Blog

Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 2
09.04.2020

Efekt anodowy

W artykule znajdziesz:

Efekt anodowy

 

Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 3
Efekt anodowy

Efekt anodowy - przerwanie biegu elektrolizy przy pewnej gęstości prądu, z towarzyszącym temu wzrostem napięcia, iskrzeniem i stopniowym zanikiem przepływu prądu jest spowodowany tworzeniem się przylegającej do anody warstewki gazu, która izoluje ją od elektrolitu jest charakterystyczny dla elektrolizy stopionych soli przy użyciu anod węglowych lub grafitowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Efekt Bakera i Nathana - hiperkoniugacja.

Efekt batochromowy - przesunięcie batochromowe.

Efekt białkowy - błąd białkowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Efekt brzegowy 1 - przy badaniach modelowych odstępstwo od podobieństwa wywołane występowaniem różnych warunków brzegowych w modelu i we wzorcu.

Efekt brzegowy 3 - chłodzące działanie formy na brzegach odlewu; dzięki c. b. otrzymuje się strefę bez jam skurczowych.

Efekt cieplarniany - geofiz. wzrost średniej temperatury przyziemnej warstwy powietrza wskutek coraz większej koncentracji C02 w atmosferze; C02 przepuszcza krótkofalowe promieniowanie słoneczne utrudniając równocześnie ucieczkę z Ziemi promieniowania długofalowego (uprawnienia budowlane).

Efekt Dorna, potencjał sedymentacyjny - różnica potencjałów elektrycznych występująca podczas ruchu cząsteczek fazy rozproszonej względem nieruchomego ośrodka dyspersyjnego.

Efekt ekranowania - pozorne zmniejszenie ładunku jądra działającego na elektron spowodowane przesłonięciem tego ładunku przez elektrony powłok wewnętrznych oraz tej, do której należy rozpatrywany elektron.

Efekt elektromeryczny - przesunięcie elektronów w cząsteczkach o wiązaniach wielokrotnych, a zwłaszcza sprzężonych, pod wpływem zewnętrznego pola elektrycznego.

Efekt elektrowiskozyjny - zwiększenie się lepkości zolu w przypadku, gdy zwiększa się ładunek elektryczny nagromadzony na jego cząstkach.

Efekt Francka-Rabinovitcha - efekt klatkowy.

Efekt geomagnetyczny - odchylenie pierwotnych torów promieni kosmicznych spowodowane magnetyzmem Ziemi; w wyniku e. g. natężenie promieni kosmicznych na małych szerokościach geograficznych jest o ok. 10% mniejsze od przeciętnego.

Efekt hipochromowy - zmniejszenie się współczynnika absorbeji światła wskutek zmian strukturalnych substancji pochłaniającej (program egzamin ustny).

Efekt hipsochromowy

Efekt hipsochromowy - przesunięcie hipsochromowe.

Efekt indukcyjny - przyciąganie się dwóch cząsteczek w wyniku posiadania przez jedną z nich ładunku lub trwałego wyższego momentu multipolowego i indukowania momentu multipolowego w drugiej cząsteczce efekt indukcyjny 3 - zmiana w rozkładzie miejsc o największej gęstości elektronów w obrębie łańcucha atomów związanych; e. i. jest prawdopodobnie skutkiem występowania w danym łańcuchu atomów o większej elektroujemności od atomów pozostałych.

Efekt izotopowy - zmiana własności substancji spowodowana zastąpieniem w niej jakiegoś pierwiastka przez jego izotop.

Efekt Joula i Thomsona - zmiana temperatury w procesie adiabatycznego rozprężania gazu rzeczywistego bez wykonania pracy zewnętrznej.

Efekt Kadenacy - powstawanie podciśnienia w cylindrach silnika spalinowego dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu układu wydechowego; e. K. wykorzystywany jest do doładowywania dynamicznego silnika (opinie o programie).

Efekt kalandrowania - zwiększanie się wytrzymałości i zmniejszanie się rozciągliwości wyrobu w kierunku ciągnienia w wyniku zmian orientacji makrocząsteczek podczas kalandrowania.

Efekt klatkowy, efekt Francka-Rabinovitcha - wzmożona, większa od przewidywanej, przy założeniu swobodnej dyfuzji, rekombinacja wolnych rodników, powstałych z tej samej cząsteczki.

Efekt lokalny, samosłyszalność - odtwarzanie przez słuchawkę aparatu telefonicznego dźwięków odebranych przez mikrofon tego samego aparatu.

Efekt magnetokaloryczny - podwyższenie lub obniżenie temperatury paramagnetyka lub ferro- magnetyka wskutek jego namagnesowania lub rozmagnesowania w warunkach adiabatycznych.

Efekt mezomeryczny - zmiana rozkładu gęstości elektronowej w cząsteczkach organicznych, w których w sąsiedztwie wiązań podwójnych znajdują się podstawniki zawierające atomy z wolnymi parami elektronów lub wiązania wielokrotne jest wynikiem sprzężenia elektronów cząsteczki z wolnymi parami elektronów podstawnika.

Efekt Mullinsa - zmniejszenie się sztywności wulkanizatorów zawierających napelniacze przy powtarzaniu naprężeń; e. M. jest wywoływany zrywaniem wiązań między cząsteczką kauczuku a cząstką napelniacza wzmacniającego.

Efekt następczy, postefekt, efekt popromienny - w radiologii zmiany chemiczne zachodzące w jakimś materiale po ustaniu absorbowania przez ten materiał promieniowania jonizującego.

Efekt niwelujący (rozpuszczalnika) - efekt wyrównujący.

Efekt nocny - zjawisko nocne.

Efekt ortoskopowy - efekt stereoskopowy, w wyniku którego powstaje normalny model przestrzenny (segregator aktów prawnych).

Efekt popromienny - efekt następczy.

Efekt pseudoskopowy - efekt stereoskopowy polegający na powstaniu modelu przestrzennego odwróconego.

Efekt Soreta - termodyfuzja.

Efekt stereoskopowy - powstanie w wyobraźni modelu przestrzennego przy obserwacji dwuocznej stereogramu w takich warunkach, że każdym okiem obserwuje się tylko jedno zdjęcie.

Efekt stroboskopowy - obserwowanie ciał poruszających się szybkimi ruchami periodycznymi jako nieruchomych bądź wykonujących ruchy w zwolnionym tempie, lub wywoływanie wzrokowego wrażenia ruchu obrazu przez pokazywanie (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 8 Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 9 Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 10
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 11
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 12 Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 13 Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 14
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Siłownie wysokiego spadu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami