Blog
Dywanik mozaiki
W artykule znajdziesz:
Vitromozaikę przymocowuje się do ścian zewnętrznych narażonych na zmiany temperatur za pomocą zaprawy cementowej 1:3. Natomiast do przymocowania do ścian wewnętrznych używa się zaprawy cementowo-wapiennej 1:2:3. Grubość warstwy zaprawy między płytkami a podłożem powinna wynosić ok. 10 mm. Zaprawę należy ułożyć równomiernie warstwą o grubości około 5 mm na podłożu i warstwą o tej samej grubości na płytkach dywanika mozaiki. Dywanik mozaiki z zaprawą należy następnie ułożyć na ścianie (rozpoczynając od dołu ku górze) i docisnąć za pomocą odpowiedniej łaty drewnianej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po związaniu zaprawy, tj. po upływie ok. 8 godz., papier należy zmoczyć wodą i usunąć z powierzchni przyklejonych płytek. Spoiny między płytkami wypełnia się zaprawą cementową 1:1, wykonaną z białego cementu i piasku o uziarnieniu 04-0,5 mm Po wypełnieniu spoin powierzchnie płytek należy dokładnie oczyścić z resztek zaprawy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przechowywanie i transport. Vitromozaikę przechowuje się w pomieszczeniach krytych. W czasie transportu należy zabezpieczyć przed zniszczeniem. Określenie. Szkło Vitrokolor jest to szkło płaskie, hartowane, produkowane w postaci dużych płyt, na które została naniesiona kolorowa warstwa emalii ceramicznej. Właściwości. Ceramiczna emalia, którą jest pokryte szkło, jest bardzo odporna na działanie szkodliwych wpływów atmosferycznych. Szkło emaliowane Vitrokolor jest trwałe i nie wykazuje nawet po dłuższym użytkowaniu jakichkolwiek zmian barwy (uprawnienia budowlane).
Szkło emaliowane
Szkło emaliowane poddane procesowi hartowania wykazuje cechy szkła bezpiecznego, które polegają na:
- zwiększonej wytrzymałości mechanicznej, co najmniej 3-krotnie wyższej w porównaniu z wytrzymałością szkła zwykłego;
- rozpadaniu się tafli szkła pod wpływem uderzenia na drobniutkie tępe kawałki, nie powodujące obrażeń cielesnych (program egzamin ustny).
Szkło produkuje się w kolorach: żółtym, niebieskim, turkusowym, popielatym, beżowym, białym, czerwonym, pomarańczowym i in. Oprócz szkła wykładzinowego wytwarza się szkło emaliowane pokryte emaliami transparentowymi, tj. przepuszczającymi światło. Szkło to stosuje się do szklenia okien. Maksymalny wymiar 2400×1500 mm, a minimalny wymiar 300×300 mm (opinie o programie).
Grubość szkła emaliowanego ornamentowego 5-12 mm. Grubość szkła ciągnionego (okiennego) 5-9 mm. Masa 1 m2 szkła ornamentowego o grubości 5 mm wynosi 12,5 kg. Zastosowanie. Szkło emaliowane Vitrokolor stosuje się do wykładania elewacji i wnętrz budynków zwłaszcza o charakterze reprezentacyjnym. Przechowywanie i transport. Warunki przechowywania i transportu podobne jak szkła płaskiego okiennego. Określenie. Płyty azbestowo-cementowe okładzinowe produkuje się z azbestu i cementu w postaci płaskich płyt o barwie szarej.
Płyty azbestowo-cementowe okładzinowe są lekkie, trwałe i odporne na wpływy atmosferyczne i działanie grzybów i bakterii. Płyty okładzinowe są nieprzesiąkliwe i niepalne. Mają odporność na działanie zasad, nie są natomiast odporne na działanie kwasów. Wytrzymałość na zginanie wynosi minimum 225 kG/cm2 (22 MPa). Gęstość pozorna (ciężar objętościowy) wynosi w stanie powietrz- nosuchym 1800 kg/m3. Współczynnik przewodzenia ciepła w stanie powietrznosuchym 0,30 kcal/mh°C [0,35 W/(m-K)] (segregator aktów prawnych).
Płyty azbestowo-cementowe wraz z wewnętrzną izolacją termiczną stosuje się do wykonywania ścian osłonowych w budynkach mieszkalnych, garażach, domkach kempingowych i in. Wymagania. Powierzchnia płyt powinna być gładka, bez rys i pęknięć. Krawędzie powinny być prostopadłe do siebie. Przechowywanie i transport. Płyty azbestowo-cementowe układa się na suchym, utwardzonym i płaskim podłożu do wysokości 1,5 m. Podczas transportu należy zabezpieczyć je przed przesuwaniem i uszkodzeniem. Niedopuszczalne jest rzucanie płyt (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32