Blog

Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 2
26.07.2018

Deskowania ramowe

W artykule znajdziesz:

Deskowania ramowe

Nowoczesne systemy deskowań łączą w sobie zalety materiałów, z których są wykonane (program na komputer). Najważniejsze cechy współczesnych deskowań to wydajność i bezpieczeństwo stosowania. Poza tym ułatwiają one spełnienie bardzo rygorystycznych wymagań związanych z obowiązującymi normami, a także wymagań klientów. Prace związane z deskowaniem są jednym z najbardziej kosztownych procesów związanych z realizacją budynków w technologii monolitycznej (program na telefon). Wiąże się to z wysokimi kosztami dzierżawy deskowań, a także z dużym nakładem robocizny wymaganej do ich montażu. Poza tym stale rosną wymagania dotyczące jakości powierzchnie elementów formowanych (program na egzamin ustny).

Kompleksowe zespoły elementów współzależnych

Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 3
Deskowania ramowe

Sytuacja ta wymusza poszukiwania sprawniejszych w obsłudze i przede wszystkim tańszych systemów deskowań.
Deskowania ramowe systemowe nie tylko spełniają te wymagania, ale dodatkowo ułatwiają dbanie o środowisko naturalne są bezpieczne, ekonomiczne i cechują się wysoką jakością wykonania (promocja 3 w 1). Systemy deskowań to kompleksowe zespoły elementów współzależnych, czyli łączników, form oraz urządzeń podpierających oraz metod postępowania organizacyjno-technologicznego, które umożliwia sprawną realizację konstrukcji pozwalającej na nadanie kształtu elementom żelbetowym i betonowym. Co więcej, zastosowania tego typu deskowań zapewnia realizację projektu w zgodzie z zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i architektonicznymi (segregator).
Systemy deskowań wielkowymiarowych przenoszą nie tylko ciężar własny i ciężar formowanych elementów żelbetowych, ale również tzw. obciążenia technologiczne, obejmujące m.in. ciężar urządzeń stosowanych podczas betonowania oraz ciężar pracowników. Obciążenia te wpływają na konstrukcję deskowania aż do momentu, gdy znajdujący się w nich element konstrukcyjny osiągnie odpowiednią wytrzymałość, pozwalającą mu na samodzielne utrzymanie własnej masy oraz przejęcie obciążeń pojawiających się podczas budowy (opinie). Systemy deskowań ramowych dzieli się wielkowymiarowe i drobnowymiarowe. Przy podziale pod uwagę brany jest ciężar elementów podstawowych, czyli tarcz (płyt) systemu.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 8 Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 9 Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 10
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 11
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 12 Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 13 Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 14
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stykające się pręty kierunkowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami