Blog

Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 2
21.09.2018

Dobry ciąg w kominie

W artykule znajdziesz:

Dobry ciąg w kominie


Dobre przewody kominowe to głównie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, danego domostwa. Jakiekolwiek zakłócenie ciągu może spowodować , że dym będzie z powrotem cofał się do pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych. Dlatego komin, który jest obudową przewodów kominowych, już na etapie planowania i projektowania, powinien być bardzo dobrze zaprojektowany.
PRZEWODY KOMINOWE
Przewody kominowe mają za zadanie odprowadzać spaliny czy zanieczyszczone powietrze. Wszystkie przewody kominowe powinny być szczelne. W kominie mamy następujące rodzaje przewodów kominowych:
- dymowe,
- spalinowe,
- wentylacyjne.
Wszystkie one są ukryte w kominie i nie mogą być ze sobą połączone.
Poszczególne kanały przewodów kominowych idą w kominie według układu poszczególnych pomieszczeń w domu. Głownie chodzi o kuchnię, WC czy łazienkę.
ODPOWIEDNIE NORMY
Wszelkiego rodzaju przewody kominowe są projektowane i budowane według pewnych i ustalonych norm. Odcinek od pieca do przewodu kominowego, powinien być jak najkrótszy, natomiast wszystkie przewody powinny być raczej pionowe a nie poziome.
Materiał, który przeznacza się na wykonanie przewodów kominowych powinien być kwasoodporny, taki, do którego nie przyklei się nawet odrobina sadzy.
Zakłócenie ciągu w przewodach kominowych nigdy nie powinno mieć miejsca. Świadczy to o braku bezpieczeństwa.
KOMIN A PRZEWODY KOMINOWE
Potoczne słowo „komin” to tylko nazwa określająca obudowę kolejnych przewodów kominowych, na które składają się kanały wentylacyjne, spalinowe lub dymowe. Kojarzony najczęściej z dymem, głównie ukrywa w sobie przewody dymowe. Przewody dymowe są murowane i najczęściej do tego wykorzystuje się pustaki. Ten rodzaj przewodów, tak jak i wszystkie inne, powinien charakteryzować się doskonałą szczelnością. A także powinien być bardzo dokładnie wykonany a następnie przeprowadza się odbiór komina i wszystkich ukrytych w nim przewodów.
Odbiór komina i ciągniętych w nim przewodów przeprowadza się co jakiś czas. Głównie sprawdza się szczelność komina i czy nie ma żadnych zakłóceń ciągu.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 3
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 4
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 7 Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 8 Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 9
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 10
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 11 Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 12 Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 13
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Roboty wykończeniowe uprawnienia budowlane zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami