aktów prawnych). Tworząc budynki i samodzielne lokale, każdy z pracowników, co oczywiste, musi otrzymać osobisty sprzęt ochronny, który pomoże w trosce o jego bezpieczeństwo. Zaliczyć można do niego kaski, okulary ochronne, rękawice, buty, zatyczki do uszu czy specjalne maski na twarz - wszystko w zależności od wykonywanego przez konkretnego pracownika zadania. Ludzkie zdrowie i życie jest wartością absolutnie bezcenną, stąd nie warto na nim oszczędzać (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami