Blog

Skały metamorficzne zdjęcie nr 2
09.04.2020

Dźwig operatorski

W artykule znajdziesz:

Dźwig operatorski

Skały metamorficzne zdjęcie nr 3
Dźwig operatorski

Dźwig operatorski, kran zdjęciowy - urządzenie dźwigowe umożliwiające płynne przesuwanie kamery zdjęciowej w dowolnym kierunku, zmianę wysokości jej położenia i zmianę kąta nachylenia w stosunku do filmowanego obiektu; kamera zdjęciowa wraz z siedzeniem operatora umieszczona jest na końcu długiego, ruchomego ramienia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Dźwig osobowy - dźwig przeznaczony do przewozu ludzi.

Dźwig pływający, żuraw pływający - dźwig zmontowany na pontonie, używany przy pracach portowych, stoczniowych itp.

Dźwig samochodowy - samochód specjalny z wbudowanym żurawiem o napędzie mechanicznym lub ręcznym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Dźwig samospustowy - dźwig 2, w którym załadowana kabina (lub platforma) opuszcza się w dół pod działaniem ciężaru ładunku, natomiast podnosi się pod działaniem ciężaru przeciwwagi lub drugiej kabiny.

Dźwig towarowo-osobowy - dźwig 2 przeznaczony do niejednoczesnego przewożenia towarów i ludzi, z tym, że dozwolone jest przewożenie razem z towarami osób zatrudnionych przy ładowaniu i wyładowywaniu towarów (uprawnienia budowlane).

Dźwig towarowy - dźwig 2 przeznaczony wyłącznie do przewozu towarów.

Dźwig Wypychowy - dźwig 2, w którym kabina (lub platforma) jest napędzana siłą działającą na krążki linowe przymocowane do dolnej części konstrukcji ramy kabiny lub platformy.

Dźwigar - bud. belka o znacznej wysokości pełnościenna lub ażurowa, płaska lub przestrzenna; w zależności od przeznaczenia rozróżnia się stropowe, dachowe, mostowe i zasadniczy wzdłużny element nośny konstrukcji płata.

Dźwigar dachowy - dźwigar wchodzący w skład konsirukcji nośnej dachu.

Dźwigar łupinowy - dźwigar pełnościenny w postaci długiej łupiny cylindrycznej (program egzamin ustny).

Dźwigar pełnościenny - dźwigar z pełną ścianką między pasami dźwigara.

Dźwigar samostatcczny - dźwigar mający środek ciężkości poniżej punktów podparcia, wskutek czego w czasie montażu nie wymaga bocznych usztywnień.

Dźwigarka - wciągarka.

Dźwigarka wiertnicza - kołowrót wiertniczy.

Dźwignia - element konstrukcyjny w kształcie pręta prostego lub zgiętego o stałej osi obrotu; z uwagi na położenie tych sił w stosunku do osi obrotu rozróżnia się jednoramienne i dwuramienne.

Dźwignia szarpakowa

Dźwignia szarpakowa - rama szarpakowa.

Dźwignia zaworu - dźwignia pośrednicząca w przenoszeniu ruchu między drążkiem popycha- cza lub krzywką wału rozrządu i trzonkiem zaworu (opinie o programie).

Dźwignia zmiany biegów - część składowa mechanizmu sterującego skrzynki biegów w postaci dźwigni dwuramiennej umieszczonej najczęściej obok siedzenia kierowcy w pokrywie obudowy skrzyni biegów lub na kolumnie kierownicy.

Dźwignia zwrotnicowa - dźwignia ręczna w nastawnicy mechanicznej, służąca do zdalnego nastawiania zwrotnic za pośrednictwem pędni.

Dźwignica, dźwig - maszyna robocza będąca środkiem transportowym o zasięgu ograniczonym i o ruchu przerywanym, stosowana w transporcie wewnętrznym, której zadaniem jest przemieszczanie ładunku w poziomie lub pionie.

Dźwignica kafarowa - urządzenie do ustawiania i podtrzymywania elementów pogrążanych; podstawowym elementem jest wieża, ponadto może składać się z podwozia, nadwozia oraz mechanizmów wraz z ich napędem i zawierać może urządzenia pomocnicze, jak np. urządzenia do hydraulicznego pogrążania (hydromonitory).

Dźwignica linowo-torowa, linownica - dźwignica, w której lina nośna rozpięta między dwiema podporami służy jako tor wózka; przemieszcza ona ładunek w przestrzeni ograniczonej wysokością podnoszenia, skrajnymi położeniami wózka i skrajnymi położeniami dźwignicy.

Dźwignica mostowa - dźwignica, której główna część ruchoma ma kształt mostu (segregator aktów prawnych).

Dźwignik, lewar - dźwignica przemieszczająca ładunek (zwykle w kierunku pionowym) za pomocą sztywnych elementów, np. zębatek (d ź. zębatkowy), śrub lub tłoków uruchamianych cieczą albo powietrzem.

Dźwignik śrubowy zespołowy - dźwignik złożony z czterech dźwigników śrubowych stałych, przesuwanych lub przenośnych, które przemieszczają ładunek z jednego poziomu na drugi za pośrednictwem wsporników, belek nośnych lub pomostów.

Dźwigowe - opłata za korzystanie z dźwignic.

Dźwigowy - pracownik obsługujący dźwignicę.

Dżdża - mżawka.

Dżonka - mały, drewniany, żaglowy statek handlowy lub rybacki używany na wodach chińskich.

Dżul, J - jednostka pracy i energii w układzie SI równa pracy wykonanej przez siłę 1 N (niutoń) w kierunku jej działania, na drodze o długości 1 m (metr) jest także jednostką ilości ciepła (ilość ciepła równoważna pracy równej 1 dżulowi), entalpii itp.

Dżuma cynowa - zaraza cynowa (promocja 3 w 1).

Dżygier - barwiarka zwrotna.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Skały metamorficzne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Skały metamorficzne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Skały metamorficzne zdjęcie nr 8 Skały metamorficzne zdjęcie nr 9 Skały metamorficzne zdjęcie nr 10
Skały metamorficzne zdjęcie nr 11
Skały metamorficzne zdjęcie nr 12 Skały metamorficzne zdjęcie nr 13 Skały metamorficzne zdjęcie nr 14
Skały metamorficzne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Skały metamorficzne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Skały metamorficzne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami