Blog

Suszenie surówki zdjęcie nr 2
25.07.2022

Drągi stalowe

W artykule znajdziesz:

Suszenie surówki zdjęcie nr 3
Drągi stalowe

Drągi stalowe do podważania i wyłamywania powinny być dostatecznie ostre, aby się nie ześlizgiwały podczas pracy. Wiertła do ręcznego wiercenia otworów, posiadające znaczną długość i drgające podczas uderzeń, należy trzymać przez łubek ze skóry lub gumy w 3/4 wysokości, by nie narazić się na odbit. Podczas nacinania rysy lub wrębu dla klina, młotów pneumatycznych nie należy przytrzymywać ręką tuż przy wiertle (program uprawnienia budowlane na komputer).

Podczas pracy długimi narzędziami należy stać w ten sposób, aby nie urażać sąsiada narzędziem, ani zaczepiać o najbliższe przedmioty. Podając narzędzia pracującym należy je wręczać z rąk do rąk, nie zaś rzucać lub pozwalać im się staczać po pochyłościach i ścianach. Pracującym na występach ścian podawać należy narzędzia zawieszone na sznurach. Nie wolno pozostawiać narzędzi po skończonej pracy na stromych ścianach itp. Do przenoszenia narzędzi kamieniarskich należy używać odpowiednich skrzynek drewnianych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Podczas pracy na występach ścian należy wystrzegać się przypadkowego zrzucania narzędzi, które mogą urazić pracujących na dole. Uderzenia młota czy wiertła przy wierceniu lub nacinaniu ręcznym jak i maszynowym wywołują silne odpryski, dlatego też przed rozpoczęciem pracy należy zabezpieczyć oczy okularami ochronnymi. Przy nacinaniu miotem pneumatycznym pierwszej rysy lub wrębu, nie należy opierać ręki o wiertło tuż. przy zakończeniu młotka. Przy wierceniu otworów, klinowaniu i łupaniu, tak sposobem ręcznym jak i maszynowym należy uważać, aby odpryski kamienne nie mogły urazić ludzi pracujących obok (uprawnienia budowlane).

Respiratory fabryczne

Pracownik, trzymający wiertło podczas ręcznego wiercenia, powinien zabezpieczyć swe ręce od uderzenia młotem przez nałożenie na wiertło łubka z grubej skóry lub gumy. Bić młotem o wiertło należy z zachowaniem wszelkich ostrożności, dbając tylko o celne uderzenia w wiertło. Wiertła, posiadające spłaszczenia czyli rozklepy u nasady, bywają przyczyną odprysków stalowych, lub powodują ześlizg młota. Wiertła takie należy oddawać do naprawy. Podczas ręcznego wiercenia należy trzymać wiertła na wysokości zapewniającej najmniejsze niebezpieczeństwo odboju wskutek drgań wiertła (program egzamin ustny).

W razie braku urządzeń skraplających należy przy wierceniu maszynowym używać ochron przeciwpyłowych, a więc respiratorów fabrycznych lub opasek z warstwą waty na usta i nos. Górnicy zatrudnieni w kamieniołomach obowiązani są codziennie na początku zmiany po skończonym strzelaniu a przed rozpoczęciem pracy obejrzeć starannie swe stanowiska, odbić zwisające lub słabo utwierdzone odłamki skały i usunąć gruz. Osobliwie starannie należy te prace wykonywać w czasie mrozów lub przymrozków’, które sprzyjają rozluźnianiu się skał. W porze zimowej należy prócz tego usuwać śnieg i lód (opinie o programie).

Przy wyłamywaniu i odrywaniu skały należy uważać, aby nie zwalić kamienia na siebie czy na innych pracowników. Przewracanie i zrzucanie ze ściany należy rozpoczynać dopiero po uprzednim głośnym ostrzeżeniu pracujących w pobliżu i upewnieniu się, że oni ostrzeżenie słyszeli (segregator aktów prawnych). Dla uniknięcia skaleczeń wskutek wyślizgiwania się narzędzi przy wyłamywaniu i podważaniu bloków i większych brył, należy do tego rodzaju pracy zaopatrywać się w odpowiednio ostre drągi i kliny i przekonywać się uprzednio o dostatecznej dla założenia narzędzi szerokości rys i szczelin.

Do podważania lub obracania ciężkich brył należy przystępować wtedy, gdy dla pracownika przypada ciężar nie większy niż 75 kg. Do pracy na wąskich i wysoko wzniesionych występach należy przystępować dopiero po uprzednim uwiązaniu się na linach i pasach. Liny i pasy należy przed użyciem badać czy są dostatecznie wytrzymałe, czy nie są uszkodzone lub przetarte w którym miejscu. Liny należy silnie umocowywać do zakotwienia u góry, dolny węzeł lub pierścień zaczepny umieszczać w pobliżu karku (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Suszenie surówki zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Suszenie surówki zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Suszenie surówki zdjęcie nr 8 Suszenie surówki zdjęcie nr 9 Suszenie surówki zdjęcie nr 10
Suszenie surówki zdjęcie nr 11
Suszenie surówki zdjęcie nr 12 Suszenie surówki zdjęcie nr 13 Suszenie surówki zdjęcie nr 14
Suszenie surówki zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Suszenie surówki zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Suszenie surówki zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami