Blog

Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 2
10.04.2020

Faunistyka

W artykule znajdziesz:

Faunistyka

 

Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 3
Faunistyka

Faunistyka - dyscyplina zoologiczna zajmująca się opisem faun określonych terenów i okresów geologicznych jest podstawą innych działów zoologii, głównie zoografiifawa - mieszanina minerałów pochodzących ze żwirów diamentonośnych Brazylii, zawierająca 81-97% dwutlenku cyrkonu (Zr02).

Faza 1 (układu) - część układu o jednakowych w całej swej masie własnościach fizycznych i o takim samym składzie chemicznym, odgraniczona powierzchnią rozdziału (granicą faz) od innych części tego układu; np. układ lód-woda-para jest układem trójfazowym (program uprawnienia budowlane na komputer).

Faza’ (maszyny wielofazowej lub przyrządu wielofazowego) - wszystkie przewody między zaciskiem zerowym a zaciskiem fazowym; (2) (w połączeniu trójkątowym): wszystkie przewody bezpośrednio łączące dwa kolejne zaciski fazowe w kierunku obiegu uzwojenia.

Faza elektronowa, związek elektronowy, faza Hume-Rothery’ego - faza międzymetaliczna o stałym stosunku pomiędzy liczbą elektronów walencyjnych a liczbą atomów.

Faza fali - wielkość wyznaczająca odchylenie drgającej cząstki w danym punkcie i w danej chwili od położenia średniego cząstki.

Faza fluidalna, pseudofaza - tworząca się w odpowiednich warunkach zawiesina drobnych cząstek ciała stałego w przepływającym z dołu do góry strumieniu płynu (najczęściej gazu); f.f. wykazuje własności fizyczne bardzo zbliżone do cieczy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Faza kongruentna - faza stała, która w układzie niejednoskładnikowym topi się w określonej temperaturze, przy czym jej skład chemiczny nie ulega w czasie procesu topnienia żadnej zmianie.

Faza metastabilna - faza, która w danych warunkach termodynamicznych, tzn. przy określonym ciśnieniu i w określonej temperaturze, jest względnie trwała, czyli praktycznie nie wykazuje tendencji do samorzutnej przemiany, lecz nie odznacza się najmniejszą dla danych warunków wartością entalpii swobodnej w danym układzie.

Faza międzymetaliczna - faza na pograniczu roztworu stałego i związku chemicznego zawierają składniki podstawowe o określonym stosunku, przy czym stosunek ten nie odpowiada niekiedy stosunkowi wynikającemu z określonych wartościowości danych pierwiastków, np. Fe.

Faza niekongruentna, faza inkongruentna - faza stała w układzie niejednoskładnikowym, która po osiągnięciu podczas ogrzewania określonej temperatury rozkłada się na dwie fazy - ciekłą i stałą o różnym składzie chemicznym (uprawnienia budowlane).

Faza nieruchoma (w chromatografii) - adsorbent, jonit, względnie ciecz osadzona na stałym nośniku, zdolne do zatrzymywania rozdzielanych składników, przez które przepływa strumień fazy ruchomej.

Faza rozpraszająca

Faza rozpraszająca, ośrodek rozpraszający, ośrodek dyspersyjny - składnik lub składniki układu dyspersyjnego tworzące fazę ciągłą.

Faza rozproszona, składnik rozproszony - składnik lub składniki układu dyspersyjnego, które stanowią fazę nieciągłą.

Faza ruchoma (w chromatografii) - faza gazowa lub ciekła poruszająca się w kolumnie chromatograficznej lub w warstwie fazy nieruchomej.

Faza skondensowana - faza w stanie stałym lub ciekłym (program egzamin ustny).

Faza stabilna - faza, która w danych warunkach termodynamicznych, a więc przy określonym ciśnieniu i w określonej temperaturze, ma najmniejszą w danym układzie wartość entalpii swobodnej, dzięki czemu nie wykazuje tendencji do ulegania jakiejkolwiek przemianie, czyli jest bezwzględnie trwała.

Fazomierz - przyrząd do mierzenia przesunięcia fazowego między dwiema wielkościami elektrycznymi przemiennymi, o jednakowej częstotliwości; przy małych częstotliwościach stosuje się elektromechaniczne, przy wielkich f. elektrochemiczne.

Fazor - wektor na płaszczyźnie Gaussa, obrazujący wielkość sinusoidalną zmienną w czasie (opinie o programie).

Fazotron - radziecki synchrocyklotron.

Fazowanie (generatora) - wymuszanie fazy i częstotliwości drgań generatora koherentnego przez drgania zewnętrzne w celu uzyskania koherentności drgań (segregator aktów prawnych).

Fazy gruntu - faza stała (szkielet gruntowy utworzony z cząstek stałych gruntu), ciekła (woda wypełniająca pory między cząstkami stałymi gruntu) i gazowa (powietrze lub para wodna wypełniająca pory między cząstkami stałymi gruntu); zob. też powietrze glebowe i roztwór glebowy.

Fazy Lavesa - grupa faz międzymetalicznych o ogólnym wzorze chemicznym AB2 występujących w stopach utworzonych przez takie składniki, że wzajemny stosunek średnic występujących w nich atomów wynosi około 1,2.

Fazy współistniejące, fazy termodynamiczne sprzężone - fazy, które w danych warunkach termodynamicznych (w danej temperaturze i przy danym ciśnieniu) tworzą układ będący w równowadze termodynamicznej.

Feldspatyzacja - proces zachodzący w skorupie ziemskiej, prowadzący do powstawania wtórnych skaleni w skałach pod wpływem przenikania do tych skał nowych substancji mineralnych bogatych w sód i potas; skalenie wypierają i zastępują dawne składniki skały jak łyszczyki, kwarc (promocja 3 w 1).

Felisol - międzynarodowy znak (nazwa) barwników najwyższej jakości ustanowiony w 1956 r. przez międzynarodowe stowarzyszenie producentów i użytkowników barwników.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 8 Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 9 Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 10
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 11
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 12 Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 13 Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 14
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Gospodarka zwierzęca zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami