Blog

22.10.2019

Ochrona kobiet a przepisy BHP

W artykule znajdziesz:

Ochrona kobiet a przepisy BHP

Ochrona kobiet a przepisy BHP

Kobiety potrafią dzisiaj wykonywać zadania, które pierwotnie były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla panów (program na komputer). Doskonałym przykładem takiej pracy jest działanie na budowie. Właściwie jakby na to nie spojrzeć, praca przy budowie domu czy też innego obiektu zazwyczaj kojarzy się nam z typowo męskim zajęciem. Warto jednak pamiętać, że tak wcale nie jest i że kobiety równie dobrze mogą być kierownikami na budowie (program na telefon).

Wykonywanie tak ciężkiej i niebezpiecznej pracy może z początku wywoływać problemy, ale mimo to najważniejsze jest stosowanie się do przepisów BHP. Bezpieczeństwo i higiena pracy to bardzo ważny element każdej pracy, na budowie odpowiednie zabezpieczenia, kaski ochronne czy też inne środki zapobiegawcze są na porządku dziennym (program egzamin ustny). Jeśli zaś chodzi o specyfikę pracy, to kierownik musi zadbać także o organizację pomieszczeń higieniczno-sanitarnych.

Bez tego nie można wykonywać niektórych prac, dlatego jest to takie ważne. W przypadku gdy na budowie występują pracownice, a nie pracownicy, należy mieć świadomość, że na budowie musi znajdować się większa liczba pomieszczeń czy urządzeń sanitarnych. Praca tego typu może być nie tylko szkodliwa, ale i uciążliwa, wiele zależy od tego, jaką pracę wykonują na danej budowie kobiety (opinie o programie).

Prawa dla kobiet i nie tylko

Jeśli mówimy o bardzo niebezpiecznej pracy, to wymagane są dodatkowe zabezpieczenia (segregator aktów prawnych). Bez nich wykonanie wspomnianego zadania nie byłoby możliwe. Jeśli pracodawca nie jest w stanie zabezpieczyć odpowiednio miejsca pracy, jak i postawić na właściwe warunki sanitarne to musi liczyć się z sankcjami karnymi. Takie grzywny nadawane są przez Państwową Inspekcję Pracy. Grzywna może mieć wysokość od 2000 złotych do nawet 30 000 w przypadku bardzo poważnych uchybień związanych z przepisami BHP. W przypadku kobiet na budowie występują także inne normy dźwigania. Transport na budowie może opierać się na sile ludzkich rąk, jak i na wykorzystaniu właściwych maszyn technicznych. Przepisy muszą być jednolicie przestrzegane, tylko wtedy bezpieczeństwo na budowie rośnie (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami