Blog

08.04.2020

Długość łańcucha reakcji

W artykule znajdziesz:

Długość łańcucha reakcji

 

Długość łańcucha reakcji

Długość łańcucha reakcji, długość łańcucha kinetycznego - liczba ogniw łańcucha reakcji zapoczątkowanego przez jeden nośnik łańcucha reakcji powstały w stadium inicjowania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Długość łuku - miara addytywna określona na łukach; rozszerza się miarę określoną na odcinkach (długość odcinka) na łamane, a następnie na miarę określoną na łukach w ten sposób, że długość łuku równa jest kresowi górnemu długości łamanych wpisanych w ten łuk.

Długość migracji - wielkość określana pierwiastkiem kwadratowym z powierzchni migracji.

Długość niebieska - długość ekliptyczna.

Długość nominalna spoiny - długość tej części spoiny, która charakteryzuje się pełnym przekrojem poprzecznym.

Długość odcinka (niewspółmiernego z jednostką) -liczba rzeczywista zawarta pomiędzy długościami każdych dwóch odcinków współmiernych z jednostką, z których jeden jest zawarty w danym odcinku, a drugi go zawiera (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Długość odcinka (współmiernego z jednostką) - liczba min (m i n są liczbami naturalnymi), która wyraża, że pewien odcinek mieści się n razy w odcinku przyjętym za jednostkę i m razy w danym odcinku.

Długość optyczna tubusa - odległość między płaszczyzną ogniskową obiektywu a płaszczyzną ogniskową przedmiotową okularu.

Długość otworu wiertniczego - odległość dna otworu wiertniczego od poziomu umownego dla danej metody wiercenia, mierzona w metrach wzdłuż osi otworu.

Długość przyporu (w przekładni zębatej) - długość linii przyporu między kołami wierzchołków napędzającego i napędzanego koła zębatego.

Długość radiacyjna - jednostka radiacyjna.

Długość skręcenia - masz. długość gwintu, na której występuje skojarzenie gwintu zewnętrznego i wewnętrznego, mierzona wzdłuż równoległej do osi gwintu.

Długość słowa - liczba bitów w słowie.

Długość sondy radiometrycznej - w geofizyce wiertniczej - odległość środka detektora od źródła kwantów gamma lub źródła neutronów.

Długość spowalniania - wielkość określana pierwiastkiem kwadratowym z powierzchni spowalniania (uprawnienia budowlane).

Długość sprzęgowa (pojazdu) - odległość w rzucie poziomym między przednim skrajnym punktem pojazdu (samochodowego) a środkiem mechanizmu sprzęgającego.

Długość swobodna pręta (narażonego na wyboczenie) - długość, jaką powinien mieć dany pręt pryzmatyczny, gdyby jego końce były podparte przegubowo, aby wartość krytyczna siły ściskającej była równa wartości krytycznej siły w przypadku rozpatrywanym.

Długość swobodna sprężyny

Długość swobodna sprężyny - odległość między zewnętrznymi powierzchniami skrajnych zwojów sprężyny nieobciążonej.

Długość ściany, szerokość ściany - odległość w ścianie między chodnikiem podścianowym (podstawowym) a chodnikiem nadścianowym
(wentylacyjnym) mierzona wzdłuż czoła przodku (program egzamin ustny).

Długość średniej drogi swobodnej - średnia statystyczna długości drogi przebytej przez falę akustyczną między dwoma kolejnymi odbiciami w pomieszczeniu.

Długość wahadła (matematycznego) - odległość punktu materialnego wahadła od punktu zawieszenia.

Długość wiązania - chem. odległość w stanie podstawowym między położeniami jąder atomów połączonych wiązaniem chemicznym.

Długość wyzębiania (w przekładni zębatej) - długość odcinka linii przyporu, na którym następuje wyzębianie.

Długość wzębiania (wprzekładni zębatej) - długość odcinka linii przyporu, na którym następuje wzębianie (opinie o programie).

Długość zapisu - liczba znaków lub słów w zapisie.

Długość zatapiania -  część długości statku, której zatopienie spowoduje zanurzenie statku do linii granicznej.

Długość zerwania (pręta) - najmniejsza długość pręta, przy której pręt ten zawieszony pionowo zrywa się pod własnym ciężarem.

Długość zredukowana wahadła (fizycznego) - długość wahadła matematycznego o takim samym okresie wahnienia co okres danego wahadła fizycznego.

Dłutak, nóż Fellowsa - narzędzie w kształcie koła zębatego służące do dłutowania obwiedniowego kół zębatych (segregator aktów prawnych).

Dłutarka - obrabiarka do dłutowania drewna; w zależności od rodzaju zastosowania dłuta rozróżnia się dłutem płaskim poruszającym się ruchem prostoliniowym-zwrotnym, d. z dłutem oscylującym,d. z.

Dłutem płaskim o ruchu wahadłowo-zwrotnym (tj. poruszające się po torze zbliżonym do owalu i jednocześnie z góry na dół), d. łańcuszkowe z dłutem łańcuszkowym oraz d. z dłutem kombinowanym.

Dłuto (ręczne) - narzędzie stalowe do ręcznego przecinania, wycinania, wykonywania otworów, rowków, do wygładzania powierzchni lub do rzeźbienia; ma kształt sztabki zakończonej z jednej strony ostrzem, a z drugiej uchwytem trzymanym bezpośrednio ręką; zależnie od przeznaczenia rozróżnia się d. stolarskie (przecinaki, wycinaki), ciesielskie, kołodziejskie, ślusarskie, kamieniarskie, rzeźbiarskie.

Dłuto kombinowane - dłuto maszynowe kwadratowe wydrążone z umieszczonym wewnątrz wiertłem.

Dłuto łańcuszkowe - dłuto maszynowe w postaci łańcuszka z zębami rozmieszczonymi na ogniwach, napiętego i prowadzonego na listwie zamocowanej w suporcie dłutarki.

Dłuto maszynowe - narzędzie dłutarki wycinające w drewnie wgłębienia i otwory o przekroju prostokątnym (promocja 3 w 1).

Dłuto płaskie - dłuto o ostrzu prostym lub skośnym.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami