Blog

Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 2
16.01.2021

Części aluminiowe

W artykule znajdziesz:

Części aluminiowe

Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 3
Części aluminiowe

Odpowiednio wyprofilowane części aluminiowe umożliwiają łatwy montaż i pewne zamocowanie paneli na belkach podłużnych, tworząc równą powierzchnię deskowania. Podstawowy wymiar płyt panelowych w systemie NOEdeck wynosi 150 x 90 cm; w systemie Skydeck 150 x 75 cm. Do zadeskowania skomplikowanych fragmentów stropu przewidziano panele uzupełniające; w systemie NOEdeck: 150×60 cm, 150×45 cm, 90×90 cm, 90×60 cm, 90×45 cm, w Skydeck 150 x 50 cm, 150 x 37,5 cm, 75 x 75 cm, 75 x 37,5 cm (program uprawnienia budowlane na komputer).

Te zróżnicowane wymiary paneli umożliwiają zadeskowanie skomplikowanych geometrycznie fragmentów stropu. Panele są elementami samonośnymi, mogą być oparte na dźwigarkach podłużnych zarówno krótszym, jak i dłuższym bokiem. Dźwigarki podłużne systemu o znacznej nośności oraz ramowe panele pozwalają na redukcję liczby podpór, przez co czas montażu jest krótszy. Ponadto duży rozstaw podpór stwarza więcej wolnej przestrzeni pod zadeskowanym stropem, umożliwia transport poziomy i składowanie materiałów budowlanych. Jest to jedna z podstawowych zalet tego sytemu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Elementy konstrukcji nośnej stropu stosowane w systemie NOEdeck i Skydeck.

Głowice opadowe stanowią główny element systemu, umożliwiają częściowe rozdeskowanie stropu już po jednym-dwóch dniach od zakończenia betonowania. Każdy z producentów deskowań dżwigarkowo-ramowych ma w swoim zestawie głowice opadowe skonstruowane według własnych opatentowanych rozwiązań.

Zasadę pracy głowicy opadowej przedstawiono na przykładzie systemu NOEdeck. Głowica opadowa składa się z dwóch części: stałej i ruchomej. Po uzyskaniu przez beton odpowiedniej wytrzymałości przystępuje się do rozdeskowania stropu (uprawnienia budowlane). Ruchoma część głowicy opadowej jest opuszczana przez uderzenie młotkiem, po czym deskowanie (dźwigarki i panele) opada - opuszcza się o 12 cm. Umożliwia to ich demontaż, podczas gdy podpory poprzez płytki podporowe podtrzymują nadal dojrzewającą płytę żelbetową W kontakcie z betonem pozostaje jedynie część stała głowicy.

Podpory nastawne

Podpory nastawne w obrębie krawędzi stropu oraz w obszarach kompensacji można także usunąć. Dzięki temu do ustawienia deskowania kolejnego etapu betonowania potrzeba dodatkowo tylko ok. 70% podpór z głowicami opadowymi (program egzamin ustny). Podpory z głowicami podpierającymi punktowo płytę stropową usuwamy w drugim etapie po uzyskaniu przez beton wytrzymałości określonej w projekcie.
Konstrukcje podporowe deskowania stanowią regulowane teleskopowe podpory oraz w określonych warunkach rusztowania podporowe.

W odróżnieniu od dźwigarkowych systemów deskowania stropu deskowania z głowicami opadowymi nie wymagają trasowania usytuowania podpór stropowych ani ustalania rozstawów dźwigarków podłużnych (opinie o programie).

Montaż deskowania należy przeprowadzać zgodnie z dokumentacją techniczno-ruchową poszczególnych systemów. Kolejność montażu deskowania omówiono na przykładzie systemu NOEdeck:
- Montaż rozpoczynać w narożu, do którego przylega najdłuższa ściana. Rzędy dźwigarków podłużnych ustawia się zazwyczaj równolegle do ściany dłuższej.
- Wzdłuż ściany zamontować belkę drewnianą przyścienną (H20 lub krawędziak) ustawioną na podporach nastawnych z głowicami stałymi krzyżowymi (segregator aktów prawnych). Do podpór podtrzymujących końce belek drewnianych oraz podpór występujących w miejscach łączenia belek zamocować trójnogi.

Ustawić drugi szereg dźwigarków równolegle do belki drewnianej w odległości równej długości płyty (panelu). Rozpocząć od ustawienia podpory z zamontowaną głowicą opadową i ustabilizować trójnogiem. Dźwigarek jednym końcem zawiesić na głowicy opadowej, drugi koniec podnieść do góry za pomocą podpory z głowicą opadową.

W celu stabilizacji rusztowania należy zawiesić panele. Płyty (panele) oprzeć z jednej strony na belce drewnianej przyściennej, z drugiej strony zawiesić na dźwigarku podłużnym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 8 Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 9 Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 10
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 11
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 12 Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 13 Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 14
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uprawnienia budowlane – statystyki 2018 zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami