Blog

13.05.2019

Co można robić po zdobyciu uprawnień budowlanych?

W artykule znajdziesz:

Co można robić po zdobyciu uprawnień budowlanych?

Inżynieria środowiska to tylko jeden z kierunków studiów, po których ukończeniu uzyskuje się tytuł inżyniera (https://uprawnienia-budowlane.pl). Warto jednak wiedzieć, że same studia zdecydowanie nie wystarczą, jeśli chce się rozwijać w zawodzie związanym z budownictwem. Po ukończeniu studiów warto jeszcze postarać się o uprawnienia budowlane, ponieważ bez nich nie można pełnić samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (program na komputer). Trzeba jednak pamiętać, że zrobienie uprawnień to dopiero początek drogi do zrobienia kariery zawodowej. Jest to zdecydowanie długa i kręta droga, ale dająca mnóstwo satysfakcji. Co ważne, zawód inżyniera budownictwa jest zawodem zaufania publicznego, więc wiąże się z odpowiedzialnością zawodową (program na telefon).

Co można robić po zdobyciu uprawnień budowlanych?

Planując zrobienie uprawnień, warto zastanowić się, jak ma wyglądać przyszła kariera. Otóż po uprawnieniach można pracować m.in. jako projektant, kierownik budowy lub handlowiec, choć to oczywiście nie wszystkie możliwości. Są to jednak trzy sprawdzone warianty, pozwalające rozwijać się w zawodzie i przy okazji zarabiać niezłe pieniądze (opinie o programie).

Jak projektant lub kierownik budowy można pracować tylko na etacie. Wówczas pracuje się najwyżej do 16-17tej i można jak człowiek wrócić do domu i mieć czas dla siebie i rodziny, a przy tym nieźle zarabiać (segregator aktów prawnych). Warto jednak pamiętać, że nasz kraj jest wyjątkowy pod pewnym względem – zarobki nie zawsze rosną w nim proporcjonalnie do wzrostu odpowiedzialności. Poza tym projektanci zmuszani są czasem do podbijania wszystkich projektów, bez względu na ich autorstwo, przez co biorą odpowiedzialność za rzeczy, który nie są do końca pewni (program egzamin ustny).

Podejmując pracę na etacie jako kierownik budowy lub projektant, można zarabiać także na fuchach. Jednak wówczas dzień pracy niejednokrotnie kończy się dopiero po 20tej, pieniędzy jest wprawdzie dużo, ale z to czasu bardzo mało. Inną opcją jest własna działalność, np. w postaci biura projektowego lub firmy wykonawczej (promocja 3 w 1). Wówczas samemu ustala się godziny pracy, a zarabia tyle, ile się wykona prac.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami