Blog

06.04.2020

Ciąg

W artykule znajdziesz:

Ciąg

 

Ciąg

Ciąg(nieskończony) - funkcja określona na zbiorze liczb naturalnych, której wartości są elementami pewnego zbioru X\ wartość tej funkcji na elemencie n oznacza się a„ i nazywa się tę wartość /i-tym wyrazem c.,a sam c. oznacza w zależności od rodzaju zbioru X rozróżnia się c. liczbowe, funkcyjne itp.

Ciąg - różnica ciśnień powietrza między wylotem i spodem komina (kotła lub przewodu wentylacyjnego) powodująca wydostawanie się spalin (lub powietrza) na zewnątrz (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ciąg, zabieg ciągnienia - podstawowa czynność w procesie ciągnienia, wykonywana za pomocą jednego narzędzia, której efektem jest tylko jedno odkształcenie ciągnionego materiału.

Ciąg - linia łamana otrzymana przez połączenie szeregu punktów pomiarowych.

Ciąg 1 - część liny przeciągniętej przez blok, do której przykłada się silę przy podnoszeniu ciężaru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ciąg aparatów - zespól aparatów przemysłowych ustawionych w zakładzie wytwórczym i połączonych ze sobą w sposób racjonalnie wynikający z zadania, jakie spełniają w procesie technologiczny.

Ciąg busolowy - ciąg poligonowy, w którym zamiast kątów wierzchołkowych mierzone są azymuty magnetyczne boków ciągu.

Ciąg Cauchy’ego -ciąg podstawowy.

Ciąg drenarski - rurociąg wykonany w gruncie na odpowiedniej głębokości w celu jego odwodnienia; c. d. zwykły składa się z drenów ułożonych w rowkach zakrytych; c. d. kreci jest to kanalik lub rurociąg wykonany w gruncie bez kopania rowu otwartego (uprawnienia budowlane).

Ciąg farb - skór. bateria dołów z brzeczkami garbującymi o stopniowo wzrastającym stężeniu, przez które przechodzi golizna w pierwszych fazach garbowania roślinnego.

Ciąg Fibonacciego - ciąg liczb naturalnych I, I, 2, 3, 5, 8 …. z których każda (z wyjątkiem pierwszych dwóch) jest równa sumie dwu poprzednich.

Ciąg fundamentalny - ciąg podstawowy.

Ciąg funkcyjny - mat. ciąg {/„}, którego wyrazami są funkcje określone na tym samym zbiorze.

Ciąg geometryczny, postęp geometryczny - mat. ciąg {a,,}, w którym dla każdego k ^2 iloraz q = ak: ak i jest stały; q nazywa się ilorazem c. g.

Ciąg główny - astr. zbiór punktów na diagramie Hertzsprunga-Russella, układających się wzdłuż linii biegnącej od lewego górnego do prawego dolnego rogu diagramu, a będących graficznym przedstawieniem gwiazd (zwanych gwiazdami ciągu głównego) o pewnym określonym typie widmowym oraz jasności absolutnej; gwiazdy c.g. są gwiazdami V klasy jasności, w jądrach których nie dokonała się jeszcze w pełni przemiana wodoru w hel (program egzamin ustny).

Ciąg grawimetryczny


Ciąg grawimetryczny* - trasa, wzdłuż której wykonuje się pomiary grawimetryczne w określonym czasie z uwzględnieniem punktów dowiązania.

Ciąg impulsów* - zbiór kolejno po sobie następujących impulsów.

Ciąg kominowy - ciąg naturalny 2 w przewodzie kominowym.

Ciąg liczb normalnych, ciąg Renarda - ciąg (n+i) liczb, stanowiący ciąg geometryczny, mający pierwszy wyraz równy 1,00, iloraz zaś równy ’fTo.

Ciąg liczbowy - mat. ciąg, którego wyrazami są liczby (opinie o programie).

Ciąg lutniowy - lutniociąg.

Ciąg malejący - mat. ciąg liczbowy, w którym każdy wyraz następny jest mniejszy od poprzedniego, tzn. an+i <a„ .

Ciąg monotoniczny - ciąg rosnący, ciąg malejący, ciąg nierosnący lub ciąg niemalejący; każdy c.m. i ograniczony jest ciągiem zbieżnym.

Ciąg naturalny 1 - ciąg liczb naturalnych 1,2, 3,4,…

Ciąg naturalny 2 - różnica ciśnień między wylotem i spodem komina (kotła lub przewodu wentylacyjnego) wywołana jedynie mniejszą gęstością spalin (lub ogrzanego powietrza) w stosunku do powietrza zewnętrznego.

Ciąg niemalejący - ciąg liczbowy, w którym każdy wyraz następny jest nie mniejszy od poprzedniego, tzn. an+i ^ a„.

Ciąg nierosnący - ciąg, w którym każdy wyraz następny jest nie większy od poprzedniego, tzn. a„+1 ^an.

Ciąg niezbędny, ciąg potrzebny - siła równa oporowi aerodynamicznemu statku powietrznego i przeciwnie do niego skierowana, konieczna do kontynuowania lotu poziomego w ustalonych warunkach.

Ciąg niwelacyjny - szereg sąsiadujących odcinków niwelacyjnych pomiędzy reperami nawiązania lub reperami stanowiącymi punkty węzłowe.

Ciąg ograniczony - ciąg (a„} o wyrazach z przestrzeni unormowanej, dla którego istnieje taka liczba M > 0, że dla każdego n jest spełniona nierówność ||#n|| < M.

Ciąg pieszy - wyodrębnione przejście dla ruchu pieszego usytuowane niezależnie od dróg kołowych (często równoległe do nich) Ciąg podstawowy, ciąg Cauchy’ego, (segregator aktów prawnych).

Ciąg fundamentalny - mat. ciąg o wyrazach z przestrzeni metrycznej spełniający warunek: dla każdej li- czbye > 0 istnieje taka liczba <5, że dla wszystkich n, m > 6 odległość wyrazów a„ i „, jest mniejsza od e; każdy ciąg zbieżny jest ciągiem podstawowym, lecz niekoniecznie na odwrót.

Ciąg Poissona, strumień Poissona - ciąg impulsów, których prawdopodobieństwo pojawienia się jest zgodne z rozkładem Poissona.

Ciąg poligonowy - wielobok (otwarty lub zamknięty), którego wierzchołki są punktami sieci poligonowej.

Ciąg pomiarowy - trasa, wzdłuż której wykonuje się pomiary.

Ciąg potrzebny - ciąg niezbędny (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami