Blog

06.05.2021

Części metalowe

W artykule znajdziesz:

Części metalowe

Części metalowe

Niektóre publikacje producentów i dostawców opisywanych młynów informują także o ujemnych stronach tych maszyn, które są w pewnej mierze wrażliwe na części metalowe, trafiające do ich wnętrza wraz z surowcem (program uprawnienia budowlane na komputer). Zwraca się tu uwagę, że znaczniejsze zróżnicowanie składników surowca pod względem ich mielności prowadzi do niejednorodności ziarnowej produktu. Na przykład domieszka twardego piasku kwarcowego łatwiej ulega zmieleniu w młynie kulowym niż w misowo-rolkowym, który w przypadku takiej domieszki może dać mąkę niejednorodną, co powoduje przy jej wypalaniu wystąpienie trudności spowodowanych niewielką reaktywnością nie domielonego kwarcu.

Wypada też zanotować powtarzające się prognozy, że znaczne zalety młynów misowo-rolkowych przy mieleniu jednorodnego materiału wskazują na to, iż mogą one znaleźć ekonomicznie uzasadnione zastosowanie także do mielenia klinkieru (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Susząco-mielące urządzenia misowo-rolkowe nadają się zarówno do pracy z własnym paleniskiem, jak i do wykorzystywania ciepła odlotowego niesionego przez gazy odlotowe z cyklonowych wymienników pieców obrotowych bądź przez powietrze z chłodników klinkieru.

Układ młyna firmy Polysius z dwustopniowym wytrącaniem produktu mielenia ze strumienia gazów opuszczających młyn (uprawnienia budowlane). Wstępne wytrącenie zapewnia cyklon, a reszta produktu strącona jest w elektrofiltrze. W instalacji tej zwraca uwagę krótki podnośnik kubełkowy, zbierający najgrubsze ziarna, które przez szczelinę obwodową spadły z misy na dno młyna i podający je przenośnik taśmowy, zasilający młyn. Pozwala to na zaoszczędzenie energii, która musiałaby być zużyta dodatkowo na takie zwiększenie ilości i prędkości gazów wentylujących młyn, aby uniemożliwić przepad grubszych ziarn przez szczelinę obwodową.
Wytrącanie produktu mielenia ze strumienia gazów może być także jednostopniowe, który obrazuje młyn 1 typu MPS firmy Grebr. Pfeiffer AG., współpracujący z elektrofiltrem 2 zapewniającym jednostopniowe wytrącenie produktu unoszonego z młyna strumieniem gazów (program egzamin ustny).

Uzasadnione ekonomicznie

Przedstawiony na tym rysunku układ przewodów zapewnia instalacji pełną elastyczność, co umożliwia przerabianie surowców o różnej wilgotności (opinie o programie). Przy stosunkowo niewielkich zawartościach wilgoci znaczna część gazów odlotowych zawraca się do młyna. Przy wyższych zawartościach wilgoci w surowcu, a szczególnie wówczas, gdy do suszenia stosuje się gazy odlotowe z instalacji piecowej — znacznie więcej gazów wyrzuca się z układu do atmosfery. Wreszcie przy przerabianiu surowca bardzo wilgotnego instalacja pracuje praktycznie bez zawracania gazów, które po wytrąceniu z nich produktu w całości usuwa się z układu do atmosfery; gazy te bowiem noszą wówczas dużo pary wodnej, a warunki temperaturowe panujące w układzie grożą przekroczeniem punktu rosy i zawilgoceniem niektórych odcinków przewodów rurowych.

Uzasadnione ekonomicznie dążenie do kojarzenia kilku operacji technologicznych w jednej maszynie roboczej, a co najmniej w jednej instalacji, doprowadziło ostatnio do uzbrojenia urządzeń susząco-mielących także we wstępne maszyny krusząco-suszące (segregator aktów prawnych). W wyniku takiego kumulowania trzech podstawowych operacji technologicznych oferowane są obecnie dla przemysłu cementowego instalacje, które słusznie można nazwać urządzeniami krusząco-susząco-mielącymi. Wstępny element takich urządzeń stanowi szybkoobrotowa, jedno- lub dwuwirnikowa kruszarka susząca, pracująca z przedmuchem gorących gazów odlotowych lub wytwarzanych w specjalnym palenisku.

Niektóre konstrukcje takich kruszarek umożliwiają wewnętrzną separację materiału, ze zwrotem grubszych ziarn do powtórnego kruszenia i z usuwaniem ziarn drobnych strumieniem gazów, przekazujących produkt do dalszej przeróbki, tzn. mielenia i w miarę potrzeby jednoczesnego dosuszania. Interesującą konstrukcję takiej maszyny krusząco-suszącej, przeznaczonej zresztą do przerabiania surowców wilgotnych i plastycznych, proponuje firma F. L. Smidth. Koncepcję omawianej kruszarki przedstawiono schematycznie. Przykłady jej włączenia do układu całej instalacji krusząco-susząco-mielącej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami