Blog

Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 2
13.08.2019

Egzamin na uprawnienia budowlane – etap testowy

W artykule znajdziesz:

Egzamin na uprawnienia budowlane – etap testowy


Egzamin na uprawnienia budowlane ma dwa etapy – pisemny i ustny (program na komputer). Pierwszy etap do egzamin pisemny, nazywany testowym. Pytania do tej części egzaminu są przygotowywane przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W puli pytań znajduje się kilka tysięcy pytań, które generowane są przez program komputerowy dla każdej specjalności (program na telefon).

Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 3
Egzamin na uprawnienia budowlane – etap testowy

Pytania te są aktualizowane przez ekspertów samorządu zawodowego, aby były dostosowane do obowiązujących przepisów. W czasie egzaminu pisemnego na uprawnienia budowlane kandydaci nie mogą korzystać z żadnych pomocy – jest to możliwe wyłącznie podczas egzaminu ustnego (program egzamin ustny). Zarówno liczba pytań, jak i czas egzaminu zależy od tego, jaki zakres oraz rodzaj uprawnień budowlanych został wybrany przez kandydata.

W każdej specjalności uprawnień budowlanych możliwe jest uzyskanie uprawnień do projektowania, do kierowania robotami budowlanymi, bądź do projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie (opinie o programie). Uprawnienia mogą być także wydane bez ograniczeń lub w zakresie ograniczonym. Uprawnienia bez ograniczeń do projektowania i kierowania robotami budowlanymi łącznie rozpoczynają się od egzaminu pisemnego składającego się z 90 pytań i trwającego 135 minut. Aby taki egzamin został zaliczony, kandydat musi odpowiedzieć poprawnie na 68 pytań.

Uprawnienia budowlane bez ograniczeń


Uprawnienia budowlane bez ograniczeń odrębnie do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi można uzyskać po zdaniu egzaminu pisemnego, który składa się z 75 pytań (segregator aktów prawnych). Część pisemna trwa wówczas 115 minut, a minimalna liczba poprawnych odpowiedzi to 57. Uprawnienie łączne do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi, ale w zakresie ograniczonym, wymagają zdania egzaminu pisemnego składającego się z 60 pytań i trwającego 90 minut. Do zaliczenia wymagane jest udzielenie 45 poprawnych odpowiedzi. Egzamin na uprawnienia w zakresie ograniczonym odrębnie do projektowania lub do kierowania robotami budowlanymi rozpoczynają się testem składającym się z 45 pytań. Trwa on 70 minut, a do zdania niezbędne jest udzielenie 34 poprawnych odpowiedzi (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 8 Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 9 Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 10
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 11
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 12 Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 13 Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 14
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Prawo budowlane – co trzeba wiedzieć? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami