Blog

26.07.2018

Deskowania ramowe

W artykule znajdziesz:

Deskowania ramowe

Nowoczesne systemy deskowań łączą w sobie zalety materiałów, z których są wykonane (program na komputer). Najważniejsze cechy współczesnych deskowań to wydajność i bezpieczeństwo stosowania. Poza tym ułatwiają one spełnienie bardzo rygorystycznych wymagań związanych z obowiązującymi normami, a także wymagań klientów. Prace związane z deskowaniem są jednym z najbardziej kosztownych procesów związanych z realizacją budynków w technologii monolitycznej (program na telefon). Wiąże się to z wysokimi kosztami dzierżawy deskowań, a także z dużym nakładem robocizny wymaganej do ich montażu. Poza tym stale rosną wymagania dotyczące jakości powierzchnie elementów formowanych (program na egzamin ustny).

Kompleksowe zespoły elementów współzależnych

Deskowania ramowe

Sytuacja ta wymusza poszukiwania sprawniejszych w obsłudze i przede wszystkim tańszych systemów deskowań.
Deskowania ramowe systemowe nie tylko spełniają te wymagania, ale dodatkowo ułatwiają dbanie o środowisko naturalne są bezpieczne, ekonomiczne i cechują się wysoką jakością wykonania (promocja 3 w 1). Systemy deskowań to kompleksowe zespoły elementów współzależnych, czyli łączników, form oraz urządzeń podpierających oraz metod postępowania organizacyjno-technologicznego, które umożliwia sprawną realizację konstrukcji pozwalającej na nadanie kształtu elementom żelbetowym i betonowym. Co więcej, zastosowania tego typu deskowań zapewnia realizację projektu w zgodzie z zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i architektonicznymi (segregator).
Systemy deskowań wielkowymiarowych przenoszą nie tylko ciężar własny i ciężar formowanych elementów żelbetowych, ale również tzw. obciążenia technologiczne, obejmujące m.in. ciężar urządzeń stosowanych podczas betonowania oraz ciężar pracowników. Obciążenia te wpływają na konstrukcję deskowania aż do momentu, gdy znajdujący się w nich element konstrukcyjny osiągnie odpowiednią wytrzymałość, pozwalającą mu na samodzielne utrzymanie własnej masy oraz przejęcie obciążeń pojawiających się podczas budowy (opinie). Systemy deskowań ramowych dzieli się wielkowymiarowe i drobnowymiarowe. Przy podziale pod uwagę brany jest ciężar elementów podstawowych, czyli tarcz (płyt) systemu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami