Blog
Ciśnienie mieszanki
W artykule znajdziesz:
Ciśnienie mieszanki
Pompy tego typu wytwarzają ciśnienie mieszanki do 160 bar, charakteryzują się także bardzo dużą wydajnością - do 170 nv7h. Służą one do tłoczenia mieszanki przez rurociągi stacjonarne. Z powodzeniem mogą także zastępować pompy stacjonarne w przypadku ich awarii. Widok pompy rurociągowej JM-2100HP. Dane techniczno-eksploatacyjne pomp rurociągowych produkowanych przez Junjin (program uprawnienia budowlane na komputer).
Do transportu pompy używa się podwozi jednoosiowych. Podczas pracy są one stabilizowane na podporach.
Przykładowe dane dotyczące parametrów techniczno-eksploatacyjnych pomp stacjonarnych.
Rurociągi przesyłowe do przetłaczania mieszanki betonowej montowane są z odcinków prostoliniowych, zwykle długości 300 cm. Wykonane są one z odcinków rur stalowych odpornych na ścieranie, ze stali ST52, o średnicach od 100 mm do 200 mm. Obecnie jako standardowe stosowane są rury o średnicy 125 mm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Rurociąg powinien mieć jednakową średnicę na całej długości. Przy zmianie kierunku rurociągu stosuje się żeliwne kształtki łukowe o różnych kątach: od 15° do 90°.
Zarówno kształtki, jak i odcinki rur mają na końcach kołnierze. Poszczególne odcinki rurociągu łączy się specjalnymi klamrami - łącznikami z zamkami. Niekiedy do wykonywania rurociągów lub ich fragmentów o częstym montażu wykorzystuje się rury giętkie z gumy zbrojonej siatkami, o zaprasowanych na końcach elementach stalowych z kołnierzami (uprawnienia budowlane).
Rozdzielacze usytuowane są na końcach rurociągów stalowych. Ich zadaniem jest przedłużenie w sposób elastyczny rurociągu i umożliwienie podawania mieszanki betonowej bezpośrednio w zaplanowane miejsce jej ułożenia. Wyróżniamy następujące rozdzielacze:
• przestawne,
• stacjonarne (program egzamin ustny).
Rozdzielacze przestawne
Rozdzielacze przestawne są urządzeniami o ciężarze 10-20 kN, dostosowane do obsługi ręcznej i do przestawiania na stanowisko robocze za pomocą żurawia. Wylot mieszanki jest ręcznie naprowadzany nad miejsce wbudowania przez obrót ramienia wysięgnika.
Rozdzielacze stacjonarne, na ogół wieżowe, montowane są do konstrukcji wznoszonego obiektu lub żurawia. Przy zmianie stanowiska pracy wymagają.
Wymagania dla betonu pompowanego (dla mieszanek betonowych pompowalnych) (opinie o programie). Aby mieszanka betonowa mogła być transportowana za pomocą pompowania, musi spełniać określone warunki: dotyczy to konsystencji i składu mieszanki. Przemieszczanie się w rurociągu mieszanki wypełniającej całkowicie jego przekrój w postaci rdzenia jest możliwe pod warunkiem spełnienia dwóch podstawowych wymagań dotyczących składu mieszanki. Pierwszy dotyczy konieczności zapewnienia mieszance takiej zawartości drobnych cząstek (cement, woda i najdrobniejsze frakcje kruszywa), która zapewniłaby, przy całkowitym nasyceniu betonu, utworzenie się warstwy smarującej na całej długości rurociągu.
Drugim warunkiem, który powinna spełniać mieszanka betonowa jest jej zdolność do utrzymani i przenoszenia ciśnienia wzdłuż osi rurociągu (segregator aktów prawnych). Ciśnienie, jakie wywierają tłoki na mieszankę w cylindrach pompy, musi pokonać opory ruchu powodowane ciężarem słupa mieszanki, zmianami kierunku ruchu oraz przesuwem po ściance rurociągu. Zdolność tę zapewniają mieszanki o odpowiednim składzie i cechach Teologicznych. Scharakteryzowanie cech, jakie powinna mieć mieszanka betonowa, która ma być transportowana za pomocą pomp, będzie poprzedzone przykładami mieszanek źle zaprojektowanych, źle transportujących się.
Podczas transportu mieszanki betonowej mogą powstać dwa rodzaje zablokowań w rurociągach. W pierwszym z rozpatrywanych przypadków powstaje gradient ciśnienia w kierunku przepływu wywołany przez dwa czynniki: ciśnienie mieszanki i tarcie (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32