Blog

Wskaźnik zdjęcie nr 2
03.06.2022

Czynności prawne

W artykule znajdziesz:

Wskaźnik zdjęcie nr 3
Czynności prawne

AKT 5 LISTOPADA, proklamujący w imieniu cesarzy Niemiec i Austrii 5 XI 1916 utworzenie państwa poi. o bliżej nie- sprecyzowanych granicach i związanego z państwami centralnymi. AKT NOTARIALNY, dokument publ. sporządzany przez notariusza dla stwierdzenia czynności prawnej; sporządzenie a.n. nakazuje prawo lub wynika z woli stron (program uprawnienia budowlane na komputer).

AKT OSKARŻENIA, żądanie uprawnionego oskarżyciela (publ. lub prywatnego) domagające się od sądu rozpoznawa, dekret, rozporządzenie, zarządzenie). AKTA, wszelkie pisma o charakterze urzędowym, stanowiące dowód czynności publ. i prywatnych oraz służące celom prawnym; wynik działalności kancelaryjnej urzędów i instytucji (protokoły, raporty, zarządzenia, inwentarze itp.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

„Akta GRODZKIE i ZIEMSKIE", wydawnictwo źródłowe wyd. 1868-1935 (25 t.); archiwalia dotyczące Rusi Czerwonej w XIV-XVI w. i uchwały sejmików z XVIII w., zgromadzone w Archiwum Krajowym Aktów Grodzkich i Ziemskich we Lwowie. Akta STANU CYWILNEGO, rejestry prowadzone w Polsce przez urzędy stanu cyw. w celu ewidencji urodzeń, małżeństw, zgonów obywateli. AKTA ZIEMSKIE, księgi sądowe prowadzone w Polsce od XIV w. przez sądy ziemskie, jak też przez sądy grodzkie .akta grodzkie); zawierały rejestry, a później protokoły czynności dokonywanych przez sąd lub przed sądem. AKTEON, mit. gr. myśliwy beocki; wnuk Kadmosa; za sprawą zagniewanej na niego Artemidy zmieniony w jelenia i rozszarpany przez własne psy. AKTINIDIA (Actinidia), dwupienne pnącze pochodzenia azjat., uprawiane m.in. w azjat. części Federacji Ros. i Chinach dla jadalnych owoców (jagód); też roślina ozdobna (uprawnienia budowlane).

Skorupa ziemska

AKTOBE, do 1993 Aktiubińsk, m. obw. w pn.-zach. części Kazachstanu; 267 tys. mieszk. (1991); duży ośr. przem.; w pobliżu wydobycie fosforytów, rud chromu i niklu. AKTOMIOZYNA, połączenie 2 białek; aktyny i miozyny; powstaje podczas skurczu mięśnia. AKTUALIZM GEOLOGICZNY (uniformita- ryzm), jedna z podstawowych zasad w geologii, wg której czynniki fiz. i chem. działające na skorupę ziemską były w przeszłości podobne do obecnych i wywoływały podobne procesy geologiczne. „AKTUELT”, dziennik duń., zat. 1872 p.n. „Socialisten”, 1876-1959 p.n. „So- cial-Demokraten”; wyd. w Kopenhadze; reprezentuje interesy socjaldemokracji i związków zawodowych (program egzamin ustny).

AKTYN Ac, promieniotwórczy pierwiastek chem. o liczbie atom. 89, z podgrupy skandowców; metal. AKTYNA, białko kurczliwe włókienek mięśniowych, biorące (razem z miozyną) udział w skurczu mięśni. AKTYNICZNE ŚWIATŁO, światło o zakresie dt. fal odpowiadających barwoczulości materiału fot. i powodujące dzięki temu jego naświetlenie. AKTYNOGRAF, aktynometr z urządzeniem samopiszącym. AKTYNOLIT, minera! z grupy amfiboli, krzemian wapnia, magnezu i żelaza; tworzy m.in. skupienia włókniste (azbest); występuje w skalach metamorficznych; tworzy niekiedy twardą, zbitą skałę zw. nefrytem (opinie o programie).

AKTYNOMETR, przyrząd do pomiaru natężenia promieniowania słonecznego-AkTYNOMETRIA, dział meteorologii zajmujący się pomiarami natężenia promieniowania Słońca, Ziemi i atmosfery. AkTYNOMIKOZA - promienica. AKTYNOMYCYNA D, antybiotyk wytwarzany przez Streptomyces pawulus, stosowany gl. w leczeniu nowotworów złośliwych i ich przerzutów. AKTYNOTERAPIA, - światłolecznictwo (segregator aktów prawnych).

AKTYNOWCE, szereg promieniotwórczych, najcięższych pierwiastków chem.: tor Th, protaktyn Pa, uran U i kilkanaście otrzymanych sztucznie transuranowców; zwykle chemicznie aktywne; stopnie utlenienia od + 2 do + 6, gł. +3; izotopy niektórych a. (np. uranu, plutonu) stanowią materiał rozszczepialny w reaktorach i bombach jądrowych. AKTYWA (stan czynny), ogól środków gosp. pozostających w danej chwili w dyspozycji jednostki gospodarującej. AKTYWACJA RADIACYJNA, proces przemiany substancji niepromieniotwórczej w promieniotwórczą w wyniku napromieniowania cząstkami naładowanymi, neutronami, fotonami; zachodzi gi. w reaktorach jądr. i akceleratorach cząstek, a także w przyrodzie pod wpływem promieniowania kosmicznego. AKTYWACJI ENERGIA, energia, jaką muszą mieć cząst., aby wstąpiły w określoną reakcję chem.; zwykle wyraża się w kJ/mol reagujących cząsteczek (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wskaźnik zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wskaźnik zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wskaźnik zdjęcie nr 8 Wskaźnik zdjęcie nr 9 Wskaźnik zdjęcie nr 10
Wskaźnik zdjęcie nr 11
Wskaźnik zdjęcie nr 12 Wskaźnik zdjęcie nr 13 Wskaźnik zdjęcie nr 14
Wskaźnik zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wskaźnik zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wskaźnik zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami