Blog

Chmury średnie kłębiaste
W artykule znajdziesz:
Chmury średnie kłębiaste

Chmury średnie kłębiaste, altocumulus - chmury średnie o postaci białej, szarej lub szaro-białej ławicy składającej się z płatów w kształcie brył. walców itp.; nic dają opadów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Chmury średnie warstwowe, altostratus - chmury średnie o kształcie włóknistej lub jednolitej warstwy barwy szarej albo niebieskawej, pokrywającej niebo całkowicie lub częściowo dają opad deszczu, deszczu lodowego, śniegu lub krupy lodowej.
Chmury warstwowe deszczowe, nimbostratus - chmury tworzące szarą lub ciemnoszarą warstwę o znacznej grubości i powierzchni, dające ciągłe opady deszczu lub śniegu.
Chmury warstwowo-pierzaste, cirrostratus - chmury wysokie o kształcie przejrzystej zasłony, pokrywającej całkowicie lub częściowo niebo; nie dają opadu, są zapowiedzią pogarszania się pogody.
Chmury wysokie meteo. chmury na wysokości 7 i 5 km.
Chochlik - błąd w tekście na odbitce drukarskiej, nie zauważony w korekcie.
Chochoł - słomiane okrycie krzewów ogrodowych na zimę; również snopek okrywający kopę zboża lub ul (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Chodnik 1, trotuar - wydzielona część ulicy, przeważnie po obu stronach jezdni, przystosowana i przeznaczona tylko dla ruchu pieszego.
Chodnik - poziome lub nachylone (do 5°) wyrobisko korytarzowe o znacznej długości i małym przekroju poprzecznym, nie mające bezpośredniego wyjścia na powierzchnię, prowadzone zasadniczo w złożu kopaliny użytecznej.
Chodnik badawczy - chodnik prowadzony w złożu w celu zbadania ułożenia jego warstw (uprawnienia budowlane).
Chodnik eksploatacyjny - chodnik wybierkowy.
Chodnik filarowy - chodnik w złożu dzielący część złoża na pasy przeznaczone do bezpośredniego wybierania złoża systemem filarowym.
Chodnik graniczny - chodnik drążony w złożu w pewnej odległości od granicy obszaru górniczego; od ch.g. nie prowadzi się w zasadzie robót górniczych w kierunku granicy.
Chodnik izolacyjny - chodnik, np. gumowy, służący do izolowania od ziemi pracownika obsługującego urządzenie elektroenergetyczne.
Chodnik kamienno-węglowy - chodnik wydrążony częściowo w pokładzie węgla, a częściowo w skale płonnej wzdłuż powierzchni ich zetknięcia.
Chodnik kamienny, przekop - chodnik przygotowawczy wydrążony w skale płonnej równolegle do uwarstwienia.
Chodnik nachylony - wyrobisko korytarzowe nachylone ponad 5°, lecz nie powyżej kąta samoczynnego staczania.
Chodnik nadścianowy - górny chodnik ścianowy prowadzony po rozciągłości dla celów wentylacyjnych.
Chodnik obchodowy - chodnik omijający miejsca niebezpieczne, przeznaczony przede wszystkim dla ludzi.
Chodnik objazdowy - chodnik okrążający pewne wyrobisko górnicze, wyposażony w urządzenie do przewozu.
Chodnik odkrywkowy - w kopalni soli chodnik przygotowawczy do eksploatacji złoża systemem ługowni (program egzamin ustny).
Chodnik ogniowy
Chodnik ogniowy - chodnik drążony do miejsca pożaru podziemnego: (2) chodnik, w którym prowadzi się podziemne zgazowanie węgla.
Chodnik piętrowy - chodnik prowadzony po rozciągłości pokładu, dzielący poziom na piętra.
Chodnik podsadzkowy - chodnik służący do doprowadzania podsadzki; (2) chodnik powstający z przybierania stropu lub spągu w celu uzyskania kamienia podsadzkowego do układania obok pasów podsadzkowych.
Chodnik podstawowy - chodnik prowadzony po rozciągłości złoża i wytyczający główny poziom kopalniany (wydobywczy, wentylacyjny lub odwadniający).
Chodnik podścianowy - dolny chodnik ścianowy prowadzony po rozciągłości, którym z zasady odbywa się odstawa urobku (opinie o programie).
Chodnik połowy - chodnik wykonany z chodnika podstawowego, w celu udostępnienia wybierania pola kopalnianego; rozróżnia się przewozowy, odstawczy, wentylacyjny oraz wodno-wentylacyjny.
Chodnik poprzeczny - chodnik prowadzony poprzecznie w stosunku do kierunku ułożenia złoża.
Chodnik poszukiwawczy - chodnik poziomy drążony w celu odszukania złoża lub jego części, których prawdopodobieństwo istnienia stwierdzono innymi sposobami.
Chodnik poziomy - wyrobisko korytarzowe poziome lub nachylone w stosunku do poziomu najwyżej do 5″.
Chodnik przygotowawczy - chodnik poziomy prowadzony po rozciągłości, dzielący złoże lub jego części na poziomy, piętra itp.
Chodnik skrzydłowy - część pokrycia skrzydła przy kadłubie oparta na wzmocnionych żebrach, po której można chodzić, aby dostać się do kabiny w celu obsługi silnika itp..
Chodnik specjalny - chodnik przeznaczony do szczególnych celów.
Chodnik stromy, stromnia - chodnik nachylony powyżej kąta samoczynnego staczania (segregator aktów prawnych).
Chodnik ścianowy - chodnik, z którego rozpoczyna się prowadzenie ściany.
Chodnik ślepy - chodnik mający połączenie z jednym tylko wyrobiskiem.
Chodnik transportowy - chodnik specjalny.
Chodnik ucieczkowy - chodnik przy długich ścianach utrzymywany w podsadzce jako dodatkowe wyjście dla ludzi w razie niebezpieczeństwa.
Chodnik udostępniający - chodnik poziomy w skałach płonnych, z którego rozpoczyna się roboty przygotowawcze, łączący szyb lub powierzchnię ziemi ze złożem.
Chodnik wentylacyjny - chodnik, którym odprowadza się powietrze z przodków roboczych.
Chodnik wodny - chodnik specjalny.
Chodnik wybierkowy, chodnik eksploatacyjny - chodnik rozcinający pole przeznaczone (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32