Blog

Materiał miejscowy zdjęcie nr 10
26.07.2018

Deskowania ramowe

W artykule znajdziesz:

Deskowania ramowe

Nowoczesne systemy deskowań łączą w sobie zalety materiałów, z których są wykonane (program na komputer). Najważniejsze cechy współczesnych deskowań to wydajność i bezpieczeństwo stosowania. Poza tym ułatwiają one spełnienie bardzo rygorystycznych wymagań związanych z obowiązującymi normami, a także wymagań klientów. Prace związane z deskowaniem są jednym z najbardziej kosztownych procesów związanych z realizacją budynków w technologii monolitycznej (program na telefon). Wiąże się to z wysokimi kosztami dzierżawy deskowań, a także z dużym nakładem robocizny wymaganej do ich montażu. Poza tym stale rosną wymagania dotyczące jakości powierzchnie elementów formowanych (program na egzamin ustny).

Kompleksowe zespoły elementów współzależnych

Materiał miejscowy zdjęcie nr 11
Deskowania ramowe

Sytuacja ta wymusza poszukiwania sprawniejszych w obsłudze i przede wszystkim tańszych systemów deskowań.
Deskowania ramowe systemowe nie tylko spełniają te wymagania, ale dodatkowo ułatwiają dbanie o środowisko naturalne są bezpieczne, ekonomiczne i cechują się wysoką jakością wykonania (promocja 3 w 1). Systemy deskowań to kompleksowe zespoły elementów współzależnych, czyli łączników, form oraz urządzeń podpierających oraz metod postępowania organizacyjno-technologicznego, które umożliwia sprawną realizację konstrukcji pozwalającej na nadanie kształtu elementom żelbetowym i betonowym. Co więcej, zastosowania tego typu deskowań zapewnia realizację projektu w zgodzie z zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i architektonicznymi (segregator).
Systemy deskowań wielkowymiarowych przenoszą nie tylko ciężar własny i ciężar formowanych elementów żelbetowych, ale również tzw. obciążenia technologiczne, obejmujące m.in. ciężar urządzeń stosowanych podczas betonowania oraz ciężar pracowników. Obciążenia te wpływają na konstrukcję deskowania aż do momentu, gdy znajdujący się w nich element konstrukcyjny osiągnie odpowiednią wytrzymałość, pozwalającą mu na samodzielne utrzymanie własnej masy oraz przejęcie obciążeń pojawiających się podczas budowy (opinie). Systemy deskowań ramowych dzieli się wielkowymiarowe i drobnowymiarowe. Przy podziale pod uwagę brany jest ciężar elementów podstawowych, czyli tarcz (płyt) systemu.

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Materiał miejscowy zdjęcie nr 12
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Materiał miejscowy zdjęcie nr 13
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Materiał miejscowy zdjęcie nr 16 Materiał miejscowy zdjęcie nr 17 Materiał miejscowy zdjęcie nr 18
Materiał miejscowy zdjęcie nr 19
Materiał miejscowy zdjęcie nr 20 Materiał miejscowy zdjęcie nr 21 Materiał miejscowy zdjęcie nr 22
Materiał miejscowy zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Materiał miejscowy zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Materiał miejscowy zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Materiał miejscowy zdjęcie nr 32 Materiał miejscowy zdjęcie nr 33 Materiał miejscowy zdjęcie nr 34
Materiał miejscowy zdjęcie nr 35
Materiał miejscowy zdjęcie nr 36 Materiał miejscowy zdjęcie nr 37 Materiał miejscowy zdjęcie nr 38
Materiał miejscowy zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Materiał miejscowy zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Materiał miejscowy zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami