Blog

Energia strumienia cząstek
W artykule znajdziesz:
Energia strumienia cząstek

Energia strumienia cząstek - suma energii cząstek zawartych w strumieniu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Energia swobodna (Helmholtza), potencjał termodynamiczny przy stałej objętości - część energii wewnętrznej układu fizycznego, którą w warunkach izotermiczno-izochorycznych można przemieniać w pracę; e.s. jest zdefiniowana równaniem F = V - TS, gdzie U - energia wewnętrzna, T - temperatura termodynamiczna i S - entropia.
Energia termojądrowa - energia wyzwalająca się w trakcie, fuzji lekkich jąder, zachodzącej w b. wysokich temperaturach (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Energia wewnętrzna - część energii układu niezależna od jego położenia ani od ruchu w stosunku do innych układów; na e.w. składa się e. cieplna i e. wiązań.
Energia wiązania - różnica między energią stanu związanego określonego układu cząstek i energią stanu, w którym cząstki te są oddalone na nieskończoną odległość; w zależności od tego czy rozpatrywanymi cząstkami są atomy tworzące cząsteczkę, czy też protony i neutrony tworzące jądro, e.w. nosi (odpowiednio) nazwę e. w. che- m icznego lub e. w. jądra (uprawnienia budowlane).
Energia właściwa cieczy - suma energii ciśnienia, energii położenia i energii kinetycznej przypadająca na 1 kG cieczy.
Energia wylęgu (gąsienic jedwabnika) - procentowy stosunek liczby gąsienic jedwabnika, wylęgniętych w czasie trzech dni, do liczby wszystkich wylęgniętych gąsienic danej grupy.
Energia wzbudzenia - energia potrzebna do przeprowadzenia cząsteczki, atomu lub jądra atomowego ze stanu podstawowego do stanu wzbudzonego; w cząsteczce e.w. jest w ogólnym przypadku sumą e.w. elektronowego, oscylacyjnego i rotacyjnego (program egzamin ustny).
Energia zerowa - energia układu cząstek w temperaturze zera bezwzględnego; (2) energia stanu podstawowego oscylatora lub zbioru oscylatorów niezależna od temperatury.
Energia złożowa - zdolność wykonywania pracy przemieszczania ropy naftowej, wód podziemnych i gazu ziemnego ze złoża do odwiertu.
Energia żywności - energia zawarta w żywności o określa się poprzez spalenie badanej próbki w bombie kalorymetrycznej określa się na podstawie analizy chemicznej i jest to ta część energii zawartej w żywności, która przemienia się w energię użyteczną organizmu żywionego.
Energochłonność - ilość energii potrzebna do przeprowadzenia określonego procesu technologicznego.
Energoelektronika
Energoelektronika, elektronika energetyczna - dział elektroniki zajmujący się przyrządami elektronicznymi stosowanymi w elektroenergetyce.
Energoelektryka - dział elektryki obejmujący zastosowania elektryczności do celów energetycznych (zwany dawniej elektrotechniką prądów silnych) (opinie o programie).
Enneoda - lampa elektronowa siedmiosiatkowa, zbudowana specjalnie do demodulacji przebiegów modulowanych częstotliwościowo, pracująca oprócz tego jako ogranicznik.
Enole - związki organiczne z grupą alkoholową przy atomie węgla związanym podwójnie, R • CH : C(OH) • R; e. pozostają w stanie równowagi z formą ketonową R • CH2 • CO R tego samego związku.
Enolizacja - przekształcenie się związku zawierającego grupę karbonylową w związek o charakterze nienasyconego alkoholu (enolu).
Enologia - naukaowinie, jego produkcji, pielęgnacji i składnikach, posługująca się w swoich opisach i badaniach pojęciami i metodami technologii chemicznej.
Enstatyt - minerał z grupy piroksenów Mg2[Si2Oft] pozbawiony żelaza, o zabarwieniu szarozielonym.
Entablatura - belkowanie2.
Entalpia, zawartość ciepła - wielkość fizyczna skalarna określona jako funkcja stanu układu termodynamicznego równa sumie jego energii wewnętrznej oraz iloczynu ciśnienia i objętości układu.
Entalpia całkowita, entalpia zastoju, entalpia stagnacji - entalpia gazu przy jego adiabatycznym zahamowaniu (segregator aktów prawnych).
Entalpia swobodna, potencjał termodynamiczny przy stałym ciśnieniu, potencjał Gibbsa - wielkość fizyczna skalarna określona jako funkcja stanu układu termodynamicznego równa różnicy entalpii J i iloczynu temperatury bezwzględnej T i entropii S: G = J - TS.
Entalpia zastoju - entalpia całkowita.
Entaza - lekkie zgrubienie trzonu kolumny narastające do ok. 1 /3 jej wysokości, uzasadnione względami optycznymi (pozorne odciążenie belkowania, usunięcie złudzenia wklęsłości, które występuje wówczas, gdy trzon jest zupełnie prosty).
Entier - część całkowita.
Entoleter - maszyna młyńska, w której podawany materiał kierowany jest na obracające się w płaszczyźnie poziomej koło rzutowe odrzucające mlewo z dużą prędkością na ściany obudowy, przy czym siła uderzeń powoduje zniszczenie wszystkich szkodników w różnych stadiach rozwoju lub rozbicie poszczególnych cząstek miewa na cząstki o zbliżonej wielkości (promocja 3 w 1).
Entomologia - dział zoologii zajmujący się badaniem owadów.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32