Blog
Dane bibliograficzne
W artykule znajdziesz:
Ostateczne wnioski powinny być poparte przejrzystym wywodem wiążącym je bezpośrednio z wynikami doświadczeń. W przypadku gdy potrzebne są pomocnicze dane lub rysunki z innych źródeł, należy podać ich pochodzenie (dane bibliograficzne), aby czytelnik mógł sam ocenić ich słuszność. Jeżeli pewne części wyprowadzeń, obliczeń itp. nie są publikowane, to należy je starannie oznaczyć i przechowywać tak, żeby były łatwo dostępne w przyszłości, gdy zajdzie potrzeba ich sprawdzenia (program uprawnienia budowlane na komputer).
Jeżeli wyprowadzony wniosek jest uogólnieniem, rozszerzeniem lub ekstrapolacją wyników obserwacji, albo jeżeli jest oparty o pomocnicze hipotezy lub założenia, to należy to wyraźnie zaznaczyć. Jeżeli treść wniosku nie jest nowa, chociaż droga do jego otrzymania była nowa, to pożądane jest wskazanie źródła pochodzenia wniosku i podanie odpowiednich danych bibliograficznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Należy podać możliwie najpełniejszą bibliografię zagadnienia, aby umożliwić czytelnikowi zapoznanie się z jego tłem historycznym i poprzednimi próbami jego rozwiązania. Należy również podać dane bibliograficzne prac zawierających dokładniejszy opis zastosowanej aparatury bądź opis aparatury lub metody, z której wyprowadzono metodę użytą w badaniach omówionych w referacie. Wszelkie zaczerpnięte z obcych źródeł dane, fakty, równania lub dowody powinny być poparte odpowiednimi danymi bibliograficznymi. Należy wreszcie wymienić wszystkie prace zawierające wnioski podobne do wyprowadzonych lub im przeciwne. Redakcje czasopism z reguły wymagają podawania danych bibliograficznych w znormalizowanej formie i przy użyciu znormalizowanych skrótów (uprawnienia budowlane).
Zaniedbanie
Autor powinien pamiętać o wyrażeniu, zazwyczaj w zakończeniu pracy, należytego podziękowania za pomoc udzieloną mu przez innych naukowców. Jeżeli samo zagadnienie zostało przez kogoś zasugerowane, należy mu za to podziękować. Pożyteczne sugestie dotyczące metody rozwiązania lub interpretacji wyników również wymagają podziękowania. Należy pamiętać o naturalnej skłonności cło wyolbrzymiania własnego udziału, a pomniejszania udziału innych i starać się o zajęcie właściwego stanowiska (program egzamin ustny). Nie należy jednak składać podziękowań bez uzyskania zgody zainteresowanych, gdyż nawet wymienienie czyjegoś nazwiska w zakończeniu referatu obciąża w pewnym stopniu daną osobę odpowiedzialnością za jego treść.
W ogóle przy wyrażaniu uznania dla innych, obejmującego nie tylko podziękowania w zakończeniu referatu, ale również właściwe przedstawienie we wstępie tła historycznego zagadnienia i odpowiednie powołania w tekście, należy pamiętać, że pewna szczodrość jest najwłaściwszym stanowiskiem nawet z czysto egoistycznego punktu widzenia. Naukowcy tworzą społeczność, która nigdy nie daje się zwieść ludziom wyzyskującym pracę innych dla własnej kariery. Zaniedbanie uznania dla cudzych osiągnięć może wytworzyć więcej goryczy niż jakiekolwiek inne działanie. W wielu dziedzinach nauki pracuje stosunkowo niewielka liczba badaczy (opinie o programie). Mogą oni żyć rozsiani po całym świecie, ale mimo to znają się nieomal tak dobrze jak mieszkańcy małego miasteczka. Niewiele tajemnic da się tu ukryć i zła sława człowieka, który narusza własność intelektualną innych, obiega świat z niezwykłą szybkością. Lekkomyślne traktowanie łych spraw złamało już niejedną karierę naukową. Pół wieku poprawnego postępowania nie wystarczy niekiedy do naprawienia błędu (segregator aktów prawnych).
Zamiast wytykać w druku błędy innych, jest uprzejmiej i rozsądniej zwrócić się listownie do krytykowanego autora z prośbą o wyjaśnienie danego zagadnienia. Należy mu umożliwić sprostowanie popełnionych omyłek. Błędem jest również gwałtowne i zajadłe występowanie w obronie własnej pracy. Należy być przygotowanym na obronę własnych poglądów, ale można ją doskonale przeprowadzić nie stwarzając sobie wrogów (promocja 3 w 1). Większość czasopism naukowych drukuje od czasu do czasu informacje dla autorów, zawierające wymagania stawiane składanym w redakcji maszynopisom.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32