Blog
Energia strumienia cząstek
W artykule znajdziesz:
Energia strumienia cząstek
Energia strumienia cząstek - suma energii cząstek zawartych w strumieniu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Energia swobodna (Helmholtza), potencjał termodynamiczny przy stałej objętości - część energii wewnętrznej układu fizycznego, którą w warunkach izotermiczno-izochorycznych można przemieniać w pracę; e.s. jest zdefiniowana równaniem F = V - TS, gdzie U - energia wewnętrzna, T - temperatura termodynamiczna i S - entropia.
Energia termojądrowa - energia wyzwalająca się w trakcie, fuzji lekkich jąder, zachodzącej w b. wysokich temperaturach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Energia wewnętrzna - część energii układu niezależna od jego położenia ani od ruchu w stosunku do innych układów; na e.w. składa się e. cieplna i e. wiązań.
Energia wiązania - różnica między energią stanu związanego określonego układu cząstek i energią stanu, w którym cząstki te są oddalone na nieskończoną odległość; w zależności od tego czy rozpatrywanymi cząstkami są atomy tworzące cząsteczkę, czy też protony i neutrony tworzące jądro, e.w. nosi (odpowiednio) nazwę e. w. che- m icznego lub e. w. jądra (uprawnienia budowlane).
Energia właściwa cieczy - suma energii ciśnienia, energii położenia i energii kinetycznej przypadająca na 1 kG cieczy.
Energia wylęgu (gąsienic jedwabnika) - procentowy stosunek liczby gąsienic jedwabnika, wylęgniętych w czasie trzech dni, do liczby wszystkich wylęgniętych gąsienic danej grupy.
Energia wzbudzenia - energia potrzebna do przeprowadzenia cząsteczki, atomu lub jądra atomowego ze stanu podstawowego do stanu wzbudzonego; w cząsteczce e.w. jest w ogólnym przypadku sumą e.w. elektronowego, oscylacyjnego i rotacyjnego (program egzamin ustny).
Energia zerowa - energia układu cząstek w temperaturze zera bezwzględnego; (2) energia stanu podstawowego oscylatora lub zbioru oscylatorów niezależna od temperatury.
Energia złożowa - zdolność wykonywania pracy przemieszczania ropy naftowej, wód podziemnych i gazu ziemnego ze złoża do odwiertu.
Energia żywności - energia zawarta w żywności o określa się poprzez spalenie badanej próbki w bombie kalorymetrycznej określa się na podstawie analizy chemicznej i jest to ta część energii zawartej w żywności, która przemienia się w energię użyteczną organizmu żywionego.
Energochłonność - ilość energii potrzebna do przeprowadzenia określonego procesu technologicznego.
Energoelektronika
Energoelektronika, elektronika energetyczna - dział elektroniki zajmujący się przyrządami elektronicznymi stosowanymi w elektroenergetyce.
Energoelektryka - dział elektryki obejmujący zastosowania elektryczności do celów energetycznych (zwany dawniej elektrotechniką prądów silnych) (opinie o programie).
Enneoda - lampa elektronowa siedmiosiatkowa, zbudowana specjalnie do demodulacji przebiegów modulowanych częstotliwościowo, pracująca oprócz tego jako ogranicznik.
Enole - związki organiczne z grupą alkoholową przy atomie węgla związanym podwójnie, R • CH : C(OH) • R; e. pozostają w stanie równowagi z formą ketonową R • CH2 • CO R tego samego związku.
Enolizacja - przekształcenie się związku zawierającego grupę karbonylową w związek o charakterze nienasyconego alkoholu (enolu).
Enologia - naukaowinie, jego produkcji, pielęgnacji i składnikach, posługująca się w swoich opisach i badaniach pojęciami i metodami technologii chemicznej.
Enstatyt - minerał z grupy piroksenów Mg2[Si2Oft] pozbawiony żelaza, o zabarwieniu szarozielonym.
Entablatura - belkowanie2.
Entalpia, zawartość ciepła - wielkość fizyczna skalarna określona jako funkcja stanu układu termodynamicznego równa sumie jego energii wewnętrznej oraz iloczynu ciśnienia i objętości układu.
Entalpia całkowita, entalpia zastoju, entalpia stagnacji - entalpia gazu przy jego adiabatycznym zahamowaniu (segregator aktów prawnych).
Entalpia swobodna, potencjał termodynamiczny przy stałym ciśnieniu, potencjał Gibbsa - wielkość fizyczna skalarna określona jako funkcja stanu układu termodynamicznego równa różnicy entalpii J i iloczynu temperatury bezwzględnej T i entropii S: G = J - TS.
Entalpia zastoju - entalpia całkowita.
Entaza - lekkie zgrubienie trzonu kolumny narastające do ok. 1 /3 jej wysokości, uzasadnione względami optycznymi (pozorne odciążenie belkowania, usunięcie złudzenia wklęsłości, które występuje wówczas, gdy trzon jest zupełnie prosty).
Entier - część całkowita.
Entoleter - maszyna młyńska, w której podawany materiał kierowany jest na obracające się w płaszczyźnie poziomej koło rzutowe odrzucające mlewo z dużą prędkością na ściany obudowy, przy czym siła uderzeń powoduje zniszczenie wszystkich szkodników w różnych stadiach rozwoju lub rozbicie poszczególnych cząstek miewa na cząstki o zbliżonej wielkości (promocja 3 w 1).
Entomologia - dział zoologii zajmujący się badaniem owadów.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32