Blog
Egzamin na uprawnienia budowlane – czy można się przygotować na ostatnią chwilę?
W artykule znajdziesz:
Egzamin na uprawnienia budowlane – czy można się przygotować na ostatnią chwilę?
Przygotowanie do egzaminu na uprawnienia budowlane to duże przedsięwzięcia, dlatego trzeba je odpowiednio wcześnie zaplanować (program na komputer). Niestety może się zdarzyć i tak, że obowiązki zawodowe lub inne zobowiązania czy przypadki losowe uniemożliwią rozpoczęcie nauki odpowiednio wcześnie (program na telefon).
Minimum czasu na przygotowanie do egzaminu to miesiąc, ale co zrobić, jeśli zostało mniej czasu i dopiero teraz można wziąć się za naukę. Cóż, w takiej sytuacji przede wszystkim nie wolno panikować, ponieważ nadal jest szansa na zaliczenie egzaminu. Pierwsza część to test jednokrotnego wyboru (program egzamin ustny). Pytań jest kilkadziesiąt, a niektóre z nich mają bardzo wysoki stopień trudności (opinie o programie).
Mając niewiele czasu na naukę, lepiej nie eksperymentować, lecz postawić na sprawdzony program do nauki na egzamin na uprawnienia budowlane. W takich aplikacjach zwykle znajduje się funkcja „pytaj do skutku”, dzięki której można nauczyć się nawet najtrudniejszych pytań. Im więcej się zapamięta, tym większa będzie szansa na pozytywny wynik testu. Pytania testowe można również przerabiać metodą tradycyjną, drukując je sobie np. ze strony izby samorządu zawodowego. Wówczas jednak należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy są one aktualne. Po opanowaniu testów trzeba jeszcze wziąć się za naukę do egzaminu ustnego, która jest nieco trudniejsza (segregator aktów prawnych).
Pierwszy etap nauki
Pierwszym etapem nauki do egzaminu ustnego powinno być przeczytanie aktów prawnych, których znajomość będzie na nim wymagania – informacje znajdują się na stronie internetowej każdej izby samorządu zawodowego (promocja 3 w 1). Należy przeczytać te akty przynajmniej kilka razy i koniecznie ze zrozumieniem. Jeśli chodzi o rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, najlepiej skupić się na zapamiętaniu wzrokowym poszczególnych przepisów, aby w razie potrzeby szybko je znaleźć podczas egzaminu. Dopiero po zapoznaniu się z aktami można zabrać się za przerabianie pytań, jakie mogą pojawić się na egzaminie ustnym. Oczywiście należy skupić się na swojej specjalności, a przykładowe pytania bez problemu można obecnie znaleźć w sieci.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32