Blog

Nasady korony zdjęcie nr 2
14.04.2021

Charakter probabilistyczny

W artykule znajdziesz:

Charakter probabilistyczny

Nasady korony zdjęcie nr 3
Charakter probabilistyczny

Zapomina się jednak o tym, że jest to metoda probabilistyczna a więc i wyniki otrzymane tą metodą mają charakter probabilistyczny. Wyznaczona droga krytyczna wykazuje tylko największe prawdopodobieństwo zostania drogą krytyczną w stosunku do innych dróg, które mają mniejsze prawdopodobieństwo ale wcale nie jest wykluczone, że mogą zostać drogą krytyczną (program uprawnienia budowlane na komputer).
Badania przeprowadzone później w wielu fabrykach wykazały, że przyjęcie rozkładu prawdopodobieństwa wg funkcji beta, mimo, że intuicyjne, okazało się poprawne. który eliminuje z góry ten przypadek.

Podobne zastrzeżenia wysuwa się co do sposobu obliczenia odchylenia standardowego. Zastosowanie innych funkcji rozkładu nie przyniesie większych korzyści tym bardziej, że nie idzie o matematyczne ujęcie zmiennych losowych. Charakter rozkładu zaciera się w dalszych obliczeniach i ostatecznie opieramy się na rozkładzie normalnym funkcji gęstości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Należy jednak stwierdzić że błędy wynikające z założeń matematycznych metody PERT są stosunkowo nieznaczne. O wiele większe znaczenie mają wartości czasów trwania czynności. Błędy popełniane przy ocenie poszczególnych czasów należą do błędów subiektywnych i często są nie do uchwycenia. Błędy w oszacowaniu czasów w wysokości ±10% dają błąd w ocenie czasu oczekiwanego rzędu ±6% a odchylenia standardowego rzędu ±2,5%.

Wątpliwości nasuwa sumowanie czasów czynności na drodze krytycznej oraz sumowanie wartości wariancji w metodzie PERT. Wątpliwości te powstają na skutek wzajemnych powiązań i zależności poszczególnych czynności grafu sieciowego. Zresztą zgodnie z twierdzeniem centralnym teorii grafów sumowanie wartości czasów średnich jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy wartości losowe są niezależne od siebie, co jest niemożliwe (uprawnienia budowlane). Nieuwzględnianie wzajemnego wpływu dróg daje w metodach sieciowych dość poważne błędy.

Korekty wartości zdarzeń

Dokładniejsza analiza matematyczna wskazuje, że w metodzie PERT obliczone tą metodą terminy końcowe są zbyt krótkie, przy czym różnica dochodzi do 15 a nawet do 25% wartości liczonych. Istnieją metody przeprowadzania korekty wartości zdarzeń, z których najbardziej przystępną jest metoda C. E. Clarka. Metoda ta ma zastosowanie powszechne w metodach sieciowych a zainteresowanych odsyłamy do literatury (program egzamin ustny).

Mimo omawianych tu niedostatków metody PERT oraz innych metod sieciowych można stwierdzić, że mimo wszystko metody sieciowe w chwili obecnej są w pewnym sensie niezawodne. Idealną, lub prawie idealną, metodą planowania jest programowanie dynamiczne, którego nie omawialiśmy, ale brak odpowiedniej ilości informacji statystycznych opracowanych pod kątem programowania dynamicznego uniemożliwia, w chwili obecnej, jej stosowanie.

Początki normalizacji sięgają czasów bardzo odległych, a jej pierwszymi znamionami nam znanymi były próby ustalenia pierwszych jednostek miar (np. długości, objętości, ciężaru itp.). W około 2650 roku przed naszą erą znano i stosowano moduł budowlany w Egipcie (opinie o programie). Potwierdzeniem powyższego jest znana budowla piramida Cheopsa. Innym potwierdzeniem są słynne drogi rzymskie, które były budowane już od IV w. pne., o znormalizowanej szerokości, która wynosiła około 2,75 metra. W starożytnym Rzymie rozprowadzano wodę za pomocą drewnianych rur o znormalizowanych średnicach, które tworzyły w przybliżeniu postęp geometryczny o ilorazie 1,6.
Wyżej wymieniony iloraz natomiast został przyjęty w XIX wieku jako jeden z ciągów liczb normalnych (segregator aktów prawnych).

Jednakże za pierwszego. wprowadzającego praktycznie w życie w naszej erze, uważa się anglika E. Whitneya, który w roku 1798 wprowadził normalizację przez dostarczenie rządowi 10 tysięcy muszkietów. Powyższe wynika z faktu daleko posuniętej zamienności części i ich możliwości wymiany. W wieku XIX wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu i techniki następuje wielkie zapotrzebowanie na wyroby znormalizowane. W tym też okresie w Anglii (1841 r.), w USA (1860 r.) w oparciu o calowy układ miar dokonano normalizacji gwintów. W roku 1875 w oparciu o układ metryczny następuje normalizacja gwintów we Francji (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Nasady korony zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Nasady korony zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Nasady korony zdjęcie nr 8 Nasady korony zdjęcie nr 9 Nasady korony zdjęcie nr 10
Nasady korony zdjęcie nr 11
Nasady korony zdjęcie nr 12 Nasady korony zdjęcie nr 13 Nasady korony zdjęcie nr 14
Nasady korony zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Nasady korony zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Nasady korony zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami