Blog

10.04.2020

Farba wodna

W artykule znajdziesz:

Farba wodna

 

Farba wodna

Farba wodna - farba otrzymana przez wymieszanie tonu, kredy pławionej, farb malarskich suchych itp. substancji barwiących z roztworami lub emulsjami wodnym (program uprawnienia budowlane na komputer).

Farba wodnicowa - farba okrętowa do malowania linii zmiennego zanurzenia, odznaczająca się dużą odpornością na zmienne działanie wody morskiej i warunków atmosferycznych.

Farba wywabowa - farba drukowa zawierająca chemiczny środek niszczący barwnik, znajdujący się na tkaninie, co pozwala uzyskać biały wzór na barwnym tle może zawierać barwnik odporny na działanie środka wywabowego i wówczas miejsca wywabione zabarwiają się tym barwnikiem, dając wywab barwny.

Farba ziemna - pigment nieorganiczny naturalny.

Farbiarka - aparat do barwienia wyrobów włókienniczych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Farbiarstwo - technika barwienia wyrobów włókienniczych w różnych postaciach (jako włókno luźne, przędzę, gotowe wyroby włókiennicze), polegająca na napawaniu barwionego materiału roztworem lub zawiesiną barwnika, utrwalaniu barwnika na włóknie przez ogrzewanie wyrobu w temperaturze ok. 100 - 180 °C w atmosferze pary wodnej.

Farbowanie - barwienie.

Farinograf - spoi. przyrząd do badania własności wypiekowych mąki pszennej, działający na zasadzie pomiaru oporu stawianego przez próbkę ciasta przyniesieniu.

Farinotom, nóż zbożowy - przyrząd do przecinania ziarn zbóż przemiałowych w celu badania wyglądu i struktury bielma, aby określić przydatność zboża do różnych typów przemiału i składowania.

Farmacja - zespół nauk obejmujący całokształt wiedzy o Ickach (uprawnienia budowlane).

Farmakodynamika - dział farmakologii obejmujący badania nad przemianami, jakim ulegają leki w organizmie, sposobem ich wchłaniania oraz wydalania, nad wrażliwością organizmów na leki, przyzwyczajaniem się do nich, dawkowaniem oraz nad wpływem leków na czynność organizmu, jego komórek, tkanek lub narządów.

Farmakognozja - nauka o surowcach leczniczych pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego.

Farmakologia - nauka o substancjach i czynnikach, które ze względu na swoje fizyczne i chemiczne własności wywierają wpływ na funkcjonowanie żywego organizmu i mogą być stosowane jako leki (program egzamin ustny).

Farmakopea

Farmakopea - urzędowy spis leków podający obowiązujące normy ich składu, analizy, przyrządzania, dawkowania, przechowywania i oceny; w większości państw obowiązują własne f.; istnieje również międzynarodowa opracowana staraniem Światowej Organizacji Zdrowia przy ONZ.

Farmakoterapia - stosowanie leków do zwalczania lub zapobiegania chorobom jest działem farmakologii i obejmuje praktyczne wskazania dotyczące stosowania leków i ich dawkowania.

Fartuch 1 -. w zaporach ziemnych przepona wodoszczelna pozioma, mająca na celu zmniejszenie przesiąków i zwiększenie bezpieczeństwa zapory (opinie o programie).

Fartuch 2, paldament - w technice teatralnej krótka kotara służąca do maskowania mostów świetlnych lub innych konstrukcji.

Fartuch błotnika - dodatkowa osłona przymocowana do tylnej krawędzi błotnika.

Fartuch opony - poszerzony występ opony oddzielający dętkę od obręczy koła dzięki zachodzeniu na podobny występ po drugiej stronie obrzeża opony; zob. też opona z fartuchem.

Fartuch włoka - płat starej sieci, niewyprawionej skóry bydlęcej lub grubej folii z tworzywa sztucznego, przytwierdzony do spodu worka ciężkiego włoka dennego w celu zabezpieczenia go przed tarciem i rozdarciem.

Fas - formuła w umowach handlowych, w myśl której sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć towar zgodnie z umową sprzedaży do burty statku wskazanego przez kupującego w oznaczonym miejscu załadowania, i w określonym terminie, przy czym koszty przewozu towaru pokrywa kupujący, a koszty kontroli towaru - sprzedający (segregator aktów prawnych).

Fasada - elewacja frontowa, tj. od tej strony, od której znajduje się przeważnie główne wejście do budynku, wyróżniająca się zwykle od pozostałych elewacji bogatym wykończeniem.

Faska - opakowanie transportowe w kształcie stożka ściętego (z wiekiem lub bez wieka).

Fastrygówka - maszyna zszywająca materiały ściegiem czółenkowym, przy czym powstające połączenie materiałów ma charakter pomocniczy i służy jedynie do orientacji wzajemnego usytuowania elementów wyrobu względem siebie faszyna - wiązki pędów wikliny lub cienkich gałęzi drzew i krzewów leśnych, używane przy regulacji rzek, do budowy tam oraz umocnienia skarp rowów i kanałów.

Faszynada - konstrukcja wykonana z faszyn wypełniająca korpus budowli regulacyjnej wykonywana jest sposobem wyrzucania na wodę wachlarza z faszyn, przykrywania go wyściółką i zatapiania za pomocą zawózki (żwiru, piasku, gruntu spoistego, ziemi roślinnej) (promocja 3 w 1).

Fatamorgana 1 (w radiolokacji) - echo pochodzące od bardzo odległego obiektu, a ukazujące się na wskaźniku tak, jak gdyby obiekt był blisko.

Fatamorgana 2 - rodzaj mirażu powstającego wtedy, gdy nad cieplejszą powierzchnią wód zalega warstwa zimnego powietrza intensywnie ogrzewająca się od podłoża, w którym załamuje się światło; tworzą się wtedy wielokrotne, zmieniające się obrazy.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami