Blog

14.07.2018

Działka budowlana - co sprawdzić przed kupnem?

W artykule znajdziesz:

Działka budowlana-co sprawdzić przed kupnem?


Kiedy budujemy dom wiele rzeczy jest istotnych. Istotna jest działka budowlana, ekipa budowlana, projekt budowlany itp. Wśród tych rzeczy są też takie, które musimy sprawdzić zanim jeszcze pierwszy szpadel zostanie wbity w ziemię. Należą do nich sprawy związane z działką budowlaną.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

Działka budowlana - co sprawdzić przed kupnem? Często pierwszym krokiem do budowy domu jest zakupienie projektu budowlanego. Nie ma tak naprawdę większego błędu. Wynika to z tego, że na działce budowlanej, która jest nasze nie możemy wbrew pozorom budować czego chcemy i jak chcemy. Związane jest to z kwestiami przyłączenia mediów, warunkami zabudowy oraz z przepisami przeciwpożarowymi; - warunki zabudowy: plan zagospodarowania przestrzennego definiuje w jakich ramach architektonicznych możemy wybudować dom. Kwestie te mogą dotyczyć na przykład wysokości (ilość kondygnacji), skosu nachylenia dachu itp. Niby banalne obostrzenia, ale jeśli nasz projekt nie pasuje do działki, to możemy mieć spory problem. Przerobienie projektu może nas kosztować całkiem sporo; - przyłączenie mediów: kiedy budujemy dom nie będzie można w nim funkcjonować bez prądu oraz wody. Zazwyczaj większość osób, woli mieć również gaz. Generalnie aby podłączyć te media musimy mieć wydane decyzje o przyłączeniu mediów. W przypadku prądu jest to niemal zawsze obligatoryjne. Woda może być natomiast podłączona z sieci wodociągowej, lub możemy mieć indywidualne ujęcie wody. W takim jednak przypadku musimy mieć również decyzję pozytywną; - przepisy przeciwpożarowe: przepisy przeciwpożarowe ściśle definiują to, w jakiej odległości od siebie budynki powinny stać. Zależy to również od tego z czego budynki są zbudowane. Z tego powodu miejsce, w którym postawimy nasz dom, jest po części zdefiniowane przez przepisy.
Sprawdzenie powyższych punktów może sprawić, że nasza wymarzona działka budowlana, nie będzie taka idealna na jaką wygląda. Czasem będziemy musieli zmienić nasze zamiary co do działki, a czasem co do samego projektu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami