Blog
Cykl obróbki termicznej uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Cykl obróbki termicznej uprawnienia budowlane
Cykl obróbki termicznej elementów wynosi 8 godzin, a pełny cykl produkcyjny 16 godzin (program uprawnienia budowlane na komputer).
W nawie B produkowane są strunobetonowe płyty stropowe metodą agregatowo-potokową na linii technologicznej z zastosowaniem centralnie sterowanego transportu wałkowego o napędzie elektrycznym. Płyty sprężane są metodą elektronagrzewu w formach oporowych o szerokości 1.80 m, przejmujących siłę sprężającą 75 T. Uformowane płyty przenoszone są w formach do komór obróbki termicznej.
W nawie C wytwarzane są płyty ścienne zewnętrzne (z betonu lekkiego, keramzytowego) metodą stacjonarną w formach uchylnych na 10 stanowiskach roboczych. Formy podnoszone są hydraulicznie. Prace wykończeniowe tych elementów przeprowadza się na dwóch oddzielnych stanowiskach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Cykl produkcyjny tych płyt wynosi 8 godzin, z których 2 godziny zajmuje formowanie i zagęszczanie, a 6 godzin obróbka termiczna w parze niskoprężnej.
nawie D produkowane są elementy uzupełniające niezbędne do zmontowania budynku (elementy schodów, fundamentów, ścian piwnicznych itp.).
Wielkość produkcji w powyższej fabryce domów, przy pracy trójzmianowej, wynosi 8 mieszkań dziennie oraz 2100 mieszkań rocznie. Wytwórnia ta pracuje 280 dni w roku. Załoga składa się z 310 robotników i 60 osób nadzoru technicznego i administracji (uprawnienia budowlane).
Fabryka domów - rozwiązanie duńskie.
Hala produkcyjna o długości 120 m i szerokości 90 m składa się z 5 naw o rozpiętości 18 m każda i oparta jest na siatce słupów dwudzielnych - 18X12 m. Produkcja główna przeprowadzana jest na długości 84 m w części środkowej hali, pozostała część hali o długości 36 m przeznaczona jest na magazyny i warsztaty, przy czym skład stali zbrojeniowej mieści się w dostawionej do tej części nawie o wymiarach 36 X 18 m. Z drugiej strony głównej części produkcyjnej hali na długości 108 m i szerokości 90 m mieszczą się magazyny i składy gotowych elementów (program egzamin ustny).
Elementy przenoszone
Elementy przenoszone są na skład suwnicami. Obciążenia z suwnic przenoszone są poprzez belkę podsuw- nicową na słupy dwudzielne o takiej samej siatce jak w hali produkcyjnej. Wszystkie elementy w hali formowane są w formach poziomych. W pierwszej nawie odbywa się produkcja płyt stropowych wielootworowych. Płyty formuje się z gorącej mieszanki betonowej przygotowanej w węźle betoniarskim. Dostawa i dozowanie kruszywa, wody i cementu, ogrzewanie składników do temperatury około 60°C i ich mieszanie odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany. Gotowa mieszanka o temperaturze 50 do 60°C dostarczana jest specjalnym urządzeniem transportowym do stanowiska produkcyjnego również w sposób zautomatyzowany.
Dzięki zastosowaniu gorącej mieszanki obróbka termiczna ogranicza się do powolnego studzenia uformowanych elementów, tak że po upływie 3 do 4 godzin można elementy rozformować. Studzenie elementów stropowych produkowanych w tej nawie przeprowadza się w 6 boksach (opinie o programie).
W drugiej i trzeciej nawie hali produkcyjnej produkowane są elementy wielkopłytowe ścian wewnętrznych. Linia produkcyjna rozwiązana jest w postaci dwóch równoległych ciągów, z których jeden jest ciągiem przygotowania, a drugi - ciągiem dowożenia form. Pomiędzy obydwoma ciągami na jednym ich końcu mieści się stanowisko formowania. Formy z linii dowożenia i przygotowania przenoszone są za pomocą hydraulicznego przenośnika na stanowisko formowania, następnie na stanowisko studzenia. Po zakończeniu obróbki termicznej element zostaje rozformowany za pomocą hydraulicznego stołu uchylnego i suwnicy (segregator aktów prawnych).
W czwartej i piątej nawie hali wytwarzane są w formach stalowych poziomych elementy wielkowymiarowe ścian zewnętrznych oraz elementy uzupełniające, jak np. biegi schodowe itp. Produkcja biegów schodowych ma następujący przebieg. Przygotowana do produkcji forma zostaje umieszczona na grawitacyjnym przenośniku wałkowym za pomocą przejezdnego hydraulicznego urządzenia obrotowego. Po ustawieniu w formie zbrojenia i wypełnieniu jej betonem, a następnie zagęszczeniu i wygładzeniu betonu, forma znajdująca się na końcu linii produkcyjnej przesuwana jest na stanowisko dojrzewania (studzenia) (promocja 3 w 1).
Suwnica po ustawieniu formy z elementem przesuwa się automatycznie na inne z góry określone stanowisko dojrzewania, skąd zabiera gotowy, ostudzony element wraz z formą i przekazuje go do hydraulicznego urządzenia obrotowego. Tam następuje rozformowanie elementu i rozpoczyna się następny cykl produkcyjny. Cykl formowania jednego elementu biegu schodowego trwa 8 minut. Oddział produkcyjny biegów schodowych produkuje 54 takie elementy w ciągu 8-godzinnej zmiany roboczej.
Najnowsze wpisy
Tymczasowy obiekt budowlany do pojęcia z zakresu polskiego prawa budowlanego, udostępniony obiekt przeznaczony do użytku przez czas lub moment wykonania…
Zgodnie z polskim prawem budowlanym, obiekt budowlany to podstawowa jednostka konstrukcyjna. Definicja ta obejmuje trzy główne kategorie. Obiekty budowlane mają…
53 465
98%
32