Blog

Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 2
22.02.2023

Dokładność i prawidłowość

W artykule znajdziesz:

Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 3
Dokładność i prawidłowość

Tiokit jest kitem dwuskładnikowym. Składniki kitu: A - składnik podstawowy oraz B - utwardzacz, należy mieszać bezpośrednio przed użyciem przy zachowaniu proporcji ilościowych. Jeśli składniki kitu dostarczone są w oddzielnych opakowaniach, należy właściwe ich ilości odważać. Składniki kitu dostarczone w jednym opakowaniu są dozowane fabrycznie we właściwej proporcji (program uprawnienia budowlane na komputer).

Do mieszania składników zaleca się stosowanie mieszadła mechanicznego wolnoobrotowego (300-500 obr/min). Czas mieszania wynosi ok. 5 minut. Dobrze wymieszana masa kitu powinna mieć jednolitą barwę, zgodną z barwą odpowiedniego rodzaju kitu, bez smug i plam. Dokładność i prawidłowość wymieszania kitu mają duże znaczenie, gdyż niewystarczające wymieszanie składników może być przyczyną niewłaściwego utwardzania się kitu, natomiast zbyt długie mieszanie powoduje podniesienie się temperatury masy i w konsekwencji skraca czas roboczy kitu (podany na każdym opakowaniu). Ilość kitu przygotowanego jednorazowo nie może przekraczać 5 kg. Większa ilość kitu przygotowanego jednorazowo może spowodować jego nieprzydatność wskutek samoprzegrzania się masy (reakcja egzotermiczna) i przedwczesnego jego utwardzenia się (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kitem Tiokit należy uszczelniać spoiny za pomocą specjalnych pistoletów do spoinowania. Spoinowanie ręczne przy użyciu szpachelki i spoinówki należy ograniczyć do robót o niewielkim zakresie. Sposób ten jest bardziej pracochłonny i mniej pewny z punktu widzenia szczelności złącza (uprawnienia budowlane).

Niezależnie od sposobu wprowadzenia Tiokitu do spoiny powierzchnię Tiokitu należy wygładzić spoinówką umoczoną w nasyconym roztworze mydła w wodzie. Narzędzia zanieczyszczone kitem w czasie wykonywania prac uszczelniających należy po zakończeniu robót natychmiast oczyścić. Niestwardniały kit tiokolowy można zmywać, np. trójchloroetylenem, toluenem, benzenem, natomiast utwardzony kit tiokolowy może być usunięty jedynie mechanicznie. Uszczelnianie plastyczno- -elastycznym kitem akrylowym (program egzamin ustny).

Kit akrylowy

Kit akrylowy, zwany też masą akrylowi uszczelniającą, przeznaczony jest głów nie do uszczelniania złączy w ścianach budynków z elementów prefabrykowanych. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do suchych oraz wilgotnych podłoży z materiałów, takich jak beton keramzytobeton, drewno, cegła zwykł* palona, cegła silikatowa itp. Kitu akrylowego nie należy stosować do łączeni* elementów metalowych, ze szkła, porcelany itp., nie ma on bowiem przyczepności do podłoży nieporowatych, ta kich, które nie chłoną wody (opinie o programie).

Należy przy tym zaznaczyć, że po wypełnieniu spoiny kitem akrylowym występuje początkowo zjawisko pozornej przyczepność kitu w fazie, w której wykazuje on cech) charakterystyczne dla kitu plastyczne go. W miarę jednak przechodzenia kitu akrylowego w postać gumopodobne elastycznej masy uszczelniającej występuje zjawisko odspajania się kitu od niechłonnych podłoży. Ponieważ okres całkowitego związania kitu i przejściu jego w postać elastycznej masy trwać dość długo (kilka do kilkunastu tygodni zależnie od warunków atmosferycznych, tzn. temperatury i wilgotności po wietrzą), odspajanie się kitu akrylowego daje się zauważyć dopiero po upływie dłuższego czasu. Kitu akrylowego nie należy stosować w miejscach narażonych na stałe zanurzenie w wodzie (segregator aktów prawnych).

Jasnokremowa barwa stanowi zaletę kitu akrylowego przy stosowaniu go w robotach elewacyjnych. Kit może być stosowany ręcznie. Właściwym jednak sposobem jest wypełnianie spoin kiterr akrylowym za pomocą pistoletów dc spoinowania (promocja 3 w 1). Szerokość i głębokość spoin przeznaczonych do wypełniania kitem akrylowym powinna być taka jak przy stosowaniu kitów Polkit i Olkit. W celu zapewnienia prawidłowej pracy kitu akrylowego w spoinie należy przestrzegać zasady, że kit powinien dokładnie przywierać do obrzeży (boków) spoiny, nie wykazując przyczepności do jej dna Uzyskuje się to w taki sam sposób jak przy stosowaniu kitów elastycznych, np. Tiokitu, przez częściowe wypełnienie głębokich spoin np. porowatą uszczelką poliuretanową bitumowaną lub impregnowaną woskami, a w przypadku spoin płytkich - przez ułożenie ,,na sucho" na dnie spoiny odpowiedniej szerokości paska folii poetylenowej lub folii Estrofol.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 8 Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 9 Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 10
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 11
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 12 Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 13 Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 14
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zastosowanie metody pracy równomiernej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami