Blog
Czas trwania powtórnego wibrowania
W artykule znajdziesz:
Formę bateryjną należy napełniać mieszanką betonową w 3 lub 4 warstwach z wibracyjnym zagęszczaniem każdej warstwy. Należy przy tym uważać, aby układanie mieszanki betonowej wykonywać poziomymi warstwami i żeby w dwóch przyległych kasetach formujących różnica poziomów warstw nie przekraczała 0,5 m, w przeciwnym przypadku możliwe będzie odkształcenie przegród pod wpływem ciśnienia mieszanki na boki ścianek. Przy prawidłowej organizacji doprowadzania mieszanki do form i jej zagęszczania czas trwania tej operacji można skrócić do 30-50 min (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po zagęszczeniu mieszanki betonowej wygładza się górną powierzchnię wyrobów, a następnie pokrywa się matami lub folią z tworzyw sztucznych w celu zapobieżenia intensywnemu parowaniu wody z betonu w czasie obróbki cieplnej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Rozwiązanie konstrukcji instalacji form bateryjnych, w której łączą się forma metalowa, źródło wibracji i komora obróbki cieplnej, pozwala na zastosowanie bardzo efektywnego zabiegu - powtórnego wibrowania mieszanki betonowej. Według danych w zestawach form bateryjnych celowe jest trzykrotne wibrowanie mieszanki betonowej po każdych 20-P30 min. w ciągu pierwszych 30-90 min. obróbki cieplnej (uprawnienia budowlane).
Czas trwania powtórnego wibrowania należy zwiększać w miarę zmniejszania się ciekłości mieszanki betonowej. Na przykład pierwsze powtórne wibrowanie w ciągu 60 s należy wykonać po 30-M0 min. od początku obróbki cieplnej, a następne w ciągu 90 s po 45H-60 min. i wreszcie przez 120 s po 60-7-90 min. Wymieniona kolejność i czas trwania powtórnego wibrowania zapewniły po obróbce cieplnej zwiększenie wytrzymałości wyrobów o 30-40% (program egzamin ustny).
Wyniki produkcyjnej kontroli efektywności powtórnego wibrowania mieszanki betonowej, przeprowadzonej w DSK-2 Gławmosstroja, wykazały realną możliwość intensyfikacji obróbki cieplnej, zmniejszenia zużycia cementu i podwyższenia jakości wyrobów (opinie o programie).
Ogólny czas trwania obróbki
Obróbkę cieplną wyrobów w formach bateryjnych przeprowadza się przez kontaktowe ich ogrzewanie poprzez przegrody grzejne. Podstawową właściwością tego rodzaju obróbki cieplnej jest prawie całkowite izolowanie ogrzewanego wyrobu od otaczającego środowiska; powinna być przy tym wykluczona wymiana wilgoci między betonem i nośnikiem ciepła dopływającym do zamkniętej przestrzeni przegrody grzejnej.
Przy obróbce cieplnej w formach bateryjnych, wprowadzając do przegród grzejnych parę o temperaturze ok. 100°C, można uzyskać szybkie podnoszenie temperatury w wyrobach do 85-F95°C, nie obawiając się odwadniania betonu i zmniejszenia jego wytrzymałości końcowej (segregator aktów prawnych).
Ogólny czas trwania obróbki cieplnej wynosi zwykle 8-M2 godz. i w znacznym stopniu jest określany przez cechy konstrukcyjne form bateryjnych i zależny jest od składu betonu i rodzaju stosowanego cementu, rozmieszczenia przegród grzejnych i innych czynników. Wybór optymalnego reżymu obróbki cieplnej jest zwykle ustalany na drodze doświadczalnej z uwzględnieniem wszystkich konkretnych warunków produkcji.
Przy eksploatacji zestawu form bateryjnych w wielu wytwórniach zaobserwowano nierównomierne nagrzewanie wyrobów w formach wskutek nieprawidłowej organizacji doprowadzania pary do przegród grzejnych. Na przykład podawanie pary do górnej strefy przegród powodowało duży spadek temperatury na wysokości ogrzewanych wyrobów, szczególnie w początkowym okresie obróbki cieplnej. Dla uniknięcia tego zjawiska parę należy doprowadzać do przegród grzejnych przez perforowaną rurę z otworami o średnicy 3-5 mm i z zasklepionym czołem, umieszczoną w dolnej części przegrody (promocja 3 w 1).
Dobry okazał się system eżekcyjny zaopatrywania instalacji form bateryjnych w parę, zapewniający dość dobre przemieszanie mieszanki parowo-powietrznej w przegrodach grzejnych formy bateryjnej, jak również pozwalający zautomatyzować proces obróbki cieplnej.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32